Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hűtőből kivett konzerves...

A hűtőből kivett konzerves kaját meg kell langyítani a kutyának?

Figyelt kérdés
van egy pincsim, de ugye keveset eszik egyszerre, így még a legkisebb konzervet is kb 4szerre eszi meg(kb 2-3 nap alatt, attól függően hogy táphoz mennyire van kedve). addig beteszem a hűtőbe. baja lesz, ha hidegen adom neki? vagy vegyem ki előre és hagyjam felmelegedni? mert azt tudom, hogy a melegetített étel nem jó nekik, csak nem tudom ez a hűtőhidegre is igaz-e.
2010. febr. 18. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért new lenne jó nekik a melegített étel? Mit csinálna velük, ami egészségtelen lenne? Semmit. Sőt, kinti kutyának télen egyenesen hasznos is, ha meleg étlt teszünk eléjük.


Ugyanez a helyzet az én kistermetű kutyámmal is, mint a tiéddel. Egy konzervet 2-3 nap alatt eszik meg. Én bizony meglangyítom neki egy kicsit, hogy ne hűtőhideg legyen, hanem nagyjából ehető hőmérsékletű. Még semmi baja nem lett tőle.

2010. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adok semmit a hűtőből. mindent melegítek. télen, még a szobahőmérsékletű kaját is melegítem, mert az én kutyám kint van és nyilván jól esik neki a melegétel!
2010. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsóval ugyanaz a válaszom :) Nekik is jol esik a melegétel!
2010. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy melegíts meg, de ne legyen forró.

És mindig csak annyit belőle, amennyi egyszerre elfogy.

2010. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én olyan 10-20 mp-re szoktam betenni a mikróba, az nem forrósítja fel, épp csak picit langyos lesz.
2010. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell melegíteni, ugyan mi baja lenne a meleg ételtől. Te magad sem betegszel meg ha melegíted a hűtött kaját nem? Akkor mi értelme a hűtőnek? Télen mindenképpen meleg kaját adj neki, főleg ha kinti kutya.
2010. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem szobakutyim van, a tenyésztő is azt javasolta, hogy pár másodpercig rakjam be a konzerves kaját a mikróba, szobahőmérséklete legyen a kajának... általában így szoktam cselekedni...
2010. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi

úgy hallottam, hogy meleg ételt kutyának nem jó adni, de akkor ezek szerint ez nem igaz.

2010. febr. 19. 11:57
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Forró ne legyen, de hideg sem.

De ha ennyire keveset eszik, miért nem próbálsz inkább jó minőségű tápot venni neki? A konzerv kajákban kevés a tápanyag és csak a macera van velük.

2010. febr. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!