Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert van az hogy séta közben...

Miert van az hogy séta közben ha a kutyám odamegy egy másik kutyáshoz, egyböl anyáznak, meg elküldenek, hogy hivjam vissza a kutyát? A kutya németjuhász, és iskolába is járunk vele, (szocializált) nem bánt semmilyen állatot, miert ilyenek a népek

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 14:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Az elöttem szóloknak igazuk van, de tényleg nem dobálják és na anyázzanak meglehet ezt szép kulturáltan oldani. Én is utálom ha egy idegen kutya rohan oda az enyémhez, honnan tudjam hogy akkor most csak játszani akar vagy támad, vagy lehet hogy az én kutyámnak nem tetszik... Ezek alap vető szabályok a kutyások közt, ha találkozik két idegen kutyás illik megfogni a kutyákat, meglehet kérdezni hogy szia, fiú, lány? elengedhetem? nem bánt? és akkor vagy elengedjük őket vagy tovább sétálunk. Ezt minden kulturált embernek tudnia kell, és az nem mentség hogy de az enyém szocializált, suliba jár stb.... Az én első kutyámat egy ilyen szocializált, jól nevelt, ártalmatlan kutya tépte szét. És akkor a gazdi csak nézet hogy jaj hát az ő kutya ilyet még nem csinlált! igen lehet hogy 100ból 99 alkalommal nem bánt a kutya de mi voltunk az az 1 ahol valamiért bekattant a kutya és széttépte az enyémet, aki szintén szabadon volt csak hogy a kemény 5kg-jával ha akart sem tudott volna komolyabb sérülést okozni, és ha láttam volna hogy a bokorban ott egy kutya biztos be is hívom, de nem láttam, és a kedves gazdi meg nem gondolta volna hogy baj lehet. És most nem azt mondom hogy egyszer majd a tied is megvadul, de ne felejtsük el hogy ezek kutyát, számunkra észrevehetetlen dolgok válthatnak ki belőlük külömböző viselkedést, és a mi felelőségünk ha bármi történik. Azért KELL, akármilyen édes okos aranyos szocializált fegyelmezett, odafigyelni ha kilépünk vele az ajtón, mert ne magunkból induljunk ki, nem minden gazdi és kutya olyan mint mi, és ezt elkell fogadni és tiszteletbe tartani
2010. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szagbadon van a kutyád, kötelességed nem a közelébe engedni másoknak ha nem a kutyafuttatóban vagy! Minden embernek joga távolmaradni idegen kutyáktól, de ha te odaengeded ha akar se tudja ezt elkerülni. Legyél odafigyelőbb az emberekkel szemben, gondolj mindig arra h nem mindenki szereti úgy a kutyákat mint te, sőt sokan nem szeretik ha a kutyájukhoz más kutya odamegy, csak féltik, meg idegesek miatta, esetleg féltik a betegségektől...nem is engedhetnéd el kutyafuttatón kívül.
2010. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd oda más kutyákhoz, én se szeretem hogy ha odajönnek az enyémhez, bár én a másik kutyát féltem, van amelyik kutyával teljesen jól kijön (szomszéd kölyök rotia), van amelyik kutyát inkább ki is kerülöm, de szerintem te sem lehetsz benne biztos hogy mi lesz ha egy agresszívabb kutyához megy oda. Például az enyémmel semmi gond nincs, ha a másik kutya rámorog és elkezdi ugatni, akkor jönnek a bajok. Kutyám végett meg úgyis én lennék a hibás (amerikai buldog+stafford keverék), így inkább ne is jöjjön oda hozzánk senki.
2010. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha egyszer véletlenül odament másokhoz az nem nagy emberi probléma. Ezek buta emberek nem kell velük foglalkozni. De kutya szempontból egy alkalom is veszélyes lehet. Honnan tudod milyen a másik kutya? Lehet hogy német juhászod van de azért ő sem halhatatlan, vannak nála ügyesebb vagy erősebb kutyák. De lehet hogy elég egy harapás és a kutya örökre mérges lesz rájuk. Vagy mi van ha a te kutyádnak nem tetszik egy gyengébb kutya? Hiába engedelmes, neki is van ízlése... Szóval ezért kell nagyon vigyázni. És ha egy nagyon veszélyes kutyát sétáltatnak akkor inkább dobálják meg a kutyád minthogy megharapja a másik. De az ilyen emberek buták, velük ne foglalkozz. Az értelmesek szépen megkérnek. Bár amikor találkozok egy neveletlen kutyával akkor nekünk ront akkor én sem beszélek szépen de nem is dobálom. Hv sizont többször fordult elő akkor tényleg idegesítő lehet.
2010. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Erről eszembe jutott az amit a minap láttunk a párommal amikor sétáltattuk ebünket. Asszonyka ölebét sétáltatta. Felénk időnként vannak kiszabadult kutyák amit mi sem szeretünk, de némelyik egész barátságos fajta. Szóval jött a kiszabadult csau-csau (ő egy békés kutya)ismerkedni kívánt az asszony kis kutyusával, mire a nőci elkezdett felé rugdosni. Majd mikor a kutya nem reagált semmit, botot ragadott. Mi a párommal elhűlten figyeltük, mi lesz a vége. Aggódtunk az asszonyért, mert a kutyák nagy része lazán bokán harapta volta. A kóbor eb ránézett, majd higgadtan tovább ballagott.

Tehát engedély nélkül, senkihez ne engedjük oda a kutyánkat, mert gyakran a gazdák jobban félnek mint a kutyák és kiszámíthatatlanabbul viselkednek. Ez van.

2010. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

megprobálok én is körültekintöbb lenni,

köszönöm a válaszokat,

2010. febr. 18. 11:09
 17/21 Akiteki ***** válasza:
Mert nincs rajta póráz. Ha olyan jólnevelt, miért nem lábnál megy melletted?
2010. febr. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

ma 01:56 nak válaszolnék!


mellettem jön,csak mivel én nem ugy sétáltatom a kutyámat mint a sok barom,hogy állandoan rajta van a poráz,hanem el szoktam engedni!

mért a te kutyád amit mondasz neki ELSÖ SZÓRA MEGCSINÁLJA???

nemigen hiszem,!!!!

2010. febr. 21. 10:52
 19/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem hinni kell, hanem figyelni.

Ha az enyém szabadon van és meglátok egy másik kutyát, akkor nem várom meg, hogy odamenjen ismerkedni, hanem azonnal behívom. Akár pórázon, akár szabadon lábnál.

Ez nem csak a másik kutyás érdeke, hanem az enyém is, hogy pl. ne anyázzanak meg rugdossanak.

Nekem is nagy élmény volt, mikor a tüzelő szukámat szigorúan pórázom vittem pisilni, a szabadon kóficáló szomszéd kutya meg odajön hozzánk. Inkább tökönrúgom, mint hogy felcsinálja a kutyámat.

2010. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg attól nem repesnek, hogy póráz nélkül viszed. Ettől én sem vagyok elragattatva. Mivel az előző kutyám elég harcias volt, és még szájszíjat is viselt, de csak odaengedték a kutyájukat! Aztán meg én fizessem a másik kutya orvosi ellátását. Valaki így gondolja. Bár én inkább kerültem az ilyen anyázós beszólogatós helyzeteket. Végülis az én kutyám csak jól jön ki belőle....
2010. aug. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!