Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi, sheltie, vagy uszkár?...

Mudi, sheltie, vagy uszkár? Agilityre szeretném, de nagyon nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Gyakorlott agilitys vagyok, már 6 éve agilityzem, de ez idáig a családom két kutyájával űztem, egy kuvasz és egy ír szetter. Most viszont szeretnék célzottan egy midi méretű kutyát, kifejezetten agilityre (nyilván társnak elsősorban, nem vágyok azonnali sikerre). Midi méretben ezek a kutyák tetszenek, mivel a terriereket alapból kizártam már az elején.

De nem tudok választani ezen fajtákból, mert egyformán van mindben valami ami tetszik és ami nem. A sheltienél és az uszinál leginkább a szőrápolás aggaszt, a mudicseknél meg nem tudom tudnám-e kezelni, hogy annyira ugatós. :)


2015. márc. 26. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A MUDI. (ugh, bocsi...) egyáltalán nem borzalmasan ugatós ha rendesen van foglalkozva vele és meg van nevelve. A mi utcánkan a kutyák akiktől nem tudok aludni mett annyit ugatnak: keverék, shar-pei, puli, német juhász... Azt meg van aki még észre sem vette, hogy nekem mudijaim vannak. Magyarán nem a fajta számít, és a különbség a fent említett nevelés és foglalkozás.

Most ezt nem azért mondom, mert elfogult vagyok, szerint a másik két kutyának sem túl nagy szám a szőrápolása, de hát mindenki másmilyen. Válaszd azt amelyikre legjobban vágyol.

2015. márc. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

A mudi tenyleg nem veszesen ugatos, persze nyilvan egy labradorral osszehasonlitva igen, de a mi kutyankra soha panasz nem erkezett.

Szerintem a mudibol sokkal konnyebb sportra alkalmas egyedet talalni, mint a szinte csak kullemre tenyesztett uszkarbol vagy sheltie-bol. Viszont o a problemasabb is, gyakran a leggondosabb szocializacio mellett sem jonnek ki idegen kutyakkal, emberekkel, vagy eppen kulonbozo fobiai lesznek (a mienk peldaul fel a garazstol, a buszozastol meg a lepcsoktol). Az erzekeny-dominans termeszete is okozhat nehezseget.

2015. márc. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Ha csak a szőrápolás miatt aggódsz, válaszd az uszkárt, hiszen azt kozmetikus végzi (1-2 havonta).
2015. márc. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen uszkár!Én róla csak JÓT tudok mondani!Mindennél aranyosabb (jó az igaz hogy mindenkinek a saját kutyája a legcukibb :D) és hát valljuk be nagyon okos is, elvégre a 2. legokosabb kutya a világon.Most hogy meséljek egy kicsit a mi kis uszkárunkról is...:

Mi nem nagyon tanítottuk csak ilyen alapokat de 1-2 nap alatt megtanulta és mindig akár jutalomfalat nélkül is teljesíti a feladatot.Mi 2 szintes házban lakuk és az emeleten alszunk...Nem szerettük volna ha a mi kis toy uszkárunk feljönne ezért nem engedtük hogy feljöjjön.És ő ezt meglepően nagyon jól tűrte.A mai napig sem próbálkozik feljönni.Órákig tudnék még róla jó és aranyos dolgokat mondani de az nem biztos hogy mindenki érdekelne..:D Szóval én csak ajánlani tudom, főleg ha vannak gyerekek mert a kisebbeket egyszerűen imádja :)

2015. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A mudit alaposan szocializálni kell és akkor nincs vele baj. Az enyém elmúlt 1 éves, nem fél semmitől, de megvédi magát, ha piszkálják. Remekül kijön a többi kutyával és a macskákkal is. Ismerősöktől eltűri a simogatást, de aztán arrébb lép, hogy ne érjék el. Jelzi, hogy elég. Velem és a családtagokkal bújós cica. :D
2015. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!