Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy kutyám ne...

Mit tegyek, hogy kutyám ne harapjon meg? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Kutyám néha gyengén megharap.. :'( Akkor csinálja ezt ha nem szeretn, hogy mmegöleljem, vagy ha olyant csinálok vele ami neki nem tetszik (pl. fel akarom tenni rá a hámot).. Engem nagyon bánt, sokszor még sírok is, hogy hogy ronthattam el ennyire, hogy a saját kutyám meghara, igaz gyengén de akkor is.. De igazából nagyon ritkán.. csak mikor olyan morcos, álmos kedve van. Talán nem szeret (pedig nem szoktam bántani; esténként én adok neki kaját, reggel apum; én szoktam játszani vele.. lehet hogy elege van már hogy annyira féltem, mert ha kimegy a kapun vagy hátra megy a mezőre akkor mindig visszavonszolom és ilyenkor a kezem harapdálja.. :( Apum megengedi hogy a hátsó udvarra menjen de én nagyon hogy nehogy elszökjön.. :/ Máskor nagyon örül nekem és nnyalogat. Mikor gyengén megharap akkor mindig azt hiszem hogy nem szeret és ezért sírok...) Tényleg nem szeret?? Mit tegyek hogy ne csinálja? Miért harapja meg a saját gazdáját?

2015. ápr. 2. 17:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mivel JR terrier, dupla mozgas szukseges szamara. Nem egyedul, hanem ketten egyutt kell, hogy ''akciozzatok'', de neked kell eldontened, hogy mikor kezditek es mikor fejezitek be- labdazz vagy botozz vele sokat, napi szinten, tanitsd meg frizbizni, faronkoket ugrani, akarmi...Legyen nalad jutifalat, es mindig jutalmazz, ha jol csinalta a dolgot! Ha rad fog, ugrik, olyat csinal, amit nem szeretnel stb- hatarozott nem, es tiltas, aztan mellozes, jatek abbahagyas, amig abba nem hagyja, nem all le stb. A lenyeg, hogy kovetkezetesen alkalmazz mindent, es atlagban napi szinten min. tomeny aktiv masfel-2 orat foglalkozz vele. Meglatod, egy-ket honap, es meglesz az eredmeny! :) Megeri!
2015. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Megfogadom :) Amúgy eddig is játszodtam vele, csak kb. napi fél órát, sokat szaladgálunk (egy bot vagy kötél után szaladgál, s mikor elkapja akkor húzza s ráncigálja, s ha megszerzi akkor úgy fut h nehéz elkapni :D, tehát fogócska az egyik kedvence):) Ezentúl minimum 1-1,5 órát játszok vele!! Sétálni nagyon nem szeret, naponta esetleg egy negyed órát még tűr, aztán kész, megmakacsolja magát, de a játékkal nincs gond! :) Ezentúl minimum 1-másfél órát fogok játszani vele! ♡
2015. ápr. 4. 22:04
 13/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, 1 mondatot kétszer írtam :D XD!
2015. ápr. 4. 22:06
 14/15 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell neki óriás taslit adni, nem is fogja érteni. a kutya most is kicsit harap, tehát tudja hogy erőset nem szabad, nem is akar bántani téged. szerintem elég ha rászólsz mérgesen ne csipkedjél! és fogd össze a száját, erősen, de csak pár másodpercre. meg fogja tanulni. vergődni fog, készülj fel. ha annyira vergődik hogy nem tudod befogni inkább a tarkójánál kapd el és nyomd a földre. ez se tartson sokáig de ne ő szabaduljon el, hanem te engedd el.
2015. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Attól félek, a bottal való kergetőzés is egyfajta negatív energialevezetés ebben az esetben sajnos, és a kutya zsákmányszerzési ösztönére épít. Próbáld meg behívni ilyenkor jutifalattal, mert a játék akkor lesz építő a kapcsolatotokban, ha nem neked kell utána rohangálni, hogy megszerezd a botot, hogy újra eldobd, hanem ha ő vissza is hozza. Azaz játék közben te irányítasz. Az elején kell erre nagyon figyelned, ha már stabilan bejön behívásra, visszahozza a botot mindig, amikor kéred tőle, akkor már kezdhettek újra húzogatós-kergetőzőst játszani, de persze ugyanazzal a feltétellel: ha akarod, mindig le tudod állítani, visszahívni, és a botot újra eldobni. Amíg ezek nem mennek, nem árt a kicsit nagyobb szigor szerintem:)
2015. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!