Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlana valaki egy egy jó...

Ajánlana valaki egy egy jó border collie tenyésztőt, akinél rövidebb idő alatt beszerezhetek egy kiskutyát, vagy vannak eladó kölykök? ( olyan max egy hónap. )

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha Kelet-Mo-n lenne, de nem muszáj...
2010. febr. 17. 13:06
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
66%

REAL PEARL kennel nagyon igényes tenyészet. Asszem most is vannak eladó kiskutyák. Kérdezz rá, rendes nő a tulaj.

www.realpearl.hu

2010. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, nem kötözködésképpen, de miért kell most azonnal, egy hónapon belül border collie?? Nem tűnik túl megfontolt döntésnek... Én 2 ÉVE foglaltam le a kiskutyámat, novemberben születtek meg és azt hittel h januárban el tudom hozni, de a tenyésztő csak 90 naposan adja oda, így várnom kellett még 1 hónapot... Csak érzékeltetésképp, h az ember normálisan h vásárol kutyát. Persze ez a másik véglet, de a normális menet ez lenne: tenyészet kiválasztása, szülőpár kiválasztása, lefoglalás, születés, együtt izgulás, a kölykök fejlődésének nyomon követése, majd az elhozatal, amire már lelkileg felkészültél.

Sosem értettem ezeket a "most azonnal kiskutyát (halál mindegy milyet csak fajtatiszta(ának látszó) legyen" típusú kutyavásárlásokat. Itt az idő h megértsem és valaki elmagyarázza...

2010. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Osztom én is Utolsó...

Magyarázzátok el!

2010. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
nem baj, értékelem a véleményed, csak nem tudod a hátteret: már 5 éve border collie-t szeretnék,( és nekem nem is lenne muszáj hogy törzskönyves legyen, de törzskönyv nélkülit nem találok :)), de eddig a szüleimet győzködtem. most végre megengedték, gondoltam, addig intézkedek, míg meg nem gondolják magukat :) mielőtt megkérdeznéd, 17 vagyok ( erre meg gondolom az fog jönni hogy úgyis mindjárt megyek egyetemre, minek akarok ilyenkor kutyát... de ez hagy legyen az én bajom...)
2010. febr. 17. 13:44
 5/41 A kérdező kommentje:
átolvastam az előbbi kommentemet, és rosszul fejeztem ki magam: nem csak border colliet szeretnék mint fajtát öt éve, hanem egy border collie kis(vagy ha muszáj nagyobb)kutyát. így talán pontosabb :)
2010. febr. 17. 13:46
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem kell a törzskönyv

: [link] (brit pásztorok mentése)

Ahol a normális tenyésztőkkel föl tudod venni a kapcsolatot:

[link]

Kelet-magyarországi kennel:

[link] (Hajdúszoboszló)

[link] (Debrecen)

Törzskönyv nélkül ne vegyél kutyát!!!!

Kérlek ne tedd tönkre ezt a csodálatos fajtát azáltal, hogy szaporítótól vagy "lehozunk a kutyánknak egy almot mert olyan szép" színvonalú embertől veszed, amitől ők azt fogják érezni, hogy kereslet van, tehát megéri szaporítani!

Csak egészségügyi szűrésekkel, kiállítási és tenyészszemle eredményekkel rendelkező, ösztönpróbás szülőktől származó kölyköt vegyél, törzskönyvvel! A bordernél kiemelten fontos a sziszplázia, tns és szembetegségekre való szűrés! Ha a szülőknek ez nincs meg, csak a szerencsén múlik, hogy egészséges, jó idegrendszerű (és jó felépítésű) kutyád lesz!

Egy border tulajdonos

2010. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
78%
Ha jól látom és értelmezem, a poseidonnál vannak kölykök, kérdés, gazdis-e már mind. Árban készülj olyan 100 ezer körül.
2010. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, és nem szaporítóra gondoltam, de mindig van olyan, hogy becsúszik egy alom... és ki tudja, nem-e olyan nézi meg a kérdést, akivel véletlenül ilyen történt...

Jobban szeretnék törzskönyves kutyust, természetesen. csak nem azért, hogy "húú-nekem-abszolút-fajtiszta-kutyám-van-bibibí", hanem hogy ne szenvedjen semmilyen örökletes betegségben. De van egy jó állatorvos ismerősünk, mielőtt elhoznánk a kutyót, mindenképpen kivizsgálná...

és szerencsés vagy, hogy border collie-d van. Remélem hamarosan én is a gazdája lehetek egynek :)

2010. febr. 17. 14:10
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jelent semmit h megnézi mielőtt elhozod. Neki sincs röntgen szeme, ráadásul egy 2 hónapos kutyánál még nem látsz semmit.


Szintén nem kötözködés, csak én is voltam ennyi idős.... pont érettségi mellett akarsz kiskutyázni? Nem lenne jobb megvárni a nyarat, egy normális almot és nyugodtan belevágni, mint így, kapkodva?

2010. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy ne legyen a kutyának örökletes betegsége, csak a szűrési eredmények garantálják. Aki pedig erre áldoz pénzt és energiát, nem fog az 5.000 forintba kerülő törzskönyvről lemondani (mármint a tenyésztő). A véletlen almokról pedig annyit, hogy azoknál a kutyáknál 99,9 %-ban nincs szűrés örökletes betegségekre, teht az, hogy mondjuk a kutyát szerető otthonban, jó körülmények között tartják, a genetikai terheltségekre nem jelent garanciát.

Fontos tudni, hogy a hordozó kutyák látszólag nem betegek, nincsenek tüneteik, így csak szűréssel lehet a terheltséget megállapítani. Ha két ilyen látszólag egészséges, de hordozó kutyát pároztatnak, az utódok betegek lesznek. Ezért óriási a kockázat.

Ne tartson vissza a távolság, sem az, hogy ha várnod kell a kölyökre, én úgy gondolom, az egészség mindent megér!

2010. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!