Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot? Vizsla gazdik!

Adnátok tanácsot? Vizsla gazdik!

Figyelt kérdés
Most lesz először kutyám életemben. Megvagyok őrülve a vizslákért. Mindig is erre a fajtára vágytam. Szeretnék mindent jól csinálni. Családi házban lakunk a párommal. Minden érdekel!
2010. febr. 17. 15:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztjátok a tapasztalaitokat. Mind fontos, és tanulságos. Szerintetek létezik olyan kutya, aki elég megátalkodott ahhoz, hogy ne fogadjon szót, vagy csak nevelés kérdése az egész? Gondolom az állatok között is vannak kivételesen nehéz esetek.
2010. febr. 17. 16:07
 12/19 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok? Kölyökkutya, vagy esetleg állatmenhelyes?
2010. febr. 17. 16:20
 13/19 anonim válasza:
100%
Szia, nekünk egy 11 hónapos szuka vizslánk van, 2 hónapos korában került hozzánk. Fajtájából adódóan nagyon kiváncsi, érdeklődő, mozgékony, játékos, kajla, de nagyon okos és nevelhető. Emberekkel, gyerekekkel, kutyusokkal nagyon barátságos. Nevelését már az első napon elkezdheted, egyezzetek meg Pároddal abban ,hogy mit szabad és mit tilos a kutyusnak és azt következetesen tartsátok is be, nem egyszerű, de hatékony. Nagyon jó dolog a kutyaovi és iskola, ahol megmutatják Neked, hogyan tanítsd meg az alapvető dolgokat(ül,fekszik,áll,marad,lábhoz,szocializáció) a legegyszerűbben és a leggyorsabban, a Tükör és klikker módszert ajánlom. Nekünk éjjel a lakásban van a kutyus,nappal kint a kertben,ahol van egy meleg házikója. Fontos, hogy minden nap foglalkozz vele és kielégítsd óriási mozgásigényét. Társaságod neki a legfontosabb, mindig Veled szeretne lenni, sok sikert kívánunk hozzá, nem fogsz csalódni!
2010. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan kutyák amik nem fogadnak szót, de az tényleg csak azért van mert nem foglalkoznak velük, Olvass a fajtáról, legyél következetes a kutyával, attól hogy szigorú vagy vele és következetes nem fog a kutyád megsértődni, sokan szerintem ezt rontják el mert jaj szegény kutya. A kutya képes feltétel nélkül szeretni, hameg kellőképpen jutalmazod imádni fog a kutyád, még akkor is ha nem azt csinál amit akar. Nem szabad elkényeztetni mert a fejedrenő, és akkor hiába beszélsz neki. Tanítsd meg a behívásra, hasznos ha póráz nélkül sétáltok, márpedig egy vizslának szüksége van rá, úgyse tudsz vele annyit sétálni pórázon hogy elfáradjon, én kutám egy órát szalad póráz nélkül aztán 4-5 órát alszik.
2010. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
jah utolsó vagyok, még annyi hogy mindenképpen kölyök, de az lehet menhelyi is, de kölyök legyen.
2010. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Menhelyről hozott felnőtt is lehet ugyanolyan szerintem, sőt, még hálásabb, főleg ha nincs tapasztalat a kölyöknevelésben. Szerintem a vizslakölyköt igenis fogni kell már az első napoktól kezdve! Komolyan el kell kezdeni nevelni, ha nem akarjuk hogy az együttélés problémás legyen. Ez nem zárja ki a szeretetet, sőt.... ha az ember szereti, akkor olyanná neveli hogy ne kelljen tőle megválni később...
2010. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én menhelyről hoznék...Annyi szerencsétlen sorsú állat van, ha tudunk segíteni, akkor miért ne...Ha tenyésztőtől hozol,akkor egy kiskutyival több marad ketrecek között.
2010. febr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 RastaMama ***** válasza:

www.vizsla.hu

mi vizslások itt beszéljük meg a dolgainkat ;) tenyésztőkkel, stb-kel együtt...

2010. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. febr. 22. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!