Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másokkal is ilyenek az emberek?

Másokkal is ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Ma elvittem a kutyusomat a játszótérre, ahol teljesen egyedül voltunk, pocsék volt az idő is, és az eső is szemerkélt. Sehová nem volt kiírva, hogy kutyát tilos behozni. Később jött 4-5-6 (nem tudom pontosan) gyerek rokonokkal. Mondtam nekik, hogy a kutyus nem bánt senkit, mert látszott, hogy tartottak tőle. Távolabb mentünk a gyerekektől, akik megsimogatták. Az egyikük nagyapja megszólalt, hogy a játszótérre nem való kutya. De mint mondtam arráb mentünk. Elvoltak, meg minden, a kutyusom is játszott egy másikkal. Aztán az egyik gyerek szaladgált, ő meg adott neki egy puszit, 0 agresszióval. Erre az idősebb férfi elkezd velem üvöltözni, nagyon ocsmány és sértő dolgokat, ha lehet, most nem írnám le. A kutyusomra is mondott sok ocsmányságot. Hazamentünk, de azóta sírtam már emiatt, nagyon bánt a dolog. Tényleg én voltam a hibás?

Ha számít valamit 17/L és a kutyusom 35 kg-os fekete labradorkeverék.



2015. ápr. 3. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy rosszul esett, hogy üvöltöztek veled. Viszont a játszóterekre valóban nem szabad kutyát vinni. Arra a kutyafuttatók valók lakott területen. Értem én, hogy nem bántani akarta a gyereket a kutyád, mégis nem mindenki örül, ha egy számára idegen kutya megnyalja a gyerekét, ráadásul a játszótéren, ami a gyerekeké és tilos kutyát vinni oda. Ne bánkódj, csak tanulj az esetből, próbáld a ő szempontjukat is megérteni.
2015. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Játszótérre nem szabad kutyád vinni, egészségügyi okok miatt sem! Amúgy tudom miről beszélsz, sokan félnek a kutyáktól, nekem rotim van, nagy ívben kerülöm a kölyköket a szüleikkel együtt, pedig jámbor az ebem, de ugye nincs ráírva, honnan is tudnák milyen természetű egy vadidegen kutya.
2015. ápr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Igen, te voltál a hibás. A játszótérre NEM viszünk kutyát. Mennyire retardáltnak kell lenni ahhoz, hogy ezt valaki ne értse? Már bocsi. Ehhez nem kell tábla, ez alapvető etikett. A játszótér a gyerekeknek van. Most gondolj bele, hogy pisis, kakis fűbe mászkál a gyerek... Még akkor is olyan marad ha felszeded. Aztán az ilyen emberek miatt utálják a rendes kutyásokat. Az is alapvető etikett része, hogy nem engeded oda senkihez a kutyát csak úgy, és nem hagyod neki, hogy képen nylajon idegeneket!

Ha meg ilyenek miatt sírsz, akkor gondolj bele hogy fogod megállni a helyed az életben, ahol ennél sokkal nagyobb szemétségek vannak.

Bocsi, nekem mindenem a 3 kutyám, és nem szeretem a gyerekeket de az ilyen életképtelen naívság idegesítő.

2015. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Az arcon-szájonnyalás is gáz ám, nem csak a harapás. A kutya szája tele van baktériumokkal, a saját fenekét nyalja, aztán a gyereket, ne már. Elég sok kutya hajlamos mindenféle ürüléket, rohadt dolgokat megenni, és aztán azt mind tök jóindulatúan rányalni a nyerek arcára, aki meg esetleg hetekre ágynak eshet tőle, hányás-hasmenés, kiszáradás, kórház, had ne folytassam. Szóval ezt ne hagyd semmiképpen.
2015. ápr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Te voltál a hibás. Tartsd tiszteletben a játszóteret, az a gyerekeké. Soha ne menj oda kutyával, akkor sem ha esik, akkor sem ha nincs ott senki, ez egy íratlan szabály. Vicces ez a történet, mert amennyire fel vagy háborodva az "emberek" viselkedésén, ők ugyanúgy dühödten mesélik otthon, hogy "egy szemtelen kis fruskát az óriási kutyájával úgy kellett elkergetni a játszótérről, hogy a gyerekek nyugodtan futkoshassanak"... és mindenki meg van győződve a maga igazáról.
2015. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát nem lehwt játszótérre vinni, ez alapvetô szabály nem kell ehhez tábla. Azt se értem, hogy miért engeded közvetlenül a gyerekek mellett szabadon közterületen. Elhiszem, hogy nem bánt, de én is helyretettelek volna a felnôttek helyében. A játszótér a gyerekeké, a kutyafuttató a kutyáké. Persze ettôl függetlenül kulturáltan is elküldhettek volna a búsba, ez a pasi neveletlensége volt.

Tanulj az esetbôl, ne engedd el olyan helyen a kutyád, ahol olyan emberekbe futhattok, akik nem tolerálják.

Amúgy én leszedném már akkor is a fejed, ha a kutyád az én pórázas kutyámhoz rohanna, fôleg, ha az enyém épp feladatban lenne.

2015. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A kezét nyalta meg egy 10 éves kislánynak. Az első két válaszolónak köszönöm, kedvesek vagytok, felfogtam. Utolsó, nem ez, hanem ő.
2015. ápr. 3. 23:13
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felháborodva, csak szomorú vagyok. Szerintem szemtelenebb dolog ocsmányságokat mondani a gyerekek előtt.

Pórázas kutyához én sem engedem oda, a gyerekhez sem akartam, véletlen volt.

2015. ápr. 3. 23:16
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
A játszótérre nem véletlenül mentél be.
2015. ápr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, de megnéztem a táblákat, ahogy írtam, nem jelezték sehol.
2015. ápr. 3. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!