Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlana valaki egy egy jó...

Ajánlana valaki egy egy jó border collie tenyésztőt, akinél rövidebb idő alatt beszerezhetek egy kiskutyát, vagy vannak eladó kölykök? ( olyan max egy hónap. )

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha Kelet-Mo-n lenne, de nem muszáj...
2010. febr. 17. 13:06
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

A szűrésekről még annyit, hogy ez nem azt jelenti, hogy a doki megtapogatja a kutyát és megnézi a fogsorát. Ezek genetikai laborvizsgálatok, amit nem a kölykökön, hanem a szülőkön kell elvégezni. Ha ők mentesek, akkor minden oké. Ha egyik szülő mentes, másik hordozó, akkor lehet pároztatni, az utód egészséges lesz, de hordozó. Míg két hordozó kutya párosítása esetén beteg utódok születnek. A retina betegség, ami örökletes, részleges vagy teljes vaksággal jár, kb. 2 éves korra teljesen kijön a kutyán. A TNS egy örökletes immunbetegség, ami néhány hónaposan elhulláshoz vezet, a TNS-ben szenvedő kicsik ritkán érik meg a 4 hónapos kort is.

A diszpláziáról pedig temérdek anyagot találsz a neten, érdemes a témában jobban elmélyedni...

2010. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
látom, nem volt értelme föltenni a kérdést, mert csak egy-két normális válasz jött. Ha fel is háborít titeket , nem lehetne, hogy magára a kérdésre válaszoltok? Ha meg nem tudtok, kérlek, inkább ne írjatok. ( és nem azt mondtam, hogy megnézi: KIVIZSGÁLJA. tehát ha az is belemegy, akié eredetileg a kölyök, az én költségemen szűri. de mind1. vegyétek úgy, hogy nem mondtam semmit.)
2010. febr. 17. 14:51
 13/41 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj, én normálisan válaszoltam, kennel neveket is mondtam. Nem megsértődni kell, csak szeretném felhívni a figyelmedet a kockázatokra. Nyugodj meg kérlek.

Van még mit tájékozódnod.

Te egy pár hetes kölyköt hiába akarsz szűretni, nem fog tudni az orvos semmit, meg sem csinálják neki a labort, mert a legtöbb genetikailag öröklődő betegségre leghamarabb egy éves korban lehet a szűrést megcsináltatni, hogy egyáltalán ki lehessen bármit is mutatni, hogy mentes-e vagy hordozó. Aztán vannak szűrések, amit 2 éves korban meg kell ismételni.

Segíteni szeretnék abban, hogy egy jó döntést hozzál, találj egy jó tenyésztőt és a kutyatartás örömöt okozzon és boldogságot, ne pedig egy halom lelki és anyagi keserűséget. Senki sem támadott le, legalábbis én biztos nem. És szeretném, ha nem sértődnél meg a válaszaimon. Ismerek olyan bordert, akit úgy vettek, hogy nem volt szűrése a szülőknek, sem semmi egyéb. A kutya fél a birkáktól, rossz a gyomra és el van a fejlődésben maradva. Gondolom te nem ezt szeretnéd.

Üdv: a borderes

2010. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

És még azt megsúgom, nézd meg a válaszadók százalékait és akkor rájössz, hogy a nagy része én vagyok. :)

De a többieken se sértődj meg, hidd el, jót akarunk Neked!

2010. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem min sértődtél meg... Mindenki segíteni próbál(t), h ne fürödjél be egy beteg kutyával. De úgy látszik nem érted, h 1. az állatorvos hiába vizsgálja ki, röntgenezi meg stb. stb. a 2-3 hónapos kölyköt, azon (még) nem látszik semmi. Ha a felmenők (lehetőleg nemcsak a szülők hanem 3generációra visszamenőleg) nincsenek negatív eü-i szűrési eredményeik, bármi lehet, és se te, se a doki ezt ott nem fogjátok megállapítani.

Ráadásul ha ráköltenél ott helyben ennyi pénzt ezekre a (felesleges) vizsgálatokra akkor miért nem veszel inkább normális helyről, megvárva, lefoglalva. Gondolom a szüleid is jobban örülnének neki ha látnák h felelősségteljesen döntesz, minthogy utána ők fizessenek egy csomót a kutya kezelésére.

Gondold át! És nem mindent kell személyed elleni támadásnak venni.

2010. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mudim van de egyetértek a többiekkel! Vagy tenyésztőtől vegyél vagy menhelyről! Az már majdnem teljesen mindegy hogy kutyagyárostól veszel vagy csak olyantól akinek becsúszott! Mindkettő árt a kutyáknak csak kcisit máshogy!

Amúgy én felvételiztem 1 kutya mellett aki épp szült, neveltem a kicsit, aztán érettségiztem hárommal, szóval meg lehet csinálni de szerintem ezek a komoly tenyésztők nem adnak így kutyát, meg kell hogy ismerjenek, és te is őket! Ha találsz gyorsan egy kiskutyát aki eladó hazahozod, kiderül hogy nem is illik hozzád? Akkor mi lesz? Gondold meg. Talán kérd el a pénzt a szüleidtől, tegyétek bankba vagy ilyesmi hogy ne gondolják meg magukat. És mondd el nekik hogy miért nem jó azonnal.

[link]

2010. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Végül is megsértődni a legegyszerűbb...

Aztán majd 1,5-2 év múlva jön a következő kérdés hogy miért nem lát a borderem,vagy netán korábban,hogy mitől halhatott meg szagényke pár hónaposan...

2010. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

"Ha jól látom és értelmezem, a poseidonnál vannak kölykök, kérdés, gazdis-e már mind. Árban készülj olyan 100 ezer körül."


A Poseidonnál most egy durván jó kannal fedezettek. Konkrétan tudom h azok a kiskutyák 150 körül lesznek. Nagyon megnézve h kinek adják őket!! Olyannak biztos nem aki nem akar a kicsivel aktívan dolgozni - elsősorban agility de gondolom terelés is.

2010. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
borderes, nem a te válaszoddal volt bajom, te tényleg jót írtál.bocsássatok meg, hogy felkaptam a vizet. tudom, hogy a fajta jellemző betegsége a PRA, és tudom hogy jót akartok... csak sok volt.
2010. febr. 17. 18:59
 20/41 A kérdező kommentje:
mármint nem az első válaszoddal. hidd el, próbálok felelősségteljesen dönteni.
2010. febr. 17. 20:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!