Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy gyereknek hány éves...

Egy gyereknek hány éves korától való kutya?

Figyelt kérdés
A kisfiam nyáron lesz 4 éves. Lassan szeretnénk egy kutyát. Viszont nem vagyunk benne biztosak, hogy ő is akarja. Nem egy lelkendezős állatbarát gyerkőc. Meglát egy kiskutyát, megnézi, aztán ennyi. De lehet, hogy ez abból fakad, hogy nem tudja mit lehet kezdeni egy kutyával. Ha elmegyünk vele állatkertbe megnézi az állatokat, de ha meglát egy játszóteret az jobban izgatja. Vannak hasonló tapasztalatok? Várjunk még egy évet hátha változik? Amúgy egy Labradort szeretnénk. Köszönöm!

2015. márc. 25. 09:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

Újfent a 10. válaszoló vagyok, a palotapincsi vs. német juhász felvetésre osztanám meg a következő jellemzéseket:

1.

"Igen érzékeny, nem veszi jó néven, ha keménykezűen bánnak vele, kiabálnak rá. Nem jó választás tehát a türelmetlen embereknek, vagy azoknak, akiknek igen kevés szabadideje van.

A csendet szeretők se ezt a fajtát válasszák, hajlamos ugyanis horkolni és tüsszögni pici pofája miatt. Az udvarias gyerekeket szereti, akik nem cibálják. Más állatokkal jól kijön, de érdemes korán hozzászoktatni a társaságukhoz.

Néha vannak energikus és játékos pillanatai, de alapvetően szeret leülni, lefeküdni és pihenni. Akaratos, védelmező. Idomítani nehezebb."


2.

"Okos, kedves, játékos kutya, és mindemellett hűséges társ. Gyakran alkalmazzák nyomozó-, mentő- és vakvezető kutyaként, de ideális háziállat lehet egy családnak is, mert remekül megérteti magát a gyerekekkel. (...) Igen értelmes és munkaszerető fajta. Észreveszi, sőt meg is érti, mi zajlik a környezetében, s természetes feladatának tekinti a családtagok, az otthon és család tulajdonának védelmét. Rendkívül hűséges, gyengéd, barátságos és magabiztos. Noha a család minden tagjával – a gyerekekkel is jó viszonyban van, általában különösen erősen kötődik egyvalakihez. (...) Nagyon jól kijön a gyerekekkel, feltéve, hogy azok tisztelettel bánnak vele. Mindenképpen tudni kell róla, hogy ha a barátokkal folytatott játék eldurvul, ez a kutya a családhoz tartozó gyermekek védelmére kel. Az idegenekkel szemben óvatos, de ha a gazda azt jelzi, hogy minden rendben, akkor nem viselkedik ellenségesen velük. A család barátait lelkesen fogadja."


Én tudom melyiket tudnám szívesebben a gyerekem mellett, mert bár FIZIKÁLISAN KÉPES ARRA egy juhászkutya, hogy bekapja a gyerkőc fejét, a védelmező ösztön milliószor erősebb benne (és itt egy ideális tartási körülmények között élő kutyára gondolok, nem egy 2 méteres láncon, térdig érő sárban tengődő "házi kedvencre"). Úgy, mint a 7. válaszoló, én is és a testvérem is "kutyakorláttal" tanultunk meg lépcsőzni, a német juhászt lehet húzni-nyúzni, egyetlen egyszer nem mordult rám egyik sem, pedig nem egy kutyánk volt a fajtából.


Szíved joga a választás, de nem feltétlen kellene mások kedvét is elvenni egy nagyobb testű kutyától.

2015. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

9-es válaszoló.

Nem, valóban nem tudja bekapni a fejét, de attól még tud egy palotapincsi is maradandó testi és lelki sérüléseket okozni egy gyereknek, ezért egy dologban biztos vagyok: sohasem hagynám felügyelet nélkül a gyerekemet egy neveletlen kutyával, legyen az nagy vagy kistestű. A saját kutyáimmal (van kis és nagytestű is) kapcsolatban viszont semmilyen kétely nem merül fel bennem.

2015. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólást. Igazából ténylegesen a 10-es hozzászóló értette meg a gondomat, aggályomat. Nem a gyereknek vennénk kutyát, hanem a családunknak, tehát mindenkinek. Nem csak a gyereknek kell gondoznia, gondoskodnia róla, de neki is részt kell vennie benne. Nem vagyok kezdő kutyatartó, tudom miről szól egy kutya. Épp ez az aggályom. Ha most hozok egy kutyát, azzal nap mint nap kell foglalkozni, főleg amíg kicsi, de később sem szabad elhanyagolni. Viszont ha a kisfiamat hidegen hagyja a kutya, akkor hogyan fogok a kutyussal foglalkozni? Mert ezt én egy közös programnak gondolnám. Úgy nem szeretnék kutyát, hogy a gyereket nem érdekli, azt mondom neki minden nap, hogy most játsz egy kicsit egyedül, mert apa vagy anya a kutyussal foglalkozik helyetted.

Ha biztosan tudnám, hogy nem érdekli, akkor várok egy pár évet és ha már elég nagy a gyerek, akkor tényleg veszek egy kutyát a magunknak (szülőknek), amikor a gyereknek ez már nem okozna problémát, mert már inkább a haverokkal játszik többet. Viszont tényleg azt szeretném, hogy a gyerekben kialakuljon némi felelősségtudat, az állatok szeretete, és pozitív élményei legyenek az állatokkal. Arra is gondoltam, hogy mivel amióta ő megvan nem volt háziállatunk, talán ezért sem rajong annyira értük. Hülyén megfogalmazva: egyszerűen nem tudja, hogy mire valók. Tehát akkor szerintetek vágjunk bele most, vagy várjunk még egy kicsit? Köszönöm szépen!

2015. márc. 25. 11:11
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekek érdeklődése elég gyorsan változik, a kutyával foglalkozást is a legtöbbjük megunja két héten belül, szóval emiatt ne aggódj. Meg amiatt se, hogy néha egyedül kell játszania a gyereknek, az is marha hasznos tud ám lenni :D A rokonságban van olyan gyerek, aki nem képes rá, és marha idegesítő, hogy folyton anya vagy apa nyakán lóg, mert nem tud magával mit kezdeni öt percig egy játékhalom közepén.
2015. márc. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%

Ha ti, mármint a szülők vállaljátok a felelősséget a kutyáért, akkor ne a gyereken múljon a dolog. Talán még jobb is olyan gyerek mellé venni kutyát, aki nem akar azonnal visítva megölelgetni mindent, ami mozog. A kölyökkutyának nem tesz jót az agresszív szeretgetés. Akkor inkább ignorálják egymást, amíg kicsit hasonló súlyba nem kerülnek.

Ami a "kicsit foglald el magad, kisfiam, míg én leviszem a kutyát" problematikát illeti: a gyereknek így is, úgy is meg kell tanulnia, hogy néha bizony le kell szakadni a szülőktől. Nekünk is meg lett mondva, hogy most anya dolgozik, nem tud figyelni ránk, majd szól, ha tud velünk foglalkozni, addig csináljunk valamit. A gyerek legalább nem lesz üresfejű, ha néha magát kell elszórakoztatnia.

Arról nem is beszélve, hogy a kutyasétáltatásba ha bevonni nem is tudod, de magaddal viheted, főleg ha erdőre-mezőre mentek. A kutya rohangál, a gyerek is rohangál, tiszta haszon. Persze előtte meg kell tanítani neki is az erdőjárás alapvető szabályait (semmiféle szép bogyót nem eszünk meg, stb.)


Szerintem amíg nem ismeri testközelből az állatot, amíg nem tanulja meg, hogy egy kutyát nem úgy szeretünk, mint egy embert vagy egy plüssmacit, addig ne is várj tőle kirobbanó lelkesedést. Az már gyanús, és annak a kutyák szokták meginni a levét... :) Márpedig az állatok "nyelvének", gesztusainak ismerete olyan tudás, ami később baleseteket előzhet meg.

Egy 4 éves kisgyerek már elég okos hozzá, hogy ezeket a dolgokat megértse. A kiskutya érkezése előtt beszélgessetek sokat róla, hogy mire kell figyelni, egy plüsskutyával játsszátok el, hogy hogy kell felemelni, tartani, megsimogatni, enni adni neki, nem a szájába nyúlkálni, és ha úgy érzed, hogy a kisfiad hajlik a jó szóra, akkor mehet a kutyabeszerzés.

2015. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én pl. kutyával nőttem fel. Nővérem kapta a tacsi keveréket és rajongtam érte. És igen volt hogy megharapott de rohadtul nem erdekelt.....

Most saját kutyáimmal dolgozok.

Ùgy gondolom hogy ha egy négy éves gyerek nem igazán rajong a kutyákért állapotáért akkor nem is fog. Én amiòta beszélni tudok azòta fùjom a kutyákat lovakat stb.

2015. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ilyen veleszületett dolog lehet. Nekem a legelső élményem a kutyákkal, hogy megharapott a saját kutyánk 3 vagy 4 évesen, szegénykémet utána kikötötték anyámék, szóval sok interakció nem volt köztem meg a kutya között, mégis mindig imádtam őket. Szóval szerintem ez nem fog változni. Ettől függetlenül nem a gyereknek kell kutyát venni, hanem magatoknak. Ha ő nem akarja, az az ő baja, elég sok mindent nem akar a gyerek, amit a szülő igen, ezt meg kell tanítani neki, hogy fogadja el.
2015. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem minden gyerek szereti a kutyákat. Ha ő pont ilyen, én nem biztos, hogy vennék kutyát.


Nekem nincsenek gyerekeim, de a húgomnak van négy és közülük három szereti a labimat, a nagyobbik kislány viszont enyhén fél tőle, bármi ok nélkül. Amíg kisebb volt, jobban félt, de még most, lassan hat évesen is tart tőle kicsit, pedig amúgy tök normális, nagyon okos és nyitott kislány. A kutya természetesen nem bántotta soha, még csak csúnyán se nézett rá, a másfél éves pici lány kézből eteti almával, szóval nem kimondottan egy félelmetes vadállat :)


Ami a négy éves gyereket illeti, ennyi idősen már nagyjából fel tudják fogni, hogy nem szabad bántani a kutyát, úgyhogy ebből a szempontból rendben van a dolog.


A labrador amúgy egy nagyon jó kutya gyerek mellé, egy gond van vele, hogy kissé energikus és ugribugri, egy kisgyereket szűkebb helyen könnyen felborít véletlenül, de ez egy négy-öt évesnél már kevésbé probléma.

2015. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, pontosan hány évese gyereknek való kutya, de azt igen, hogy az ismerőseim körében akiknek a gyereke kisgyerekkorától kezdve kutyával nő fel, sokkal jobban szeretni fogja a kutyákat. [link]
2015. márc. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akármikor.

Nálunk akkor is volt 2 németjuhász mikor megszülettem meg vagy 4 macska. El sem tudom képzelni az életem kutya nélkül. Szóval nem korfüggő. Ha te hajlandó vagy róla gondoskodni, meg van rá időd is, akkor miért ne?

2015. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!