Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisilnek bele az ivóvízü...

Miért pisilnek bele az ivóvízükbe?

Figyelt kérdés
2 kutyám van, mindig telepisilik az ivóvízüket, csak úgy sárgállik. Mindennap cseréljük. Ma is amikor vittem a friss vizet azonnal belepisiltek. Nem fogom nekik 5 percenként cserélgetni az biztos. Miért csinálják ezt?

2015. márc. 31. 22:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ilyet meg soha nem lattam. Hol van a taljuk?
2015. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Nekünk is telehugyozza a tálat. A miénk border,,,elvileg még esze is kellene hogy legyen. Én hagyom had igya a hugyos vizét ha hülye....annyit tudtam tenni, hogy több helyre teszek vizet, és akkor mindig van neki ami tiszta..ha nincs akkor így járt (4 kutya van és csak ez csinálja ezt). Szerintem csináld ezt te is. Valószínüleg mivel ketten vannak egymásnak akarják jelezni, hogy az az ő tulajdonuk. TALÁN az ivartalanítás segít. Ha így van ahogy gondolom. (mielőtt jönnének a nagy állatvédők h "neked nem való kutya" szeretném megjegyezni, hogy 2 évig játszottuk vele, hogy kb 10 percenként cserélgettük a vizet, meg próbáltuk leszoktatni erről. Nem ment, mostmár megszívta)
2015. ápr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Jaa és végső megoldás nekünk az volt, hogy olyan magas tálat csináltunk neki aminek csak az oldalát tudja lepisilni, és ez hatásos volt :) (#2 vagyok)
2015. ápr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Én is a dominanciára gondolok, hogy jelölgetni akarnak, de ez akkor sem normális. Próbáltad rajtakapáskor letintani?
2015. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Letiltani
2015. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de oda se neki...
2015. ápr. 1. 13:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Fúj ez undorító... De gyanús, hogy ketten vannak, és az is gyanús hogy nem lehetnek túl jóban, nem lehet tisztázott a kettejük közötti (és veled, a gazdájukkal szembeni) sorrend. Különben nem jelölgetnék ilyen módon a cuccaikat, hogy enyém-tiéd. Gondolj bele, ez olyan mintha neked lenne egy lakótársad, és MINDEN kaját a hűtőben fel kéne címkézz, mert félsz hogy megeszi a másik. Baromi idegölő így élni, embernek és kutyának is. Ha ilyen helyzet állna elő, ahogy a lakótársak is le kell üljenek és megbeszéljék, hogy figy, az alsó polc az enyém, a felső a tied, és ha belenyúlsz letöröm a kezed, viszont cserébe én se nyúlok a tieidhez, ha ezt betartják, nyugalom van. De addig, ameddig valamelyik folyamatosan "nagyobb" akar lenni hogy dézsmál a másikéból, addig folyamatosan be fogják védeni a cuccaikat. Viszont mivel ők kutyák és nem lakótársak, ezért a te feladatod rendet csapni közöttük, hogy nincs cuccféltés, mert amúgy a tied minden, vizestál, kaja, stb, és nem egymástól kell féltsék hanem téged figyelni, hogy kinek mit adsz, és akkor az az övék, pont.
2015. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
2 víz is van kirakva nekik, mindkettőbbe belepisilnek. Mindegyik kutyával foglalkozunk egyenlő arányban, ugyanannyit kapnak enni, kis rágcsát is ugyanannyit kapnak és ugyanazt, azt meg, hogy melyikük az erősebb már rég lerendezték. Szóval nem értem...
2015. ápr. 1. 13:55
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha ezt csinálják, akkor még nem rendezték le, hiába tűnik úgy. Az egyforma bánásmód önmagában nem elég, gondolj arra h egy testvérpár is veszekedhet, meg elveheti egymás csokiját, attól hogy mindkettő ugyanannyit kap, pont azért, hogy az egyiknek több jusson, és felülkerekedjen a másikon.
2015. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Milyen fajták amúgy, és más téren engedelmesek? Máskor, más valamiről le tudod őket tiltani?
2015. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!