Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy kutyám ne...

Mit tegyek, hogy kutyám ne harapjon meg? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Kutyám néha gyengén megharap.. :'( Akkor csinálja ezt ha nem szeretn, hogy mmegöleljem, vagy ha olyant csinálok vele ami neki nem tetszik (pl. fel akarom tenni rá a hámot).. Engem nagyon bánt, sokszor még sírok is, hogy hogy ronthattam el ennyire, hogy a saját kutyám meghara, igaz gyengén de akkor is.. De igazából nagyon ritkán.. csak mikor olyan morcos, álmos kedve van. Talán nem szeret (pedig nem szoktam bántani; esténként én adok neki kaját, reggel apum; én szoktam játszani vele.. lehet hogy elege van már hogy annyira féltem, mert ha kimegy a kapun vagy hátra megy a mezőre akkor mindig visszavonszolom és ilyenkor a kezem harapdálja.. :( Apum megengedi hogy a hátsó udvarra menjen de én nagyon hogy nehogy elszökjön.. :/ Máskor nagyon örül nekem és nnyalogat. Mikor gyengén megharap akkor mindig azt hiszem hogy nem szeret és ezért sírok...) Tényleg nem szeret?? Mit tegyek hogy ne csinálja? Miért harapja meg a saját gazdáját?

2015. ápr. 2. 17:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Apum megengedi, hogy a hátsó udvarra menjen, de én nagyon féltem, nehogy elszökjön*

Bocsi a többi hibáért..

2015. ápr. 2. 17:07
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Azért harapja meg, mert megteheti. Nincs következménye, hagyod, hogy megharapjon, sőt, még te érzed magad szarul, holott ő csinált rosszat. Nincs megnevelve a kutya, csak tartjátok meg szeretitek, de az nem elég, neki sem, és nektek sem.

Jó lenne beszélni egy kutyakiképzővel, háznál, vagy kutyasulin, hogy helyrerakjátok ezt a dolgot.

2015. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Mikor harap akkor abban a pillanatban csapj az orrára (ne nagyot) de azert érezte es határozott hangon mond hogy:nem! Mondhatod azt is hogy nem szabad! Vagy hogy Roszz kutya! Szemkontaktus is legyen. Pl mondjuk fel akarod tenni ra a hamot ekkor o harapni készül. Te mar egy gondolottal előrébb jársz nal(fontos hogy jol ismerd) es mikor odakap mar akkor mondod hogy nem es picit az orrára csapsz majd megfogod es Határozottan csak azert is rarakod a hamot. Fontos hogy ne kiabálj vele csak Határozottan mely hangon mond a mondanivalod(szidaskor).

te végképp ne érezd magad rooszul. Amugy tenyleg nagyon a fejetekre nott.

milyen fajta kutya, mekkora?

2015. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ő az első saját kutyám és kiskorában kellett volna elkezdenem nevelni.. Mindig megszidom és az orrára koppintok, ilyenkor meg "puszilgat" és nyalizik.. Már 1 éves, hogyan tudnám én megnevelni? Erdélyben, faluban lakom.. itt nincsenek kutyakiképzők és kutyaiskolák, ezért szeretném én megnevelni. Sajnos a szeretett kutyusommal elrontottam, mert nem neveltem meg kiskorában de legalább tanultam belőle és a következő kutyusomat megnevelem rendesen! Valami tippek hogy hogyan szoktassam le én??

14/L

2015. ápr. 2. 17:30
 5/15 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak is köszönöm, megfogadom a tanácsod! Keverék, Jack Russell terrier és nem tudom még milyen fajta lehet benne, örökbe fogadtuk, 1 éves.
2015. ápr. 2. 17:33
 6/15 anonim ***** válasza:
akárhány éves egy kutya, bármikor lehet nevelni, ez nem korhoz kötött
2015. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sosem késő. Legy vele határozott.
2015. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%

Nem nem szeret, hanem nem tisztel.

Gyakorlatilag fizikailag fegyelmez téged, uralkodik rajtad.


Mivel a kutyák agyában nem létezik demokrácia, kizárólag a szigorú hierarchiát ismerik, így ha valaki nem dominánsan viselkedik velük, akkor ők fognak dominánsan viselkedni azzal a valakivel.


Ha megharap, keverj le neki egy akkora taslit, amekkorát csak bírsz. Nem baj, ha megfájdul tőle a kezed.

Ha nem mered, akkor tegye ezt meg édesapád, akkor ott, abban a pillanatban, úgy, hogy te is ott vagy.

Nem bántó jelleggel, haragból, hanem okító jelleggel, hogy tudja , ki a góré.


Ez a dominanciának egy elég erős fokozata, nem szabad ennyiben hagyni ezt a dolgot!

A legjobb mindenképpen az lenne, ha egy hozzáértő megmutatná, mit hogy kell csinálni, mert akár el is fajulhatnak a dolgok.

Márpedig a siker érdekében elengedhetetlen a nyugodtság, a lélekjelenlét, és a természetes határozottság.

Ehhez viszont rutin kell, ami nektek ezek szerint nincs.

2015. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Ó, J. R. Terrier...

Akkor kezd úgy, hogy baromira lefárasztod minden nap. De úgy, hogy a "séta" végére alig álljon a lábán.


Utána kezdhetsz dolgozni ezen a problémán.

Pl. ha megharap, "harapd vissza." markold össze a száját keményen, és csapj egy kicsit a nyakára.

Ne is szólj hozzá, és utána bárhogy nyalizik, ne foglalkozz vele.

Az is nagyon jó, ha megelőzöd! Nagyon fontos, melyikőtök ér hamarabb hozzá a másikhoz.


Tehát pl ha rá akarod adni a hámot, (egyébként sokkal jobb lenne egy sima retriever póráz!) akkor biztos vannak előjelei, ha harapni akar.

"Morcos, álmos" nyugtalan, domináns magatartású, stb, szóval nem nyugodt, vidám, és engedelmes.

Ilyenkor fricskázd meg az oldalát, vagy az orrát, vagy bökd oldalba, a lényeg, hogy ezt fegyelmező céllal tedd, tehát úgy érj hozzá, ahogy ő szokott hozzád!

Figyelmeztetve, ellentmondást nem tűrően, keményen, határozottan! Addig állj fölötte szigorúan, amíg azt nem látod, hogy meg nem hunyászkodik!

Ha változik a viselkedése, fektesd le.

Majd fektesd az oldalára.

Nem erővel, hanem türelemmel. Következetesen. Ha fel akar kelni, szépen, tedd vissza a fejét a földre, és mondd, hogy Nem!

Várd meg, amíg teljesen le nem nyugszik. Ha megnyugodott, akkor folytasd a hámmal, vagy bármit amit elkezdtél.

2015. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, egyébként kinti kutyus és ha beengedem a házba akkor akármit csinálhatok vele, mert nem harap meg. Biztos ő azt gondolja, hogy kint ő az úr és bent én, de meg kell mutassam neki hogy nemcsak bent hanem kint is én vagyok a főnök, nem ő! Mikor megharap akkor a fenekire szoktam csapni mert úgy vettem észre hogy ha az orrára csapok akkor még jobban felmérgelődik, de ha a fenekire akkor meg "bocsánatot kér". Legközelebb ha nyalizik akkor ott hagyom és nem foglalkozok vele! :)
2015. ápr. 2. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!