Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha sétálok a...

Mit tegyek ha sétálok a kutyámmal és megtámad minket egy másik kutya?

Figyelt kérdés
Egy 9 hónapos labradorom van és nem az az ilyedös fajta.A multkor egyedül sétáltattam és elkezdett felénk szaladni egy roti.Az én kutyám meg felé. Még az a jo, hogy pórázon volt, de nagyon nagyot rántott rajtam. Akkor rákiabáltam a kutyára, hogy " nem mész innét" és a kutya megállt, de nem tudom mit tegyek ha még lesz ilyen és egyedül leszek vele.Azóta félek sétálni menni vele.Egyépként a kutyám kan.
2010. febr. 18. 14:01
 1/9 anonim válasza:
16%
Ereszkedj négykézlábra és ugasd le te is az "ellenséges" kutyát. Ketten hátha elijsztitek :)
2010. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Vigyél magaddal mindig egy botot,(sétapálca is jó)és azzal zavard el.Én a kutyámat erdő körül szoktam sétáltatni,és ha ilyen gond van,mindig fel szoktam kapni a földről egy botot,és azzal zavarom az idegen kutyát.
2010. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem tudsz mást csinálni, mint vagy kővel megdobálni vagy egy bottal hadonászni, esetleg megütni, vagy rákiabálni. Az ilyenekkel én sem tudok mit kezdeni, nekem kis ölebem van és eléggé vagány...jobban félek,mint Ő :) de én sem tudom másképp kezelni az ilyen helyzeteket.
2010. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy minden kutya megretten a bottól. Lehet kapni paprika sprét. Sokan azt használják. Nem okoz maradandó károsodást, de elriasztja a kutyát.
2010. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
van olyan is, aki ha folveszed a botod, megtamad teged is, es ha egy rotirol van szo, nemnagyon uszod meg. nekem volt egy ilyen esetem, csak akkor hamis kutyaval setaltam kint, es nekem szaladt egy vadasz kutya. remegtem, mert feltettem a kutyamat. elakartam engedni hogy fusson, de nemmertem, mert a nagy az enyemet utolerte volna-kis termetu kutyam van- es azt mondtam neki, hogy fogdmeg! nagyon hamis, tehat nekiszaladt a nagy kutyanak, en meg torkom szakadtabol visitottam, mint akit megakarnak olni. A nagy kutya hala Istennek, nagyon megijedt es elszaladt. lassan elkeztem hatralni, es elszaladtunk. nagyon feltettem a kutyamat. Biztosabb olyan kutyaval jarni, aki hamis, vagy epp megtudja vedeni magat.en eddig minden kutyamat hamisagra tanitottam, mint kutya, epp ugy ember ellen is. nagyon hasznos, nemenged a kozeledbe senkit!
2010. febr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

feléd szaladt , vagy a kutyád felé ??

ez nem kutyatámadás volt !

a kutyád úgy reagált ahogy kellett, neki !

a kutyák ,ha találkoznak egyértelmű jelzéseket adnak !!

ezeket a jelzéseket minden kutyásnak ismernie kellene, már csak azért is mert több helyen tanítják , pl: kutyaiskolában.

a kutyák a legritkább esetben támadják meg az embert ( a gyerekeket sokkal többször, de nem azért mert támadnak, hanem mert egyszerűen zavarja a kutyát a hangos gyerek, és rendre akarja tanítani,ami aztán rosszul sül el.)

de ez a gazdák hibája, hiszen a rangsorban a gyerek a kutya alatt van és így a kutya feljogosítva érzi magát az alacsonyabb rangú rendszabályozására )

a falkában ( családban a leggyakoribb a harapás ).

a te esetedben nem ez van.

a kutyák ha szabadon vannak, és úgy találkoznak, szinte soha nem harcolnak !! pár másodperc alatt eldöntik, hogy ki a vezér .

de ha az egyik szabadon van a másik pórázon ,úgy sokkal nagyobb az esély a támadás kiváltására .

javaslom, máskor engedd el a pórázt,és bízd a kutyára .

sok-sok kis testű kutyát tartó séta közben felemeli,vagy félrerángatja a saját ugató-morgó-acsarkodó kedvencét, ha egy nagyobb kutya jön arra ( pórázon )!

ez azt jelenti, hogy fogalmuk sincs a kutyák viselkedéséről !!


egy jól szocializált kutya soha nem támad egy másikra .

a póráz korlátozza a kutyát , persze nem tudod elengedni forgalmas helyen ,vagy ahol sok a gyerek , de ezeket a helyzeteket is könnyebben kezeled, ha egy kicsit utánanézel !

2010. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

csak az van, hogy konyu ezt igy elolvasni meg leirni....

mert ne lenne tamadas, ha egy nagy kutya neked szalad?!

epp ugy lehet, csak pont nemharap meg! nemuszaj megharapnia ahhoz, hogy tamadas legyen! nekem az a kutya nemvolt tanitva, csak hamissagra, mert sokan vannak a falunkban, akik jarnak lopni a portakra, es nekunk joforman mindenunk kint van. muszaj voltam megtanitani, hogy barmilyen esetben legyen hamis. az rendben van, hogy nemlehet elengedni, nemis szoktam, csak porazon, vagy kiviszem a mezore, es ott elengedem.

meg meg anyi, hogy nem minden kutya szagolja egymast - a legtobben igen - de az enyem mar verekedett ossze kutyaval, es egyaltalan nemszagolta a masikat, hanem elszakitotta a porazt, es odaszaladt hozza. a masik nemnagyon felt, de az enyem rogton nekiugrott, es a nyakanal fogta razta mint a rongyot.

a baj ebben csak anyi volt, hogy latta a gazdija, es kelletet fizetni birsagot, de amugy semmi komoly nemvolt, mert az ove sem volt fajtiszta kutya.

ugyhogy az nemindenkinel van ugy ahogy eppen irod!

az csak a kiskutyaknal meg a socializalt, nem hamis kutyaknal van ugy, hogy megszagolgassak egymast, de nem tamadnak!

Tudom, mert en kutyakon nottem fel, es mar lassan7eve tanulok roluk es keresem a valaszokat a kerdeseimre.

2010. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Annyit szeretnék kérdezni hogy lány vagy fiú vagy? :)
2010. máj. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.
2010. máj. 5. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!