Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma voltak összeírni a kutyákat...

Ma voltak összeírni a kutyákat oltásra. Én nemet mondtam mert én más dokihoz viszem. Ha pl. a faluban ápr.5én beoltják a kutyákat, de én csak ápr.10én fogom, kaphatok büntetést?

Figyelt kérdés
kicsit dilis a doki, ezért is viszem máshoz, megteheti, hogy megbüntet? én úgy tudom, h az a lényeg, h minden évben oltva legyen, nem olyan mint a műszaki vizsga, hogy napra pontosan keljen a következő évi. Segitsetek, fel kell készüljek, én csak Húsvét után tudom megoldani.
2015. márc. 25. 20:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

Abszurd és hülyeség is.


Mindig van valaki, aki csak azért járkál fel, hogy lepontozza a válaszokat. Lehet olvasni se tud, csak unatkozik :)

2015. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

11.! Egyetértek. Nem kell foglalkozni vele.


Kérdező! Már el kellett volna vinned. Ha nem chipes a kutyád, akkor be se fogják oltani, de nem valószínű, h megbüntetnek. Nem veszik túl komolyan ezeket a dolgokat. De ha megbüntetnek, akkor sem azért, mert te a többi kutyához képest más napon oltatod.

2015. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
nekem is új, új lakhely, első kutya, második oltás lesz ez. az elsőt megkapta, mert még kicsi volt és töbször is jértuk a dokit. akkor a lényg, h mér igy is kifutottam az időböl és, hogy előzzem meg a dili dokit. nem lenne semmi gond vele ha nem nyírt ki volna már pár kutyát.
2015. márc. 25. 20:19
 14/22 A kérdező kommentje:
van chip, mindent megkapott, faj kutya, szeretjük ezért nem akarnám ha baja esne, inkább autóba ülünk és mashoz megyünk. elejétól kezdve máshoz viszem, most másfél éves.
2015. márc. 25. 20:20
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell megmagyarázni, hogy miért nem hozzá viszed. Hidd el, a legtöbb körzeti/hatósági állatorvos a disznóherélésen kívül nem sok mindenhez ért és általában rettegnek is a kutyáktól. Én se vinném hozzá, csak ha muszáj lenne. Amíg van választásom, addig látni se akarom :) Ehhez meg senkinek semmi köze. Majd akkor kössön belém bárki is ilyen téren, ha a cigánytelepre is legyem és végignézi az összes kutyát, van-e bennük chip, stb...
2015. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%
*lemegy
2015. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 bollocks ***** válasza:
0%
A második veszettség elleni oltását 1 évesen kellett volna megkapnia, vagyis már több, mint fél év csúszásban vagy!
2015. márc. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Na, akkor a jogszabályok:


"4. § (1) Az állattartó köteles:


a)6 minden három hónaposnál idősebb ebet - a tudományos-kutatási és laboratóriumi vizsgálati célból zártan tartott állatok kivételével - veszettség ellen saját költségén az állat állat-egészségügyi felügyeletét ellátó szolgáltató állatorvossal beoltatni az alábbiak szerint:

aa) a három hónapos kort elérteket 30 napon belül,

ab) az első oltást követően 6 hónapon belül,

ac) ezt követően évenként;"


Itt egy szó sem esik arról, hogy pontosan 365 napnak kell eltelnie az oltások között. Ha az előző oltást követő évben beoltatod, akkor eleget tettél a jogszabályi kötelezettségednek.


"(3)8 A veszettség elleni védőoltást valamennyi szolgáltató állatorvos elvégezheti."


Ehhez nincs mit hozzáfűzni.


Itt van a jogszabály teljes szövege, ha valakit esetleg érdekelne:


[link]

2015. márc. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

17es, nekem a doki mondta, hogy találkozunk jövőre.

18as, köszi szépen, ez érdekelt. Tehát akkor sem büntethet ha decemberben oltom be. Ezt mondták az ismerőseim is, csak az előző évet ellenőrizheti.

2015. márc. 26. 09:41
 20/22 anonim ***** válasza:
60%

Azt csak csöndben teszem hozzá, hogy az éves veszettség elleni oltás ugyan kötelező de túllihegett - vagyis az oltóanyag hatásfokát tekintve bőven, vastagon elég lenne 3 évenkénti oltás is.


Az más tészta, hogy vannak tulajdonosok akik tesznek az oltásokra - ezt valóban elítélem.


De nehogy már valami túlbuzgó kutyatudor miatt hülyén haljon meg valaki:)

2015. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!