Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A malamutok is lehetnek...

A malamutok is lehetnek ragaszkodóak, hűségesek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most jutottam el arra a szintre, hogy az előző kutyusom után szeretnék egy újat. Az alaszkai malamutok nagyon tetszenek, és most eladó is néhány kiskutya a városunkban. De minden kutyákhoz értő (vagy magukat annak tartó?) ismerősöm lehurrogott, mondta, hogy abszolút nem hűségesek, nincsenek mindig a gazda mellett, nem követik, nem játszanak, stb. Mondták, hogy az előző, golden retriever keverék kutyám után nagyot csalódnék.

Értem én, hogy a szánhúzó kutyák alapból más jellemek, de én ennek ellenére úgy gondolom, ha kiskora óta rengeteget foglalkozom vele, naponta megyünk ki sétálni és futni, játszom vele, akkor csak megszeretne, nem? Vagy tényleg nem fog ragaszkodni hozzám? Illetve azt is mondták, hogy ha valaki megtámana, a malamut nem "segítene" rajtam, inkább félreállna.


Remélem, csak az én ismerőseim ilyen negatívak a malamutokkal szemben.

Ti mit gondoltok?

Van itt olyan, akinek személyes tapasztalata is van?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2015. ápr. 3. 20:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem hozzászólóval, de nyugodtan elküldheted a linket nekem!
2015. ápr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekünk volt malamutunk amikor kicsi voltam. ELŐRE JELZEM nem képeztük, tehát így nézzétek!

- szuka volt, és a másik szuka kutyánk orrát majdnem leharapta kerítésen keresztül

- ahogy nyílt ajtó szökött

- a házat nem őrizte

- szeretett engem, mint kisgyereket, de leginkább semleges volt

- futkározni szeretett, labdázni nem. Amikor nem lehetett futkározni akkor inkább lusta volt.


Nem mondom, hogy egy rendesen nevelt malamut ilyen lenne. Természetesen szereti a gazdáját, de tudod ha időt töltesz sok kutya között, akkor mindig vannak azok az egyedek, akikről az első pillanatban egyértelmű, hogy ki a gazdájuk, és vannak azok akiken napokig gondolkodsz (velem volt ilyen), mert úgy viselkednek. Hát a malamut valószínűleg az utóbbi lesz. Vagy szinte egyformán visszafogott lesz mindenkivel vagy szinte egyformán barátságos. Hogy megvédeni nem fog aktívan abban szinte 100%-ig biztos vagyok. Azt ne vegyük ide, hogy tutul vagy agresszív, mert az sok indokból lehet (pl félelem), de nem őrző-védő hajlamból. Esetleg a kinézete elijesztheti a rosszakarókat. És akárhogy neveled, véleményem szerint sosem lesz annyira megbízható, mint más típusú, hasonlóan nevelt kutyák. Ez van. Szerintem nem biztos, hogy neked ilyen kutya kell.

2015. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ismét köszönök minden választ!

Már teljesen felvilágosult vagyok, úgy érzem. :)

A linket elküldtem azoknak, akik írták, hogy lehet.

Valószínűleg alszom még néhányat erre az egész "malamutosdira", de egyelőre az akita inun kívül nem jut eszembe olyan kutyafajta, amelyik hasonlóan tetszene. Az meg ugye szintén elég problémás tud lenni. :)

2015. ápr. 3. 22:51
 14/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem a linket. Én azt mondom, ne vedd meg a kiskutyát.

Egyrészt: miért drágábbak a kanok mint a szukák? A nemük nem befolyásolja az árukat.

A chipről, ami kötelező, egy szó sem esik. Odaírták, h minőségi kiskutya - de nem attól lesz egy kiskutya minőségi, h oda van írva. Gyerekszerető szülők - ez meg idegrendszer és szocializáció kérdése. Ennyiért ráadásul nem kapsz fajtatiszta kutyust. Még magyar fajtát sem. Ez így nagyon zsákbamacska. És ott van a szerződés - ha történik valami a kiskutyával, pl diszplázia, parvo stb, akkor tudj valamit lépni, hiszen neked elvileg egészséges kutyát adtak el.

2015. ápr. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Csak egy malamut hirdetėst találtam a neten,de az nagyon kevés infót ad.Ha nem kennelből veszed,akkor minimum chippel és oltással .fėregtelenítve kínált kutyát vegyél,mert aki még ezt is lespórolja,abban minimális lelkiismeret sincs / mondjuk simán egymãst fedezik oda vissza a kutyák/Na meg nézz körbe alaposan,hogyan tartja a kutyákat. A kutya szánhúzó,ezért nem véd területet,bratyizik,aki neki tetszik,nagy a vadász ösztöne,szökésre hajlamos,nagy a mozgásigénye,ás ės leamortizál mindent,ha unatkozik,vagy nincs lefuttatva.Emellett nehezen irányítható,öntörvényű kutya és erősen vedlik.
2015. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!