Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat arról, hogy a tyúkok alól ellopkodja a tojásokat, és utána megegye?

Figyelt kérdés

2015. márc. 20. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megoldod, hogy ne férjen a tyúkokhoz és a tojásokhoz.
2015. márc. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon le kellene szűkítenem a mozgásterét a kutyámnak, azt pedig nem szeretném, amúgy pedig nagyon ügyes kistestű kutya, ahova a tyúk odamegy, oda ő is.
2015. márc. 20. 23:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Elkeríted a tyúkokat!
2015. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Én régen azt csináltam, hogy fogtam egy tojást és leültem a kutyámmal. Letettem a tojást mellé és amikor nyúlt érte, akkor nagyon megszidtam. Ez tartott kb 20-25 percig. A következő alkalommal kint hagytam a tojást és figyeltem. Amikor elindult felé szintén leszidtam. Harmadik alkalommal már ott is hagytam de nem tűnt el, úgy ment el mellette a kutya, mintha ott sem lenne. Ezek után a probléma megoldódott.
2015. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt ha a szó nem segít, akkor kicsit meg kell csípni a kutyát valamivel. Nálam is több pásztorkutya van az állatok között, de soha ilyen nem fordult még elő. Esetleg meg kellene emelni a tojó fészkeket ember derék magasságába, és egy létrát mellé állítani hogy a tyúk felmenjen rajta. Ha a kutya is felmászik,akkor figyelni sunyiban és amikor látod mit csinál, vagy 3 alkalommal egy vékony pálcával, vagy egy jó szíjjal végig gyújtani rajta. Én is szoktam nagy ritkán ha a helyzet megkívánja. Vagy elzárni a tyúkudvart tőle. Nálam egy pásztorkutya kölyök még ugyan, de nagyon vadul játszik a baromfival, azt hiszi annyit kibír amennyit a tehén. Na én aztán párszor felhívtam a figyelmét a dolgokra, azóta kerüli a tyúkólat, mert tudja hogy baja lesz belőle. Na meg egy hamis gúnár vagy kakas sem mindig hagyja magát, láttam már olyat hogy a kis testű kutyát úgy megruházták, csak szaladt a kis kutya kifelé.
2015. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!