Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A malamutok is lehetnek...

A malamutok is lehetnek ragaszkodóak, hűségesek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most jutottam el arra a szintre, hogy az előző kutyusom után szeretnék egy újat. Az alaszkai malamutok nagyon tetszenek, és most eladó is néhány kiskutya a városunkban. De minden kutyákhoz értő (vagy magukat annak tartó?) ismerősöm lehurrogott, mondta, hogy abszolút nem hűségesek, nincsenek mindig a gazda mellett, nem követik, nem játszanak, stb. Mondták, hogy az előző, golden retriever keverék kutyám után nagyot csalódnék.

Értem én, hogy a szánhúzó kutyák alapból más jellemek, de én ennek ellenére úgy gondolom, ha kiskora óta rengeteget foglalkozom vele, naponta megyünk ki sétálni és futni, játszom vele, akkor csak megszeretne, nem? Vagy tényleg nem fog ragaszkodni hozzám? Illetve azt is mondták, hogy ha valaki megtámana, a malamut nem "segítene" rajtam, inkább félreállna.


Remélem, csak az én ismerőseim ilyen negatívak a malamutokkal szemben.

Ti mit gondoltok?

Van itt olyan, akinek személyes tapasztalata is van?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2015. ápr. 3. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is, azt jó lenne tudnod, hogy tenyésztő, vagy szaporító árulja-e a kutyákat. Mert ha utóbbi, akkor nagy valószínűséggel nem olyan lesz a kutya, amilyenre te vágysz!

Egyébként elég makacsok, önfejűek, de nem lehetetlen megnevelni őket! Viszont ha könnyen nevelhető, nyugisabb fajtára vágysz,inkább mást válassz!

2015. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megbizonyosodnék a helyről, de előtte az érdekelne, hogy egy "alap" malamutnál mire számítsak. :) Addig nem megyek el élőben a kicsikhez, mert biztos beleszeretnék és akkor már nincs visszaút.
2015. ápr. 3. 20:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A malamutnak is pontosan ugyanolyan érzései vannak, mint minden más kutyának. Az más kérdés, hogy nem mutatja ki őket olyan túláradóan, meg hogy szeret önállósodni, és annyira nem töri össze magát, hogy ugorjon minden szavadra. Ő ilyen, önálló munkára tenyésztették, ennek megfelelően szeret a maga feje után menni. Ettől még szeret téged, meg ragaszkodik hozzád, de kint a sarkvidéken nem sokra mennének egy olyan szánhúzóval, amelyik folyton a gazda seggében akar lenni, ugye.

Ha olyan kutya kell, amelyik lesi minden kívánságodat, és kezdeni is akarsz vele valamit (tanítás, sport), ne malamutot válassz. A jellemén semmilyen neveléssel nem változtathatsz.

2015. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi tenyésztő oldalán hasznos infókat találhatsz.

+ egy jó tanács, csakis törzskönyvezett, eü szűrt, egészséges, eredményes felmenőktől - magyarán tenyésztőtől, ne szaporítótól tegyél szert egy újabb társra (vagy, ha nem annyira fontos a fajtatisztaság, fajtamentésnél, menhelyeken is érdeklődhetsz)


[link]

2015. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez a cikk tényleg szuper. :)


Azt megkérdezhetem, hogy honnan ismerhetem fel, ha valaki szaporító? És a tőlük hozott kiskutyák nem egészségesek?

2015. ápr. 3. 21:11
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A szaporító vagy nem ad törzskönyvet, vagy azt mondja, h törzskönyvvel drágább (példa: tk nélkül 50 ezer,tkval meg 120 ezer. Ennek sose dőlj be: a törzskönyv 5000, v 5500 ft, és egy fajtatiszta kutyánál a tk benne van a vételárban). A szülők szűrési (értsd: orvosi vizsgálatok) eredményeit és törzskönyvét nem mutatja be, nem mutatja meg a kiskutyák oltási könyvét, esetleg meg se nézheted a szülőket. Az is árulkodó, ha nagy a kiskutyák hasa, ez ugyanis férgességre utal.
2015. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ezzel a törzskönyves dologgal nem voltam tisztában, eddig keverék kutyusom volt csak. Törzskönyvet nem írt a hirdetés sem a szülőkhöz, sem a kicsikhez, de meg lehet nézni élőben a kölyköket és a szülőket is. Nekem egyébként sem tenyésztőnek, sem szaporítónak nem tűnnek, de majd élőben dől el a dolog, ha elmegyünk hozzájuk. Nekem igazából csak az a fontos, hogy egészséges kutyust hozzak el. Ha nem teljesen fajtatiszta, vagy hiányzik a törzskönyve, az számomra nem nagy probléma. De esetleg elküldhetem valakinek privátban a linket? Lehetőleg olyannak, aki nálam jobban ért hozzá. :)

2015. ápr. 3. 22:00
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha jó a nem fajtatiszta, törzskönyv nélküli kutya is, akkor a fajtamentést javaslom. Ne támogasd a fajtát tönkretevő, szukájukat pénzgyártó gépnek tekintő szaporítókat!

A tenyésztő az, aki a fajta érdekeit nézi elsősorban, és nem az anyagi haszonszerzés a célja. A tenyésztő:

- ad törzskönyvet, ez jár a kölyökhöz

- 8 hetes kora után adja át a kutyát 2 oltással, chippel, többször féregtelenítve, szerződéssel

- a szülők tenyészszemlén megfeleltek, egészségügyi szűrésekkel rendelkeznek a fajtára jellemző örökletes betegségek terén. Ez a 3 pont a minimum!

- jó, ha vannak kiállítási és/vagy munka eredményeik is.

Nem neked fontos a törzskönyv, ezt értjük, de annyiban mégis, hogy többek közt ez (és a többi felsorolt dolog) bizonyítja azt, hogy a leendő kutyád a fajtára jellemző külső és belső tulajdonságokkal rendelkezik és várhatóan mentes az örökletes betegségektől, valamint élete első heteiben megkapta a szükséges oltásokat, megfelelő táplálékot, ellátást és nevelést - tehát egészséges. Ezért fontos a törzskönyv és a többi, pont a kutya egészsége érdekében.

Apróhirdetéses oldalon ilyet nemigen fogsz találni.

Úgy keress tenyésztőket, hogy beírod a keresőbe: malamut kennelek, és onnan próbálj válogatni.

2015. ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked írták, érdemes elolvasnod:

[link]

2015. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A linket is nyugodtan elküldheted akár nekem is, ha szeretnéd :)
2015. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!