Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszam ki majd a...

Hogyan válasszam ki majd a kuyusomat a kennelből?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a tenyésztővel már megbeszélted, milyen az álmaid kutyája. Eleven,rámenős, netán bújós,nyugodt. Ő ismeri a kicsiket, így már tud ajánlatot tenni, melyikek állnak a legközelebb az általad elképzelthez.

Aztán van, aki úgy választ, megvárja, melyik kicsi megy oda hozzá.

Töltsetek sok boldog évet együtt a kiválasztott kedvenceddel!

2010. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem feltétlenül neked kell választani. Lehet majd ő fog téged :) , vagy sokszor a tenyésztő választ a gazdi helyett.
2010. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Ez butaság csak a rózsaszín álom, hogy majd az lesz a jó aki először megnyalja az arcod! Ja utána meg majd meg kell tőle válnod mert nem illetek össze... El kell mondanod a tenyészőnek hogy milyen vagy, mit szeretnél, mit tudsz neki biztosítani és ő ismeri a kiskutyákat! Nem tudom ott hogy van, de az én kedvenc tenyésztőmnél nem nagyon van lehetőség válogatni! Előre le kell foglalni a kiskutyát. Elmondom hogy mit szeretnék és ha van olyan az alomban akkor azt kapom ha meg nem akkor várhatok a következőig vagy visszaadja a foglalót vagy pedig választhatok egy másikat esetleg...

De ha lehet válogatni, akkor szedössze mit szeretnél és meglátod a kiskutyán hogy melyik olyan!

2010. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Igenis létezik kutya irányából is szimpátia az emberek felé! Az enyém mikor mentünk egy nagy rendezvényen, egyszercsak odament egy lányhoz és nekidőlt a lábának, megbarátkoztak és kiderült h a csaj kutyafóbiás, és azért jött mi h szokja őket, az én kutyám meg megérezte. A többi ember nem érdekelte, de hozzá odament és simiztette magát vele.

Mikor kiskutyát mentünk nézni akkor is kitűnt hogy a nyugisabb kutyák a család nyugisabb tagjaihoz közeledtek szivesebben, míg a hiperaktívanbbak a pörgősebb kistesómhoz mentek játszani. Ugyanígy válogatnak felnőtt személyiségek között is.

2010. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor választottam azt néztem melyik a legnagyobb, Persze a szín is befolyásoló volt, amerikai buldog elég változatos, de szerencsém volt mert az összes elvárásom központosult egy kölyökben. Amúgy hiába mondunk most neked mi akármit, mikor ott állsz a kölykök előtt tudni fogod melyik kell neked, ne is gondolkozz előre. Jobban megnézed őket mind más, nincs köztük ugyanolyan, és nem kell gyorsan választanod figyeld őket. Mikor barátnőmnek vettük a csau csau-t, mi lementünk 3-szor is megnézni az almot.
2010. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyeld meg hogy mozognak a kiskutyák a kennelben. Amelyik érdeklődőbb, nyitottabb, általában olyan is marad. Amelyik nem jön elő, ugy kell kivenni a többiek közül, már gyengébb, lehet félősebb is, őt nem ajánlom. (Feltéve ha nem épp etetés után mész, amikor durmolnak)

De a tenyésztő biztosan fog neked segiteni.

2010. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Létezik egy teszt, amivel meg lehet állapítani, hogy milyen lesz a kölyök:

[link]

Szerintem kérd meg a tenyésztőt, hogy végezze el rajtuk!

[link] Ebben a cikkben azt írják, hogy a teszttel sokkal biztonságosabban meg lehet állapítani, milyen lesz a személyisége, mintha csak ránézésre próbálnánk megmondani.

2010. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem is választott az enyém.Ő jött oda hamarabb(aludtak épp, ketten voltak akkor már csak)felébredt, és már rohant is hozzám.de nekem is ő tetszett jobban.Azóta is nagy a szerelem.Persze, ha konkrét színt vagy egyebet akarsz, akkor más szempontok alapján is választhatsz.
2010. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Amikor a második kutyámat vettem, odamentünk a tenyésztőhöz. 6 kölyök volt, mindegyik kan. 5 kiskutya ült a kerítésnél és bámult ránk. A 6. fel-alá rohangált és kiabált:)) Mondtam, hogy nekem az a kis eleven kell. Na ő lett az a kutyus, aki a kutyaiskolában a helybenmaradási gyakorlat közben lazán elaludt.

Szóval tökmindegy melyiket választod, úgysem azt kapod, amire számítasz, de így is imádni fogod.

Egyébként én senkinek nem adok úgy kutyát, hogy ő választhat. Ajánlom neki, hogy ezt a kutyát adom, ha kéri. Ha nem, nem. Általában hallgatnak rám. Egyszer volt csak, hogy azt mondta valaki, hogy neki bizony a másik kell és addig innen fel nem áll, amíg azt oda nem adom. Engedtem, de nem bántam meg, remek gazdija van.

Egyszer pedig eljött valaki, mikor nem voltam otthon és közölte a fiammal, hogy bizony az a nyakfoltos kis szuka kell neki és itt a foglaló. Nem tudta, hogy egyébként is őt szántam neki. :))

2010. febr. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!