Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky tartása? Mi kell hozzá?

Husky tartása? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Olyan eszközökre lennék kíváncsi, mint pl. a hám. Mik azok a játékok, amikkel szívesen eljátszik, nem megy túl hamar tönkre, és nem is unja meg az első öt perc után? Hogy rendezzem be a számára elkerített helyet? Tulajdonképp minden érdekel, akár priviben vagy msn-en is! Elsősorban olyanoktól, akik tartanak/tartottak, vagy volt tapasztalatuk huskykkal. Szeretnék jó husky-tartó lenni, és előre szólok tudom, hogy nem házőrző kutya, sok mozgást igényel, sok törődést stb. Nem elbátortalanító meg bunkó megjegyzéseket várok, hanem tényleg, komolyan. Előre is KÖSZÖNÖM :)
2010. febr. 17. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
A legnagyobb hiba a höszkivel, ha a gazdája kint tartja. Időnként ki kell engedni, de kertes házban is bent kell laklnia életvitelszerűen. Ellenkező esetben teljesen kezelhetetlen lesz, ami a höszkinél nagy gond, mert eleve az egyik legönállóbb típusú faj.
2010. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Dicséretes a szándék, hogy szeretnél jó gazdija lenni egy ennyire önálló, makacs, kitartó kutyának. Nem egyszerű dologra készülsz.

Az eszközök tárháza gyakorlatilag ma már kimeríthetetlen. Az hogy, mit szerezz be számára attól függ, hogy mit szeretnél vele csinálni, mik a távlati tervek. Ahogy Te is írtad, nem házőrzők, és a legkevésbé kerti díszek.

A legfontosabb dolog, amit soha ne hagyj figyelmen kívül náluk (bár minden más kutyára is igaz ez, csak a szánhúzókra még inkább), pici korától csak azt engedd meg neki, amit felnőtt korában is, ne inogj meg attól, hogy pici édes plüsskutya külseje van. Az elején kell nagyon határozottnak lenni, hogy a későbbiekben békés legyen az együttélésetek.

A husky, malamut, szamojéd csak aktív életvitelű embereknek való igazán (a nem aktívnak is lehet jó társa, csak a kutya nem lesz annyira boldog és nem biztos, hogy jellemben hozza, amit elvárnak tőle, ha nem azt kapja, amire szüksége van).

Tisztában vagy a hatalmas felelősséggel, ami egy kutyával jár? Nem azért kérdezem, hogy bántsalak, de sajnos sokan az idealizált kutyás képet a fejükben a valósághoz közelíteni.

Átgondoltad, hogy mivel kell őt etetni?

Mennyibe kerül a minőségi, megfelelő táp neki?

Mindig tudod biztosítani az anyagi keretet, amiből fedezed a szükségleteit?

Minden nap tudsz rászánni néhány órát a vele való foglalkozásra?

Meg tudod szervezni, hogy ha véletlenül nem tudod magaddal vinni (nyaralás, családi esemény, hétvégi buli), akkor is valaki megfelelően gondját viselje?

El tudod fogadni, hogy reggel ő az első és a nap végén ő az utolsó, amikivel foglalkozol?

Lesznek pillanatok (vele különösen), amikor csak azért sem teszi, amit kérsz tőle. Lesz türelmed sokadjára is taktikát változtatni a siker érdekében?

Amennyiben nem tenyészkutyának szánod (remélem nem), az ivartalanításon gondolkodtál már?

Még rengeteg dolog lenne, de ezeken felteszem már gondolkodtál. A törzsköny, egészségügyi szűrések alapok. Ezeken felül kérdeztem mindent és nem piszkálódásból, de ez ezzel jár.

2010. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem huskym van, de a szomszédunkban lakik egy. Sajnos nem nagyon törődnek vele, így elég sokszor átruccan hozzánk játszani a mi kutyáinkkal. Nem gond neki az 180-as kerítés simán átugorja. Nagyon kezes állat, de megsínyli, ha nem foglalkoznak vele. Ez a kutya is azért szökik, mert társaságra vágyik.

Ami a játékot illeti, nálunk kedvenc az üres ásványvizes palack. Hiába minden csipogó, vagy köteles labda, a palack a nyerő. KUPAK NÉLKÜL!

2010. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a számára elkerített helyen remélem valami szép nagy kertet értesz, ahol futkoshat amikor te nem érsz rá foglalkozni vele. Nos a kertbe ne tegyél semmi olyat ami a szívednek kedves pl, virágágyás mert kikaparja. Egy sima füves terület tökéletesen megfelelő neki. Vigyázz, hogy ne legyenek a kertbe olyan dolgok amikkel megsértheti magát. A kerítés ahogy az előttem szóló is írta kulcskérdés mivel szörnyen magasra fel tud ugrani.

Játékot ajánlani lutri mert minden kutya mást szeret ugy hogy kénytelen leszel próbálkozni. Viszont egy biztos tippem van: lehet olyan műanyag játékot tenni aminek kutyakaját lehet tenni a belsejébe.

Erős nyakörvre pórázra hámra szükséged lesz mert rendkívül nagy a húzóereje . Arra figyelj, hogy a csat amivel a póráz csatlakozik a nyakörvhöz/hámhoz elég erős legyen.

És melegen ajánlanék egy regisztrált microchipet mert elég szökős fajta és inkább 6000Ft mint egy eltűnt kutya.

2010. febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Sok szabadidő :)
2010. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad elkerített részen tartani, szorosan a család mellett élve boldog csak, és lehetőleg legalább 2 husky, mert 1 husky nem husky, falkaállat:) Hatalmas kerítés, rengeteg türelem és mozgás kell hozzá.
2010. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! Nos, igazából nem akarok díszkutyát, hanem igazi, jellemmel rendelkező, nem mogorva, de nem is csupa szív kutyát akarok, hanem egy saját személyiséggel rendelkező állatot, semmiképp nem egy plüsskutyát. :) A mozgást azt hiszem, meg tudnám oldani. Magántanuló vagyok, és épp az erdő mellett élünk. Tehát a délelőtti tanulás mellett rengeteg időt tudnék rá fordítani, itt értve akár a napi mozgást. Mivel nincs nagy kertünk, valószínűleg többször kéne sétálni vinnem, de ez nem okozna gondot, így is heti több alkalommal járok erdőbe (imádom). A felelősséggel tisztában vagyok, már van egy keverék, tíz éves kutyám. A nap nagy részében itthon vagyok, és ha el kell mennem, a szüleim a délután további részében tudnának felügyelni rá. És valószínűleg, ha lenne egy ilyen kutyusom, nem csak a reggel kezdődne vele, és az este végződne, hanem nagyjából róla szólna a nap :P Eléggé türelmes ember vagyok, tehát ezzel nem lenne gond. Az ivartalanításon szintén gondolkodtam.

A kérdésem az lenne: pontosan milyen hámra van szüksége? Milyen tápok a legmegfelelőbbek neki? További tapasztalatok? KÖSZÖNÖM :)

2010. febr. 17. 20:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Táppal kapcsolatban leginkább a tenyésztője tud nyilatkozni, hogy ő mivel eteti őket. Mi a legjobb nekik. Mindenkinél más jön be.

Hám? Mit szeretnél vele húzatni. Ugyanis a hámban a kutya húzni tanul, nem sétálni. A hám sporthoz kiváló, ezért kérdeztem, hogy mik a távlati tervek vele. A husky szeret dolgozni. Nagyon sokféle kutyás sportból lehet választani, ami nekik való, esetleg tudom ajánlani az ehavi kutyás újságot, ami kimondottan a szánhúzókat - köztük a husky-t - vette gorcső alá.

2010. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

hámra, tápra, felszerelésre nincsen különleges igénye, a husky is kutya felépítésben, működésben, egy átlagos 20 kg-os kutyának való felszerelés, kaja kell neki.

és miért pont hám, lehet nyakörv is.

2010. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
kutyakefe- mert nagyon nagy a szőre
2010. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!