Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma voltak összeírni a kutyákat...

Ma voltak összeírni a kutyákat oltásra. Én nemet mondtam mert én más dokihoz viszem. Ha pl. a faluban ápr.5én beoltják a kutyákat, de én csak ápr.10én fogom, kaphatok büntetést?

Figyelt kérdés
kicsit dilis a doki, ezért is viszem máshoz, megteheti, hogy megbüntet? én úgy tudom, h az a lényeg, h minden évben oltva legyen, nem olyan mint a műszaki vizsga, hogy napra pontosan keljen a következő évi. Segitsetek, fel kell készüljek, én csak Húsvét után tudom megoldani.
2015. márc. 25. 20:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
A kutyákat nem szokták külön oltásra összeírni, hanem az ebadó miatt. Amúgy oltani oda viszed, ahova akarod, mi sem a körzeti dokihoz járunk, mert nem normális. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy hova viszem őket, a lényeg, hogy az oltási könyvében rendben legyenek az oltásai.
2015. márc. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok.


Amúgy abba bele lehet kötni, ha pl. tavaly március 1-jén volt beoltva a kutyád veszettség ellen, de idén csak március 20-án viszed (csak mondok valamit), mert akkor elvileg már nincs védve. Szóval arra figyelj oda, hogy ne fuss ki ilyen téren az időből. Ha pl. vonaton utaztok, akkor ilyenbe beleköthetnek.

2015. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk kb fél falu nem oltatja a kutyáját, az égvilágon semmi bajuk nem volt még belőle, amivel nagyon nem értek egyet.
2015. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Nem fognak külön felkeresni, hogy hinnye, nincs beoltva a kutya, pedig két hete lejárt az egy év... de ha valami miatt kiderül, pl orvosnál, utazáskor, akkor lehet belőle gikszer. Illetve lesz is. Pár nap, egy-két hét belefér, ha nem viszed sehová, de tovább ne húzd. Oltatni meg oda viszed, ahova akarod, a kutyáknak is szabad orvosválasztás van :)
2015. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Oltásra nem írják össze a kutyákat. Nem büntethet meg, mert semmi köze hozzá, ki oltja be a kutyádat. Mikor volt tavaly oltva?
2015. márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%
Akkor kell oltani, amikor lejár az előző évi oltása. Pontosabban kicsit előtte, hogy ne legyen szünet, a kutya folyamatosan védve legyen veszettség ellen. Az, hogy a többit mikor oltják, pont baromira mindegy, neked a saját kutyád oltása számít, semmi más.
2015. márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
nem utazok sehová és igen a dokitól jöttek oltásra összeírni, mert nem itt lakik hanem egy nap be fog jönni csak ezért. Már kifutottam feb. 26 volt tavaly, de nekem többen is azt mondják, h akkor sem büntethetnek ha májusba viszem. Mindegy ha nem ilyen világos ez a dolog akkor még mielőtt jön a doki elviszem én is.
2015. márc. 25. 20:12
 8/22 anonim ***** válasza:
Most megmondjátok mi a *****-ért pontoztatok le? -.-
2015. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
csak az érdekelt volna, hogy jogszabály szerint, hogy van megfogalmazva, mert azt mondát akik szóltak ma hogy oltás lesz, hogy mindenképp vigyek egy másolatot a könyvről be az önkormányzathoz, nehogy megbüntessenek. nekem ez abszurd.
2015. márc. 25. 20:15
 10/22 anonim ***** válasza:

Én még ilyenről nem hallottam, hogy összeírják külön oltásra. Mindig úgy volt, hogy megadták az oltás/pótoltás idejét és helyét és vitted a kutyát... (már aki , ugye).

Na mindegy :)


De abba tényleg beleköthetnek, ha már lejárt az előző évi és még nincs beoltva az ideivel...

2015. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!