Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másokkal is ilyenek az emberek?

Másokkal is ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Ma elvittem a kutyusomat a játszótérre, ahol teljesen egyedül voltunk, pocsék volt az idő is, és az eső is szemerkélt. Sehová nem volt kiírva, hogy kutyát tilos behozni. Később jött 4-5-6 (nem tudom pontosan) gyerek rokonokkal. Mondtam nekik, hogy a kutyus nem bánt senkit, mert látszott, hogy tartottak tőle. Távolabb mentünk a gyerekektől, akik megsimogatták. Az egyikük nagyapja megszólalt, hogy a játszótérre nem való kutya. De mint mondtam arráb mentünk. Elvoltak, meg minden, a kutyusom is játszott egy másikkal. Aztán az egyik gyerek szaladgált, ő meg adott neki egy puszit, 0 agresszióval. Erre az idősebb férfi elkezd velem üvöltözni, nagyon ocsmány és sértő dolgokat, ha lehet, most nem írnám le. A kutyusomra is mondott sok ocsmányságot. Hazamentünk, de azóta sírtam már emiatt, nagyon bánt a dolog. Tényleg én voltam a hibás?

Ha számít valamit 17/L és a kutyusom 35 kg-os fekete labradorkeverék.



2015. ápr. 3. 22:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
És te most ettől boldog vagy, hogy nem írták sehol? Mégis te szívtad meg a végén. Ez olyan alapvető dolog, hogy tábla nélkül is egyértelmű. Meg azt ne mondd már nekem, hogy egyik kutya sem pisilt vagy kakilt egyszer sem ott soha...
2015. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, sőt, most is örömtáncolok. A kutyusomat előtte elvittem elintézni a folyóügyeit, mert erre gondoltam.

Nyugodtan gúnyolódhatsz, szerintem az első két válaszoló leírta a lényeget, a többi csak fecsegés.

Számomra ez nem volt egyértelmű, mert amikor én voltam gyerek, akkor sok kutya játszott velünk a játszótéren.

2015. ápr. 3. 23:51
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk amellett, hogy én soha nem viszem játszóra, soha nem értettem, hogy az emberek miért csak a kutyakakától féltik a gyereket. A kutyásokat kitiltják a játszóról, teljesen jogosan, de attól még a macskák ki-be járnak, ráadásul pont a homokba szeretik végezni a dolgukat. A szülők meg nyugodt szívvel viszik a gyereket tapicskolni, mert nem jár be kutya, csak épp a macska kaka sokkal több gyerekekre veszélyes dolgot terjeszt, és mivel kóbormacskák, nagyobb eséllyel férgesek is, mint egy lakásban élő, gazdás kutya.
2015. ápr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%
Most kezet fogok egy tucat emberrel és utána számba veszem a kezem jóval nagyobb valószínűséggel kapok el bármi betegséget mintha egy tisztán tartott ápolt oltott féreghajtót kutya arcon nyal.
2015. ápr. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
Vannak ilyen bunkó emberek. Nem kell foglalkoznod más bajával, és emiatt ne sírj! Lehet h gyerekkorában megtámadta egy kutya, és az volt a baja. Egyébként hova adott a kutyád puszit a gyereknek? A kezére v az arcára?
2015. ápr. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

OFF

Nem védeni akarom sem a kérdezőt, sem a 14-es válaszolót, de való igaz, hogy felmérések szerint az emberek több, mint fele nem most kezet WC használat után, nagyon sokuknak van ilyen-olyan gombás vagy fertőző betegsége, ezért én is azt gondolom hogy egy megfelelő körülmények között tartott kutya potenciálisan kisebb veszélyforrást jelent, mint egy 10 perces út a tömegközlekedésen.


Ettől függetlenül én sem tartom jó ötletnek, hogy a játszótérre vidd a kutyádat, mert egyszerűen az illem mást diktál.(az okokat mér korábban leírták) Ráadásul a nagypapa kétszer szólt neked, hogy vidd el a kutyádat. Persze ez sem mentség az alpári megnyilvánulásra, de te sem vagy vétlen a dologban.

Nyugodj meg, vond le a tanulságot és legközelebb a kijelölt helyen sétáltasd a kutyát.

2015. ápr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem szabad játszótérre vinni,akkor sem,ha az mondjuk nem elkerített.Jogosan szóltak rád,bár a hangnemet nem tartom megfelelőnek.Vsz.ha felnőtt vagy,nem mert volna ordítozni és ocsmányul beszélni veled.Nálunk nyitott a játszótér és sajna tele aknával.És a sok felnőtt,kultúrált kutyatartónak eszébe nem jut,legalább felszedni.
2015. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kutya nem mehet játszó térre. De a kutyafuttatóba akkor miért hozzák be a gyerekeket???


Egy ismerősöm mesélte,hogy többen voltak futin és egy anyuk be ment,mert a gyerekek kutyázni akartak, a kutyák közt volt olyan aki gyerekkel nem volt kompatibilis.Jól neveltségén múlott,hogy első szóra a gazdához rohant.Ismerősömék le is ordibálták az anyukát,hogy képzeli,hogy 3 kisgyerekkel bejönnek idegen kutyákhoz.Ha meg a kutyák betámadták volna őket,még ők lettek volna a hibásak. Így is az anyukának állt feljebb! -.-


Szóval annyira gáz.


Lényeg a játszó tereket kerüld el.Sok gyerekes szülő utálja a kutyásokat.

2015. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Itt mutatkozik meg h milyen primitiv emberek vannak. Nem hiszem h az a legnagyobb problema ha valaki kutyaval megy jatszotere. Az nem problema amikor a rengeteg cig*any gyerek rongal es balhezik a jatszon. Arrol nem beszelve sok fiatal oda jar inni es szemetelnek ott valamint ott vegzik el a dolgukat. Tobbszor volt ra pelda. De mikor en bemegyek a jatszora a jolnevelt kutyammal es nem hagyom h homokozoba bele menjen csak jatszunk es futkarozik boldogan az mar problema!? Hozza teszem ha gyerekek vannak ott nem engedem el. Volt ra pelda este keson kiment a kutyaimmal es nem vettem eszre h vannak paran a padon csak akkor mikor valaki a kutyaimnak beszel. Oda mentem elhivtam a fiukat de erre az egyik paraszt kemenynek gondolta magat es fel volt haborodva h miert vannak itt szabadon a kutyak. Ocsmany modon kezdett beszelni velem es mikor kutyaimrol is igy beszelt elkaptam es a homokozoba vagtam az illetot es megfurdot benne.

Masik ilyen kellemes dolog az volt mikor porazon voltak es nyugodtan ulunk a jatszon erre az ott focizo gyerekek akiknek fele olyan sotet volt h a kutya fenyes nappal melle harap oda akartal jonni hozzank. Erre az anyuka elkezdet uvolteni es meg en voltam a hibas mert oda jottek a gyerekek. Persze akkor is megvedtem magam mert ugy gondolom nem en voltam a hibas.

En szoktam ossze szedni a szemetet a jatszon meg a kutyam futkos es elvezi a szabadsagot. Nem birtom latni ahogy telle van ures boros uvegel meg mindenfele szemettel.

A lenyeg h aki rongal es primitiven viselkedik a jatszon annak nem szol senki mert nem mernek. De amikor egy kutyas pl mint en oda megy es meg a szemetwt is ossze szedi annak mar szolni kell. Azerr beszeltek veles ennyire bunkon kerdezo mert neked mertek szolni es akinek mernek szolni azzal nagyon bunkon beszelnek mert igy jobban erzik magukat mert azt gondoljak akiknek nem mernek szolni mint ha mertke volna...

Na jo ez kicsit ertelmetlen lett bocsi. De olyan ideges lettem ettol h irni se tudok normalisan. Ezert ne sirj.

2015. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!