Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utálom a kutyám, hogy szerethe...

Utálom a kutyám, hogy szerethetném meg őt?

Figyelt kérdés
Szeretem az állatokat komolyan. Van is néhány itthon, mondjuk inkább kisemlős (tengerimalac, höri). Gyerekkoromban volt egy német dogom,imádtam okos volt, barátságos... Mikor elpusztult könyörögtem,hogy hagy tartsak még egy kutyát, de szüleim ellenezték. Igy megvártam amíg felnőttem,önálló nem lettem.anyagilag. Akkor sokáig keresgéltem egy kistestű kutyát, végül a bishon havanese mellett döntöttem. Kerestem egy szimpatikus tenyésztőt és vettem (potom 80ezerért ) egy kiskutyát tőle. Utólag nagyon megbántam hogy kidobtam ennyi pénzt erre a dögre. Kicsi korától igyekszem szocializálni, vinni a kis és nagytestű kutyák közé. De csak az én kutyám ilyen idióta hogy hiába minden próbálkozásom folyamatosan retteg a többi fajtabelitől. Képes az 5 kilójával neki menni egy huskynak is ha az túl közel megy hozzá. A nagydolgát sem úgy végzi mint a többi értelmes kutya. Legalább fél óráig keresi hogy hova trottyantson, és ha már végre talált egy helyet és jön egy ember akkor ő már nem hajlandó sz@rni, újra keres egy helyet ami megfelelő neki. Újabb fél óra. Agybajt kapok tőle komolyan. Gyülölöm. Hogy lehet egy kutya ennyire szerencsétlen idióta? bezzeg a lakásban nagy a szája,folyamatosan tép,hiába fegyelmezem. Mit csináljak vele hogy megszeressem? mégcsak 3 éves. Természetesen minden oltása megvan,tiszta kutya kozmetikushoz is járunk. Csak közben rettenetesen utálom. Sétálni is visszük, leginkább nővérem aki rajong érte. Próbáltam neki adni a dögöt, de nem viszi magával. Sajnos

2015. márc. 25. 15:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Akkor gondolj bele ha majd egyszer gyereked lesz és csak 3 évesen lesz szobatiszta. Egy kutya esetében ez csak max 2-3 hónap. Akkor majd őt is gyűlölni fogod? Vagy ha majd nehezebben megy a suliban a tanulás és te teljes odaadással segítesz neki de mégsem tudja. Téged is megtanítottak a szüleid mindenre gondolom te sem rögtön tudtál mindent. Nézz utánna a neten vagy szakembertől kérdezd meg mit hogyan kell vele megtanítanod. Ès szeresd! Viszonozni fogja hidd el. :-)
2015. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%
Először is a kutyáknak is vannak szokásai. Másodszor lehet hogy pár dologgal direkt téged bosszant (például hogy hosszasan keresgéli a helyet, te meg közben téped a hajad), mert érzi, hogy nem szereted igazán, téged viszont pont ezek a dolgok idegesítenek benne. Erre még nem gondoltál? Mondjuk lazán (!) szólj oda neki, hogy "most siessünk, mert késő van", vagy ilyesmi. A mi kutyánk poénból lopkodja a cipőmet, vagy bármelyikünkét ha nem kapja meg tőlem a masszázs-simogatás adagot, mikor megyek. Már ahogy odafordul a papucs fele rászólok, hogy "Nem". Nem is nyúl hozzá. Meg ne vegyél fel mindent amit csinál. Szerintem mindkettőtöknek jobb lesz. Meg én a miénknek sokszor mindent békésen elmagyarázok, mint egy gyereknek. Pl. hogy miért nem kapja meg a kaját este, amit viszek neki. A békés hangvétel sokat segít. Ha idegeled magad, érzi, és ő sem lesz nyugodt. És viszont. És te vagy a nagyobb, neked kell nyugalmat erőltetned magadra. Olvass utána a fajtának!
2015. márc. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%

Kitartás és szemléletmódváltás kell neked.


Nekimegy a huskynak? Nyilván azért mert be van fosva. Meg rajtad is érzi, hogy szétbsz az ideg.


Beszari kis dög? Inkább legyen ilyen, mint egy vérszomjas kis terminátor :D

2015. márc. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Eltelt egy év; miújság azóta? Jobb lett a kapcsolatotok?
2016. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Süle Dominik válasza:
0%
Nem lehet hogy veled van a baj drága kiscsillag?
2016. dec. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 petya121112111 válasza:
aranyos lehet.
2017. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdés 2015-ös a szóban forgó kutya már vagy nem él vagy 11-12 évesen már megváltozott, tehát a kérdezőnek nem lesz hasznos a kommentem.


Én ezt most azoknak írom, akik úgy bukkantak rá a kérdésre, hogy hasonló gondjuk van.


1. Minden kutya más és más ütemben fejlődik. Két kutyám van, az egyik nagyon könnyű eset volt mindig is, a másik később komolyodott meg, addig lassabban is tanult mint a többiek, a kutyasuliban elmaradt a többiektől, a vizsgára el se engedtek minket, míg a másik kutyám rendes tempóban fejlődött és megtanulta azt, amiket a többi tanuló.

Aztán a lassabban fejlődő kutyám úgy 5 éves korára megnyugodott és elkezdett rendes tempóban fejlődni. Most már 10 éves lesz és teljesen olyan viselkedésileg, mint egy átlagos kutya (de persze ő nekem több lesz mindig, mint átlagos <3 ahogy a másik kutyám is <3 ).

Szóval hiába már 2 vagy 3 éves, nem kell feladni a reményt, van, amelyik kutya később érik.


2. Ha valaki ilyen gyűlölettel beszél a kutyájáról, az nem feltétlenül a szeretet hiányának a jele. Ez inkább panaszkodás és ez általában akkor jön elő, ha nincs énidőnk vagy, ha más gondunk van.

Írja is a kérdező, hogy imádta a németjuhászt, aki a család kutyája volt. Tehát az egész család foglalkozott vele, így nem mindig csak a kérdezőnek kellett vele sétálni, suliba menni, orvoshoz vinni és a kérdező tudott magával törődni vagy l, ha épp más gondja volt, akkor azt orvosolni.

De ha konkrétan az egész életünk a kutya körül forog, 0 időt fordítunk magunkra, az kiválthat frusztrációt, ami nem jó se a kuryának, se a Gazdinak.

A kutya érzi, hogy a gazdája feszült, ezért reagál úgy, ahogy, ami még jobban frusztrálja a gazdit.

Más a viselkedése a kutyának egy kiegyensúlyozott gazdi mellett.

Ezért aki haragot érez, próbálja ki, hogy kicsit elvonul egyedül. Elmegy egyet sétálni egy helyre, ahol egyedül lehet vagy elmegy moziba vagy csinál valamit heti rendszerességgel egyedül. Tehát mondjuk a héten azt mondja egy mapra, hogy ez az énidőm, amikor pl 14:00-17:00 nincs kutyázás, hanem csak efyedül van a szabadban.

Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz és a kutya viselkedése is megváltozik.

Ha nem válik be, gobdoljon bele, hogy tulajdonképpen mi is állhat a háttérben, mi az, ami valóban foglalkoztatja, nem lehet a magány, a stressz, egy fel nem dolgozott trauma, bármi.

2023. jún. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!