Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarország eljut valaha...

Magyarország eljut valaha olyan színvonalra, mint pl Hollandia?

Figyelt kérdés

Már egy ideje itt élek, és olyan jó látni, hogy a kutyák majdnem mindenhová bemehetnek. Tényleg majdnem mindenhová, óvodába, iskolába, pékségbe, gyógyszertárba, éttermekbe, cukrászdákba és kisebb nagyobb boltokba.


Viszont nem is talalkoztam idegbeteg kutyákkal, az összes jól nevelt, a gazdák nem kőbunkók, van tekintélyük a kutyáik szemében.


A minap voltam egy viszonylag magas színvonalú étteremben és kb 10 kutya volt bent, dán dog, beagle, csivava, yorkie és még néhány keverék. De egy nyuffogás nem volt. Feküdtek az asztalok mellett, alatt és figyeltek. A pórázok meg mellettük.

Néha még a mekibe is betévednek kutyával, és senki nem utálja ki őket, hanem rögtön előkerülnek a kutyatálak a friss víznek.


Itt miért tudnak így gondolkodni az emberek, és miért tudnak ilyen kiegyensúlyozott világot építeni?


2015. ápr. 7. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Igen, ez érdekes kérdés. Magyarországon is vannak sokan, akik ezt a kutyabarát világot szeretnék. Ez most is vita tárgya. Lehet azért van ez, mert a magyaroknál nem volt nagy szerepe a kutyáknak, vagy elzárkózottak, ragaszkodnak a 'hess ki kutya!' módhoz. De persze ez azért is lehet, mert így akarnak az országok felvágni, eldicsekedni ezzel, míg minket fejletlennek tartanak emiatt.


A kérdésre válaszolva: szerintem a kis országunk egyszer el fog jutni arra a színvonalra, mint pl Hollandia, csak idő kell ennek. (a fiatalok lázadnak mindig az eddig megszokott dolgok miatt, új dolgokat vezetnek be, így jönnek majd az új szokások)


!!! Persze ez csak az én véleményem !!!

2015. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Soha. A magyar vidéki ember a "vagyona" biztonságáért tartja a kutyát. Hollandéknál nem kell kulcsra zárni az ajtót.
2015. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Már vannak most is olyan helyek, ahova be lehet őket vinni. Pl. Zalacsányban Vadászcsárdában már ült az asztal alatt a kutyám amíg mi ebédeltünk, és a hozzá tartozó presszóba is mindig bemegyünk, ha Siófokra utazom a bátyámhoz.

Szombathelyi cipőboltban is volt már bent velem a kutyám, pontosabban az egyik eladó megszeretgette, aztán 10 perc múlva a másik eladó kiküldte, mert amstaff... szintén Szombathelyen van egy étterem, ahova be lehet vinni kutyát, de ott még csak kutya nélkül jártam.

Szóval vannak már most is helyek, ahol szívesen látják őket, csak kevés. Én is örülnék, ha több lenne. Idővel talán lesz is...

2015. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Áh, inkább ne válaszoljatok, valami barom mindenkit leszavaz.

Az a baj, hogy nagyon kevés hely van otthon. Pesten is akad egy kettő, de a boltok 99%ból azonnal kiküldenek, meg alapból ott van mindenhol a tiltó tábla.


De pl ha az Auchanba, Tescoba bemegy egy hajléktalan, az miért kisebb baj, mintha bemennék a tiszta, ápolt kutyámmal?


Mindegy. Hagyjátok a kérdést.

2015. ápr. 7. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Élelmiszerboltokba azért megértem, hogy nem lehet bevinni.

Ausztriába is járok ki rendszeresen vásárolni, mikor először voltam, kint maradtam a kutyámmal az egyik ruhabolt előtt amíg édesanyám bement, 10 perc múlva kijött az eladó szólni, hogy nyugodtan vigyem be a kutyát. Ott teljesen természetes, hogy a kutya bemegy a gazdival, de pl. Hoferba (olyan, mint nálunk az Aldi) és egyéb élelmiszerüzletekbe ott sem engedik be őket.

2015. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez a kérdés addig az marad, amíg a magyar emberek mentalitása - többé-kevésbé - olyan amilyen. Az átlagember hétköznapi viselkedése a másik emberrel szemben!


Szerintem ott kezdődik a dolog, hogy gondot okoz sok kutyásnak a kutyagumi fölszedése, nézzetek szét az utcán!


Aztán ott van az ún. "kutyatartási kultúránk" ami szintén siralmas.


Amíg a kutyákat büntetés terhe nélkül ki lehet tenni, verni, stb. addig ne gondoljuk, hogy az a legfőbb probléma, hogy nem mehet be ide- vagy oda.


Ha majd az emberek egymással is tisztességesen fognak viselkedni akkor az állataikra is felelősséggel tekintenek, na akkor majd lesz más világ.


Nekem is problémát okoz pl. nyaranta, hogy ott az a rohadt nagy balaton és sehova nem vihetem be a kutyámat, de mit is várhatnék mikor a nyaralók is elfoglalják a fél balatonpartot - holott úgy tudom, hogy az közkincs....

2015. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a magyaroknál ez akkor sem működne, ha úgymond a kutyatartási kultúra megváltozna. Sajnos mi ilyenek vagyunk. Én elképedve nézem a profi kutyásokat is, akik értenek hozzá. Hát néha olyan kőbunkók, hogy azt se tudom mit szóljak. Egyre gyakrabbak az olyan megnyilvánulások, hogy hozzánk csak az jöjjön akit nem zavar a kutya és kussoljon, mert hogy képzeli, hogy elzárjuk az ebet addig, vagy hogy olyan emberhez mi aztán nem megyünk át, akinél a kutyánkat nemlátják szívesen, meg hogy képzeled, hogy én a postára/boltba/pékségbe kutya nélkül megyek, meg hogy ééén aztán nem rakok pórázt a kutyára, meeeeer 400 vizsgája van, akit meg zavar az d*göljön meg... Képtelenek alázatosan viselkedni... Hajlamosak eltúlozni a dolgokat és átesni a ló túloldalára. Ilyen attitűddel sosem leszünk olyanok mint Hollandia.
2015. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!