Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj ha CSAK disznóhússal...

Az baj ha CSAK disznóhússal etetem?

Figyelt kérdés
Ingyen kapom a helyi hentestől a disznóhust..naponta kb 2 kilot.Mindenféle van benne. Színhús,és csontos részek is..farhát stb..Ezeket megfőzöm,és ezt kapja a kutyám. Csontosat csak minden másnap adok neki,de ami színhús,azt mindennap.plusz egy hetre veszek neki 2 kg rizst. Ezzel etetek csak. Tehat disznóhús és rizs,csak ez a kettő..(zöldségeket nem eszi meg.)A drága prémiumtápokat nemtudom megfizetni sajnos.A disznóhúsnak jó a fehérjetartalma?Vagy ez az etetés nem jó nekii?
2015. márc. 28. 16:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
A csak disznó és rizs nem fog menni. A rizst nem is nagyon jó folyamatosan, inkább hízás, hasmenés, betegség, szoktatás korszakban csak. Olyan nincs, hogy nem eszi meg a zöldséget és gyümölcsöt egyáltalán. 3 napig etetési időben mindig tedd le elé, 3. nap az egészet befalja még a tányért is kinyalja, ilyenkor ajánlott több fajta zöldség gyümivel próbálkozni. Ne engedd neki, hogy ennyire válogasson, egy-két fajtát nem kell szeretni, de 4-5 faját muszáj. Adjál neki csirkét, pulykát, kacsát is, azok sem olyan drágák házaktól lehet venni nyulat vagy piacon tehén tőgyet, hal fejet (ezt az ember úgysem eszi meg), meg tojást, túrót stb. Nem kell folyton, de csak disznó és rizs nagyon nem lesz jó, mert sok hiánybetegséget fog kapni.
2015. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
(Ha van benne far-hát, akkor az baromfi valószínűleg; sertés far-hátat nem igazán szoktak így megnevezni. Vagy csak én nem tudok róla.)
2015. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
igen a farhat az csirke. de csak az. abbol minden masnap kap egyet...hat pedig nem eszi meg a gyumolcsot...probaltam mar ugyis hogy 2 !! napig nem adtam neki enni,és a szokásos adagjához kevertem pürésített almát. otthagyta.
2015. márc. 28. 16:30
 4/18 A kérdező kommentje:
csirkehust nemtudok nagy tételben beszerezni,abbol csak a farhátat adja a hentes. kacsa szinten nincs a helyi hentesnél,házaknál meg ált. csak saját felhasználásra tartsák. Halat max konzerveset tudok neki venni ami a boltba van szardinia olajos lében 250 ft. Hetente mondjuk 2 x eleg lenne abbol neki?milyen zöldségek a legjobbak?? amugy 10 honapos amstaff,31 kg.
2015. márc. 28. 16:34
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem feltétlenül csak a hús jelenthet fehérjeforrást kutya (és ember) számára; a tojás fehérjéinek összetétele nagyon kedvező élettani hatásokkal bír. Ti. az összes táplálék közül ennek fehérjéi a legkönnyebben feldolgozhatóak. Emellett a tojást sárgája vitaminokban gazdag, és a kutya szőre is állítólag jobb állagú lesz tőle, bár ilyesmit én nem tapasztaltam. Fontos viszont, hogy a tojást kellő hőkezelés után kapja a kutya, már csak azért is, mert így a fehérjék is könnyebben emészthetőbbek.


Zöldségek közül az én (szintén válogatós) kis foxi keverék kutyám leginkább a hús levében puhára főtt sárgarépát fogadja el, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden válogatós kutya így "viselkedik". Néha kiszámíthatatlanok az állatok; mikor pl. görényeim voltak, egyikük a nyers paprikát ette titokban a veteményesből, ami pedig kifejezetten káros is a görényeknek, így tehát végképp nem tudtam mire vélni a dolgot. :P

2015. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Elnézést a stilisztikai hibáimért. :( Siettem az írással.
2015. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
na a tojás jó ötlet,azt még betudom szerezni. Akkor szerintetek úgy okés lenne hogy : reggel fel kg disznohus+belecsempészek a hus belsejebe repat,Este pedig 2 tojás és a konzerves hal ? így már teljes értékű lenne?
2015. márc. 28. 16:50
 8/18 A kérdező kommentje:
vagy a tojást ne adjam olyan sűrűn,hanem csak heti 2-3 alkalommal? nekiadnám a héját is összetörve a kalcium miatt.
2015. márc. 28. 16:56
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
A konzerv halat (ami nahyon jó omega3 forrás) és a tojást nem kell minden nap, elég hetente kétszer, max háromszor. Ha tudsz vegyél a kutyának marha lépet, májat, szívet, szóval belsőséget, szüksége van rá, és a marhát simán adhatod neki nyersen is.
2015. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
az a baj hogy itt a helyi hentes csak csirkét meg disznót árul. Marhát csak városban tudok neki venni,ahova kb egy honapban 2 x tudok eljutni a munkám miatt. Tehát akkor ugy tervezem hogy naponta marad a disznohus+zoldseg,es heti 2x hal és tojás. Marhát megpróbálom,de azt sűrűn nemtudok neki adni,max havi 3 alkalom. igy mar okes lenne?
2015. márc. 28. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!