Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlana valaki egy egy jó...

Ajánlana valaki egy egy jó border collie tenyésztőt, akinél rövidebb idő alatt beszerezhetek egy kiskutyát, vagy vannak eladó kölykök? ( olyan max egy hónap. )

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha Kelet-Mo-n lenne, de nem muszáj...
2010. febr. 17. 13:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Remélem sikerül. Ha gondolod szívesen segítek és elmondom a saját személyes tapasztalataim.

És bocsásson meg mindenki, hogy a negatív véleményem is leírom, de a Real Pear-l kennel-ből ne vegyél kutyát...

2010. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

*Real Pearl

Akit én szívből ajánlok Neked: Balássy Evelin (Blessed Borders kennel). Bár nála most született két alom egyszerre, előjegyzésre - szóval nála várni kell még egy ideig, mire új alom születik, de előjegyezni szerintem lehet már most is a 2010-es tervezett párosításokra.

2010. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Hpoo, most néztem föl a honlapra, két kan kiskutya még gazdira vár. :)

[link]

2010. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
megnéztem a blessed borders kennelt, én láttam infót, hogy melyik kiskutya keres gazdát... miért nem ajánlod a Real Pearl kennelt? (nem muszáj megmondani, csak érdekelt.)
2010. febr. 17. 21:25
 25/41 A kérdező kommentje:
AkArom mondani NEM lattam info-t:)
2010. febr. 17. 21:46
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Nos. A Real Pearl kennel tulajdonosa, Korózs-Papp Judit valóban egy nagyon kedves ember, de ez úgy gondolom, kevés. Ismerek egy lányt, neki Judittól van kutyája, egy szuka. Ez a lány szeretett volna (és végül meg is tette) egy almot a kutyájának, csak mert szerinte jaj de szép szuka. Na már most a kutyáját soha egyetlen kiállításra el nem vitte, tenyészszemléje nem volt és nincs ma sem, ösztönpróba sem és egyetlen szűrést sem csináltatott meg a kutyának, mondván minek az, hát az ő kutyája egészséges! Amin én Judittal kapcsolatban elgondolkodtam, az az, hogy ezeket Judit mind tudta, ennek ellenére a Chocula nevű kanját még is felajánlotta neki fedeztetésre! Na már most én azt gondolom, egy igazi, komoly tenyésztő megnézi, milyen szukára teszi rá a kanját, hisz neki is érdeke volna, hogy az utódok jó minőségűek és egészségesek legyenek. Egy fekete pont megvan. A másik pedig. Másik ismerősöm vett Judittól egy színhibás ausztrál juhászt, természetesen a színhibára tekintettel ár alatt. Ők is azt mondták, Judit milyen kedves ember. Ezt elhiszem, én magam ugyan nem ismerem őt személyesen. De. A kutyát 5 hónaposan hozták el Judittól, tudva, hogy addig a kölyökkel egyáltalán nem foglalkoztak. Teljesen szocializálatlan és félős volt 5 hónaposan. Az új gazdik rengeteg munkát fektetnek bele mind a mai napig, hogy a kutyának behozzák a lemaradását. És ami még külön felháborított, az az, hogy szerződés nélkül kapták meg a kutyát, mert Judit azt mondta, a szerződésnek semmi értelme, különben is, ha probléma van, akkor egy ilyen jellegű per lefolyása kb. két év, mire már senkit nem érdekel az ügy és egyébként is nehezen tisztázható dolgokról van szó! Ez a második fekete pont! (Ha veszek egy akármit, nem csak kutyát 100 ezer forintért, ugyan legyen már róla egy nyomorult adás-vételi szerződésem, kutya esetén pedig Tenyésztőként igenis vállaljon garanciát a genetikailag öröklődő betegségekre, még akkor is, ha a szülőknek negatívak a szűrési eredményeik!) Visszatérve az első példára, annak a szukának az anyja egy Brains N' Beauty Future glory in Bleu (alias Puszi) nevű szuka, aki a Real Pearl kennel tenéysz szukája volt egykoron. Próbáltam erről a szukáról személyes okokból információkat gyűjteni, de nem jártam sikerrel. Majd attól a bizonyos lánytól az első példából rákérdeztem, hogy mi lett a kutyája anyjával, ugyanis semmit nem hallani/olvasni róla. Mint megtudtam, Judit lepasszolta. Amin igen elgondolkoztam. Egy: ennek a Future Glory-nak a neve annyira sok kutyának a törzskönyvében feltűnik, hogy feltehetően elég sokszor lehetett elletve (vagy csak mindig ilyen nagy alomszám lett volna?). Másfelől az általam ismert igazán korrekt tenyésztők a már tenyésztésből kivont kutyáikat ivartalanítják és MEGTARTJÁK családtagként, kedvencként! Ha Korózs-Papp Juditnak ez a kutya ilyen sok kölyköt "kitermelt", miért nem említi meg a honlapján legalább, mint "in memoriam" , vagy "kedvencek", még akkor is, ha netán társulajdnonban volt ez a szuka egy másik kennellel? Számomra ez vérlázító és felháborító! Ja hogy arra már nem futja, hogy ő hobbiból megtartsa ezt a kutyát? Érdekes...

És még egy gondolat, kíváncsiságból sokat nézem a hirdetési oldalakat, mint pl. az expressz, ahol ugye köztudott, hogy több, mint 90 %-ban szaporítók hirdetnek. És a rengeteg, egyértelműen bordert (szeretetből) szaporítani szándékszó ember hirdetésében nagy részbenolyan kutyák szerepelnek, akik a Real Pearl kennelből kerültek ki! Akkor kérdezem, Papp Judit mennyire figyel arra oda, hogy a nála született kölyköket kinek adja el?

És végül, de nem utolsó sorban ő a MEOE elnökének a felesége...

2010. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzátennék, hogy az említett lány végül nem Judit kanjával fedeztette be a szukát, de mivel a szülők nem rendelkeztek a szükséges minősítésekkel (a szuka sem), ezért a kölykök törzskönyve felülbélyegzett lett. Ja, hogy ő mentesül a tenyészszemle alól, mert Judittól van kutyája, aki küllembíró és a MEOE krémje? A törzskönyv így is felülbélyegzett lett... Ebben az esetben nem a szó kellene számítson, hanem a hivatalos eredmény.
2010. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
A Wendigo's Wind kennelben is várnak most egy olyan almot, ahol az egyik gazdi szeretné a Wendigo's-ból vásárolt szukájának egyetlen almot lehozni. De a kennel tulajdonosa csak a szűrések és a szemle ellenére adott kant a gazdinak! Judit részéről is csak ezt az eljárást tartottam volna elfogadhatónak, attól függetlenül, hogy az a bizonyos szuka az ő kennelében született!
2010. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

És még eszembe jutott valami. Emlékszel arra, mikor írtam azt a fejlődésben elmaradott, birkáktól félős, érzékeny gyomrú kutyát? Na az a kutya annak a bizonyos lánynak a szukájától született, aki a szűrés és egyebek nélkül fedeztette be a szukáját a szinten minden szükséges feltétel nélkül született kannal... Mellesleg a szukának csirkehús érzékenysége is van és ő ennek tudatában hozott le almot a kutyától. Ő az a kutya, akit a Real Pearl-ből vett, Judit tudta, hogy a kutyának étel allergiája van és mégis adott volna kant a szukára...

Na jó, befejeztem. :)

2010. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

huhh... asszem meggyőztél. én is fontosnak tartom, hogy egy tenyésztő foglalkozzon a kenneléből kikerült kutyákkal is... nálunk kétszer is volt az akkori kutyánk tenyésztője, pedig Pest mellett lakott... mi meg Miskolc mellett :)

azt még meg tudnád mondani, hogy melyik két kutyusra gondoltál a blessed borders kennelből? mert nem látok róluk semmi infót, csak hogy kan vagy szuka, mi a neve, és egy kép. (mármint ha még mindig eladó lenne két kiskutya...)

2010. febr. 18. 15:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!