Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha szokik?

Mit tegyek ha szokik?

Figyelt kérdés
egy kornyekbeli lemondott a fiatal vizslajarol mert szokik, a szomszedunk fogadta be , de tole is folyamatosan meglogott ezert lancra verte. kar lenne erte, mert gyonyoru okos allat. a mi mudink jol kijon vele (ami ritka) es gondoltam ra h talan magamhoz veszem, viszont nem akarok meg tobb serulest okozni. ezert eloszor inkabb valami hatekony modszert keresek amivel a haz korul tudom tartani! termeszetesen mindent probaltak mar de hatha van amit meg nem...
2010. febr. 19. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,

sok kan kutya a szukak utan szokik. Az ilyet feltetlenul ivartalanittatni kell, mert ez megszunteti a problemat felteve, ha azert szokott, mert tuzelo szuka illata lengedezett a levegoben:)

Napkozben is szokik, vagy csak ejszaka? Ha csak ejszaka es nem tudod megoldani, hogy a hazban aludjon, akkor az talan nem baj, ha ejjelre valami hosszabb lancra van kotve, nappal viszont szabadon van.

2010. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ivaros vizslát lehetetlen egy helyben tartani, nekem pórázon 10 percig is meredek volt, miközben a gazdiját vártam, akitől meglépett egy szuka miatt. A csak rövid ideig tartó elveszését pedig a telefonszámos bilétájának köszönhette. Szóval ivartalanítás az első!
2010. febr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Ivartalanítás+villanypásztor. Az tuti otthon tartja!
2010. febr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, sok séta, hogy jól lefáradjon, biztonságos kerítés.
2010. febr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy azért szökik el agy kutya, mert tüzelő nőstények vannak körülötte. Erre 2 megoldás van, pároztasd egy vizslával, vagy ha jól meggondoltad ivartalaníttasd. A másik dolog amiért megszökhet, ha nem jól van tartva. Hiszen miért szöknél meg otthonról, ha ott vannak akiket szeretsz, van elfoglaltságod, van élelmed, és minden jó ott? Tehát lehet hogy a körülmények nem megfelelőek, azért egy vizslának nagy mozgástérre lenne szüksége! Ezt te is vedd figyelembe mielőtt magadhoz veszed! Vagy még egy lehetőség van amiért elszökhet: unalom. A vizslákat is mint minden fajtát lényegében, LEKELL kötni valamivel a figyelmét, idejét. Azért ás, szökik, rohangál, ugat nagyon sokat néhány kutya, mert unatkozik, hisz egész nap nem törődik vele senki. Ha teheted, vidd el szegényt sétálni mindennap (többször is), ha teheted irány egy (jó) kutyaiskola, játsz vele minennap (kortól függetlenül!!!) Viheted versenyekre, vagy csak kirándulj vele. Bocs a hosszú válaszért, de kösz hogy elolvastad! És ha teheted mentsd meg azt a szegény kutyuskát!
2010. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszaitokat! a vizsla menhelyrol van, szuka, de kb 8honapos. tanyan elunk,van kerites, de ez nem akadalyozza abban hogy jo messzire elcsavarogjon.

en a kutyammal jarok kutyaiskolaba.meg nem dontottuk el biztosra hogy magunkhoz vesszuk, de azt hiszem egy probat meger! lehet h villanypasztorra lesz szuksegunk? ti hasznaltatok ilyesmit?

2010. febr. 20. 16:26
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Egyetértek: ivartalanítás és villanypásztor.

Nekem csak 1 kutyám volt, aki átmászott a kerítésen és a szomszéd tyúkjait irtotta ki.

Akkor lett villanypásztor, azóta senki sem megy sehova az engedélyem nélkül.

2010. febr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A villanypásztor jó ötlet, szokott segíteni.

Ha befogadjátok, a kutyaiskola is jót tenne.

Illetve érdemes lenne ivartalaníttatni is.

2010. febr. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!