Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az, ha utálom a...

Miért baj az, ha utálom a kutyákat? Akárkinek is mondom, utána úgy néz rám, mint egy gyilkosra.

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 23:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
45%
Elég fura. Miért nem szereted őket? Semmi állatot nem kedvelsz? Bár, ha nem azt mondanád, hogy utálod, hanem,esetleg azt, hogy nem kedveled, akkor máris nem néznének rád úgy.
2010. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
36%

"ne ítélj, hogy ne ítéltessél!"

nem a kutyákkal van baj, hanem az utálattal. Ha "utálsz" az megkérdőjelezi a benned lévő szeretetet. És tudod:" Ha szeretet nincs Tebenned...



"Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengõ érc vagyok vagy pengõ cimbalom. Legyen bár prófétáló tehetségem, ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt, legyen akkor hitem, hogy hegyeket mozgassak, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek. Osszam el bár egész vagyonomat a szegényeknek, s vessem oda testemet, hogy elégessenek, ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem. A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem gõgösködik, nem tapintatlan, nem keresi a magáét... Most megmarad a hit, remény, szeretet, ez a három, de köztük a legnagyobb a szeretet." (1Kor 13,1-5.13)

2010. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
10%

Nekem van egy és imádom


22/f

2010. márc. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%

Ennek lehet néhány oka, én nem hibáztatlak érte, nekem volt gyerekkoromban pár rossz élményem kutyákkal, és sokáig féltem a kutyáktól, és most is ha elkezdenek ugatni kerítés mögött, akaratlanul is összerándulok, pedig a félelememet már rendeztem.


Nincs kutyám, én panelban nem szeretnék kutyát tartani, nekem nimfapapagájaim vannak, és sok ismerősöm rájuk (illetve kompletten a madarakra) mondja, hogy utálja, vagy hogy fél tőlük, ennek is lehet oka, viszont ez engem nem befolyásol, hogy én nagyon szeretem őket, és semmi pénzért nem válnék meg végleg tőlük (ha külföldre megyek, akkor is nehéz szívvel hagyom itt őket arra a néhány évre, de utána jobb lesz és ők még sokáig velem maradnak, mert most még fiatalok, és az egész életükhöz képest kevés az a pár év, megbízható madárszerető ember fog gondoskodni róluk addig is).


Esetleg ha óvatosabb akarsz lenni mások véleményével szemben, használj egy semlegesebb kifejezést, mint hogy nem szereted, nem kedveled őket. Amíg így érzel, úgyse lesz kutyád, másét nem bántod, nem ártasz senkinek.

2010. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
65%
Én gyerekkoromban féltem a kutyáktól, aztán követtem azt az elvet, hogy ismerd meg, amitől félsz és akkor nem fogsz tőle félni, és lám, mostanra szeretem őket és kell kettő. Az utálat, bármivel vagy bárkivel szemben akadályoz téged abban, hogy a saját életedet teljesen éljed, mert félsz tőle, mert figyeled, hogy hol van kutya, egyszerűen nem tudsz teljesen felszabadult lenni. Ha megpróbálod ezt az érzést semlegesíteni és nem utálni, csak közömbössé válni feléjük, a te életminőséged lesz jobb. Ez nem csak kutyákra vonatkozik, hanem bármire.
2010. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
15%
Én meg azokat utálom akik utálják a kutyákat.
2010. márc. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
41%

Mert nem vagy toleráns. Tudod a legtöbb ember szereti a kutyákat s ez nem lehet véletlen ha ilyen sokan vannak! A kutya szép, okos, kedves lény, szeretetre méltó, jó barát és őrző stb! Sok ember szive csücske a kutyája és ezért nem érti és fáj neki ha te úgy beszélsz róluk, hogy "utálom". Azt is lehet mondani hogy "nem szeretem, én nem akarok kutyát, nem kedvelem őket". De az hogy "utálom", sértő. Ilyenkor biztos nem vagy nyugodt különben nem használnál ilyen szót. Lehet hogy látszik rajtad az indulat!

Én azt mondom, tartsd meg magadnak a véleményed, esetleg finoman közöld hogy nem kedveled őket, ne menj a közelükbe, ne bántsd őket. És akkor nem lesz jogos ahogy néznek rád! De amint csúnyán beszélsz róluk, bántod őket vagy megpróbálsz mindenkit meggyőzni hogy igazad van, na onnantól kezdve igazuk lesz hogy csúnyán néznek rád!

Én kicsit megértelek, mert én egy másik, társadalom által nagyon cukinak és imádottnak tartott fogalmat, életformát nem szeretek: a gyereket, kisbabát, gyerekes életformát. De próbálom tűrtőztetni magam, nem megyek a közelükbe, nem is érdekelnek igazán. Igaz néha, ha valami sérelem ér arról az oldalról akkor nem maradok csöndben de addig megpróbálok nem foglalkzni velük! Engem sem értenek meg az emberek, amikor azt mondom, "nem akarok gyereket" kb úgy néznek rám mintha most mutattam volna nekik egy feldarabolt hullát... Azért mert a többségnek ez minden vágya, imádják a gyerekeket és nem képesek elfogadni ha valaki nem úgy akar élni ahogy ők. Mert szerintük az azt kérdőjelezi meg hogy ők helyesen élnek, hiszen ha valaki nem azt választja akkor az nem helyes. Pedig ez nem így van, egyszerűen csak mindenki más.

Szóval ne foglalkozz a kutyákkal, ne árts nekik és akkor nem lesz semmi. Direkt nem mondom hogy "nem tudod mit vesztesz" mert nekem is folyton ezt mondják a gyerekkel kapcsolatban és tudom milyen amikor megkérdőjelezik azt hogy én helyesen döntöttem-e a saját életemben mikor nem is ismernek.

2010. márc. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
50%
Nekem semmi bajom azzal ha valaki nem szereti a kutyákat, de ha tegyük fel annyira utálja őket, hogy képes bántani egyet, akkor annak viperával törném el mind a két kezét. Remélem nem bántod őket.
2010. márc. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező,van gyereked?

Hogy néznél arra aki azt mondaná,hogy utálja a gyerekeket?

Mert pl engem egyáltalán nem hatnak meg a kölkök,de mégsem mondom senkinek azt hogy utálom őket.

Ami mondjuk nem is igaz,csak nem hatódom meg tőlük,idegesitenek,zavarnak.

Sokkal inkább utálom azt,ha szülők semmi másről nem tudnak beszélni társaságban,csak a gyerekről.

Hisz lehetnek ott olyanok is,akiknek nincs,és nem is érdekli őket a téma...

na de elkanyarodtam a témától,szived joga,ha utálod a kutyákat,csak inkább tartsd magadban.

Egy kutyánál őszintébben,önzetlenebbül,hűségesebben szerető lény nem létezik.

2010. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
39%

En sem szerettem regen a kutyakat. Nagypapamnak mindig voltak, de mindegyik agressziv volt es nem lehetett oket megszeretgetni. Nekem szemelyesen sosem lehetett kutyam, szoba se johetett a tema sem, ezert nem is figyeltem rajuk es masok kutyajat sem szerettem. Egeszen addig, mig talalkoztam egy bizonyos fajtaval (a gyulolkodok miatt direkt nem emlitenem), es azonnal beleszerettem. Aztan kimentem a vasarba az allatreszlegre, ahol sok elado allat keresett gazdat, fokent kutyak. A kolykok mind nagyon imadnivaloak es teljesen elerzekenyultem.

Most mar rajongok a kutyakert, de meg mindig az a bizonyos fajta a kedvencem es egy honap mulva vegre megveszem az elso kutyamat.

Szerintem neked is az a "bajod", hogy meg soha nem kerultel kozelebbi kapcsolatba egy kutyaval sem, nem nyomkodta a honod ala egy kiskolyok sem a buksijat, vagy dobott eled egy teniszlabdat, hogy jatssz vele.

Lehet, hogy valami gyerekkori, tudat alatti elmeny miatt nem szereted oket, vagy azert, mert sajnos a kutyak legtobbjevel rosszul bannak, vagy epp "tul jol" es ez engem is zavar, foleg amiota annyira beleastam magam a kutyakikepzes rejtelmeibe.

A kutyakat egyebkent idosek otthonaba is viszik, mert jot tesz az oregek lelkenek, elerzekenyulnek es jo hatassal vannak rajuk.

Nem hiszem amugy, hogy egy kolyokkutyara azt tudnad mondani, hogy utalod. Ha ezt is gondolod, amint meglatnad, megszeretned. Az is lehet, hogy egyszeruen csak nem lattal meg olyan fajtat, amelyik igazan tetszene. Vagy egyaltalan nem is kerultel kozel egyetlen kutyahoz sem.

Lehet, hogy akkor kedvelned meg oket, ha egy kutya a te parancsszavaidra csinalna meg a feladatokat.

Menj el te is egy allatkereskedesbe, vagy kutyavasarba es hatha megvaltoznak az erzeseid.

2010. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!