Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot? Vizsla gazdik!

Adnátok tanácsot? Vizsla gazdik!

Figyelt kérdés
Most lesz először kutyám életemben. Megvagyok őrülve a vizslákért. Mindig is erre a fajtára vágytam. Szeretnék mindent jól csinálni. Családi házban lakunk a párommal. Minden érdekel!
2010. febr. 17. 15:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Engem is érdekelne milyen problémád van, ugyanis a kérdésedből nem derül ki. Amíg nincs probléma, addig minden rendben van. Vagy tévedek?
2010. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

nekem magyar vizslám van már 9-10 éve. imádom, soha nem választanék másik fajta kutyust. Rendkívül okos és könnyen tanul, de fontos hogy a tanítása már kölyök korában el legyen kezdve.

Gondoskodj a nagy területről, mert imád szaladgálni, és igen játékos. Az enyém nagyon szeret focizni, van vagy 6 labdája.

Télen nagyon kell a vizslára vigyázni, mert olyankor elképesztően le tud soványodni. Vitamint kell neki adni, és gondoskodni a megfelelő tápról is. Az a tapasztalat hogy nem árt néha változtatni a "menün". Cserélgesd a konzervet a száraz kajával.

Sok vizet iszik, mindig legyen a táljában. Jaa és a télen az éjszakákat jobb lenne, ha melegebb helyiségben töltené, de nem a lakásban, mert ha hirtelen kimegy reggel a hidegbe, megfázik. Ez az enyémmel sajnos meg is történt...

Ha előre tudod hogy nincs időd vele foglalkozni, akkor ne vállalj vizslát. Sokat kell vele játszani, szeretgetni, mert elég érzékeny.Ha később úgy döntenél, hogy szertnél még több kutyát, akkor pároztasd, de mindenképp vizsla legyen, vagy legalábbis a fajtájához közel álló (pl tacskó) Nekem volt egyszerre két kutyám, teljesen más természetűek voltak, nagyon rossz döntés volt.

A vizsla amúgy a gyerekeket imádja, sosem bántaná. Nem morog, nem egy agresszív fajta, sőt. Ez persze nem azt jelenti h bármit meg lehet vele tenni. Amúgy a legjobb választás, imádni fogod:)

2010. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Pl.Hogyan válasszam ki ? Hajlamos vagyok az elesettekbe beleszeretni. Hány hónaposan hozzam el? Mivel tápláljam? Hozzá fog- e szokni a macskáimhoz? Hogy tudnám megtanítani az alapvető parancsok elsajátítására? (lábhoz, ül, fekszik)Apportírozás? Hány hónaposan érdemes elkezdeni tanítgatni? Kinti kutya lesz. Kell-e néha fürdetni? Ha sír eleinte, amikor magára hagyom, mivel tehetném könnyebbé neki az egyedüllétet? Meg még millió más is...
2010. febr. 17. 15:36
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mire kiírtam a konkrét kérdéseket, már felére meg is kaptam a választ!
2010. febr. 17. 15:37
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk is vizslánk van. Egy itthon és egy mamáméknál. A legfontosabb hogy fél éven át napi 1 órát foglalkozz vele, akkor nagyon jó kutya lesz. Persz utána is kell vele foglalkozni csak az elején télleg minden nap.
2010. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk vizsla-labrador keverékünk van, de természetre, mozgásra vizsla, a színe,fejformája labi.Imádom!!!

Vizsla természet: játékos, ugra-bugra,nagyon -nagyon sokat mozgó, sokat futkározó,szinte kelekótya, de rendkívül barátságos emberekkel, gyerekekkel, néha túlzóan is.

Ha ezt szereted, és tudod biztosítani neki a rengeteg mozgást,akkor sok örömöd lesz benne.(még valami fontos: szeresd nagyon,a szívedre hallgass, ne a szabályokra, ezt én már tapasztalatból tudom.Volt egy imádott németjuhászom,akit én is nagyon jól akartam nevelni, ezért sok mindent nem engedtem meg neki, pedig lehetett volna...Azóta is ez bánt.. 4.éve nincs velünk már.)

2010. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Én csak annyit fűznék hozzá,hogy tartsd rövid porázon,neveled már kisebb korában is,mert igaz hogy nem agressziv fajta,de nagyon könnyen a fejedre nő,ugrál,rángat.. tényleg kelekótya,de ha kordában tartod nem lesz ilyen gond.
2010. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

Igen, foglalkozz vele sokat, tanítsd, míg kifejlődik, én itt rontottam el. A táplálására odafigyeltünk, a legjobb száraz tápot kapta, sok csontot, papucsot (ezt a kutyáknak való bőrszerű valamit) és gyönyörű,nagy tetű, egészséges állat lett. De sajnos építkezésre jártunk naponta 30km-re, és dolgoztunk is, sokat volt egyedül, mikor odaköltöztünk és dolgoztunk, nappal a szomszédok reklamáltak. Megkötni sem, kennelbe tenni sem lehetett. Sétáltattam naponta, meg játszottam is vele, de folyton be akart jönni. Szóval következetes légy, mert hajlamos elszemtelenedni, és nagyon torkos. Sokszor hányt, mert mindent összeevett. Imádta a főtt ételt is, és én meg adtam is neki, nem kellett volna. Sajnos szeret kiszökni, a falut járni. Ha megjavítottuk a kerítést, másnapra új lyukat csinált. Nem bántott senkit, de zavart másokat, hogy a kutyájukat ugattatta, ha elszaladt a ház előtt.

Sajnos a férjem egyszer elverte, mikor csavargásból hazajött, onnantól kezdve nem fogadott szót, és kapkodott a kezem után, ha ki akartam vinni. A végén már rendszeresen hajnalban járt haza, kinyitotta az ajtókilincset, és fel a kanapéra. Hiába hívtam az utcán, oda sem jött hozzám, mert tudta,hogy hazaviszem és megkötöm. Az oldalát is felvágta valaki, altatásban kellett összevarrni, de tölcsérrel a fején is elszökött.Elektromos kerítésre nem volt akkor pénzünk, az állatorvos be akarta fogni élő csapdával,mert sintérként is tevékenykedik. Kénytelenek voltunk elfogadni a felajánlását, hogy elviszi egy géptelepre másik 2 kutya mellé. Azóta is nagyon sajnálom. Ha betanítottam volna, mondjuk sípra, akkor biztosan visszajön, ha hívom, és a férjem sem verte volna meg. A gyerekeket tényleg imádja.

Csak akkor vegyél vizslát, ha biztosítani tudod a szökésmentességet, és tanítod. Fegyelmezés kérdése. A német vizsla nem olyan szeleburdi, és nem is fázik, szomszédban van, nyitott kapunál sem megy ki, ha szólnak rögtön szót fogad. Amúgy nekem is a magyar vizsla tetszik jobban, de felelősség.

2010. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A többiek már sok mindent leírtak, én még ezt tenném hozzá: [link]

Olvasd el, ott van honnan vegyél kutyát és egy csomó hasznos információ :) És ha érdekel van vizsla fajtamentés is: [link]

2010. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok: *****

Érdemes elolvasni ezt a könyvet, nagyon jó dolgokat írnak kutyaneveléssel kapcsolatban:) Több rész a könyvből a kérdéseidre is választ ad.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!