Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj ha CSAK disznóhússal...

Az baj ha CSAK disznóhússal etetem?

Figyelt kérdés
Ingyen kapom a helyi hentestől a disznóhust..naponta kb 2 kilot.Mindenféle van benne. Színhús,és csontos részek is..farhát stb..Ezeket megfőzöm,és ezt kapja a kutyám. Csontosat csak minden másnap adok neki,de ami színhús,azt mindennap.plusz egy hetre veszek neki 2 kg rizst. Ezzel etetek csak. Tehat disznóhús és rizs,csak ez a kettő..(zöldségeket nem eszi meg.)A drága prémiumtápokat nemtudom megfizetni sajnos.A disznóhúsnak jó a fehérjetartalma?Vagy ez az etetés nem jó nekii?
2015. márc. 28. 16:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
Részemről rendben, úgyis látod majd a kutyádon az eredményt :) Kefírt, túrót is kaphat csemegének, és a tojást én nyersen szoktam adni heti kétszer, látszik a szőrén is a hatása :)
2015. márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
Vannak nagyon jó online rendelős oldalak, és bizonyos tétel felett (több ember is összefoghat) a kiszállítás is olcsó vagy nincs. Rendel egy 20-30 kg-t attól függ mennyi fér el a mélyhűtőben és nem lesz gond. Joghurtot is adhatsz neki meg kefírt az is nagyon egészséges. Elhiszem, hogy nincs pénzed prémium tápra, de ha a kajája 40-50%-át ingyen kapod a másik felét tessék rendesen összeválogatni. Utazz el havonta, két havonta a városba és a mélyhűtőbe töltsd fel a készleteket. Vagy találd fel magad a hentestől kapott ingyen húst cseréld el tyúkra, kacsára stb. más valakivel.
2015. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
próbálom összeválogatni,de a gyümikkel meg a zölségekkel lesz nehezebb gondom. Tojast most vacsira kapott egyet,meg volt itthon paradicsom,de csak egy picit tudtam vele megetetni...
2015. márc. 28. 19:22
 14/18 A kérdező kommentje:
joghurtbol mi mehet? csak a natur vgy az izesitett? activia jo?
2015. márc. 28. 19:27
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Paradicsomot nem szabad kutyának adni, joghurtot adhatsz neki natúrt, túrót is, a gyümölccsel meg próbáld meg talán azt, hogy a húslébe teszed amikor kihűlt, és azt kapja meg inni (én ezt csináltam az elején a kölyök vizslámmal, mára már kieszi a kezemből az almát :)
2015. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
15-ös vagyok, én azt csináltam amúgy a múlt hónapban, hogy vettem neki pesten 5kg marha tüdőt, meg pár borjú combot és kacsa fejet (azt nagyon imádja), a tüdőt és a fejeket félig megfőztem, a tüdőket felvágtam kb 200-300grammos adagokra, bezacsiztam és lefagyasztottam, mert nagyapimtól csirke-nyúl "maradékot" kapok mindig. Szóval ha havi egyszer egy nagy adag valamit be tudsz szerezni, és lefagyasztod az is jó.
2015. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy írták, paradicsom, hagyma, avokádó, szőlő, TILOS a kutya számára!
2015. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
nagyszerű.utánanéztem a tiltott zöldségeknek gyümölcsöknek..mondjuk a paradicsomra 1 oldal kivetelevel az osszes tobbi rabolintott hogy mehet..de akkor azt nem adok neki. Akkor gyümiből kap almát,zöldségből meg répát..Marhahust meg havi 2-3 alkalommal,mert azért túlzásokba nem kell esni,így is jobban él a kutyám mint a kutyák 80 %a....A marhahús már tényleg luxus,de ha fontos ,akkor havonta parszor adok neki.
2015. márc. 29. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!