Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék vele?

Mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés
Kutyusom (6 éves szálkás tacsi) sokszor kezd el vadászni ha csak egy mp-ig nem figyelek rá. Ha már elkezdte olyankor leszáll a vörös köd és se hall-se lát. Szeretném ha póráz nélkül sétálhatnák vele. Nem szeretném belőle kiölni az ösztönt hiszen tudom lehetetlen nem véletlen tacskó. Csak azt szeretném hogy, korrigálni tudjam: mikor,hol vadászhat és hogy mikor van ennek vége . Ne kelljen utána másznom a patakba stb.

2015. ápr. 9. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos ezt nem most hanem még kölyök korban el kellett volna kezdened vele gyakorolni, h ha hívod odajöjjön még akkor is ha szagot fog. Ezt szakemeber segítsége nélkül szinte lehetetlen, de még azzal is nagyon kevés az esélye, h megtanuld te is és a kutyus is, h zabolázd meg ilyenkor. Én azt javaslom, h mindenféleképpen vidd suliba, vagy hívj házhoz trénert és értekezz vele a dologról. Sajnos házilag a te problémádra nem tok orvoslást mondani, ezért javaslom a szakembert.
2015. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2015. ápr. 9. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is szálkás tacsim van. Ami érdekes, hogy póráz nélkül sokkal okosabban viselkedik, jobban odafigyel rám, ha néhány méterre eltávolodik tőlem, akkor visszanéz, bevár, szépen, következetesen követi a parancsszavakat.(ezt több ismerősöm is tapasztalta a saját kutyájánál) Talán ilyenkor kevésbé érzik biztonságban magukat, ezért figyelmesebbek és szófogadóbbak. Esetleg próbáld ki a póráz nélküli sétát olyan helyen, ahol potenciálisan kevés a veszélyforrás.

Nem biztos, hogy 6 éves kutyánál ez ugyanúgy működik, mint nálunk. Meg persze ne felejtsük el, hogy tacskóról beszélünk, ráadásul szálkásszőrrel súlyosbítva! ( akinek volt már szálkás tacsija az tudja, hogy miről beszélek)

Mindenesetre a szakszerű segítség nem rossz ötlet.

2015. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi is póráz nélkül sétálunk vagyis mostmár nem annyira mert az elejében ő is jobban hallgatott rám póráz nélkül még most is de pont ez a probléma hogy, ha póráz nélkül vadászik akkor nem tudom behívni és ha szakot fog és olyan helyre megy ahova nem tudok utána menni akkor nem tudom mit csinálnék.
2015. ápr. 9. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!