Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha befogadok egy kóbor kutyát,...

Ha befogadok egy kóbor kutyát, az hozzám szokik?

Figyelt kérdés
Itt van sokszor kóbor kutya, ahol lakom, az külváros, és erdős rész. Szinte minden hónapban vannak kóbor kutyák. Nem tudom, hogy kirakják-e a kedves gazdái, vagy elszöknek a kutyák. Volt már foxi, angol masztiff, staffordshire terrier, boxer, border collie, és sok keverék. Ha most befogadok egy ilyen kutyát, akkor az hozzám szokik majd? Szóval elfogad, hogy gazdája legyek? Vagy lehet megharapna?
2010. okt. 31. 08:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

attól fug honnan van menyi idős stb:D de ha szereted meg gondozod biztos:D

de viszont van 1 rosz pl-m is

haverom tavaly befogadott 1 keveréket vizsla vmilyen keveréket és kezelhetetlen harap meg minden de sztem ő nemnagyon foglakozik vele még szval csak gondozás kell neki:)

2010. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Vagy te szoksz hozzá, és együtt kóboroltok.
2010. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem eddig két próbálkozásból kettő taposott le. Megvárta míg rendbehozom, és elment.
2010. okt. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Nagy valószínűséggel igen. De sok mindentől függ a dolog, pl. hogy volt-e már régebben gazdája, vagy egész életében kóbor volt, milyen tapasztalatai vannak az emberekkel stb. Ha alapból barátságosan viselkedik veled a kiszemelt kutya, akkor nagy gond nem lehet, egy kis kajával, simogatással csodákat lehet tenni. Egy barátomék is az utcáról fogadtak be egy kutyát, ő beugrott a kocsijukba és nem tudták kitessékelni, mert visított, annyira félt, úgyhogy nem volt más választásuk :D Biztos, hogy bántották, de nagyon meghálálja, hogy befogadták, imádja őket. :)

De olyat is ismerek, aki "erőszakkal" fogta be a kóbor kutyát (bekergették a lakásba), a kutya 1 hétig szinte ki se dugta az orrát a kuckójából, csak morgott kifele, de szép lassan feloldódott, és tökéletes családi kutya vált belőle.

Szóval még egy ilyen problémás kutya is simán hozzád szokhat, hát még egy barátságos.

Azt persze ne várd, hogy rögtön megszeret, egy kis időnek el kell telnie, hogy kialakuljon az igazi kötődés. Ez lehet pár hét vagy akár hónapok is.

És nagyon szép dolog lenne tőled, ha befogadnál egy ilyen kis szerencsétlent. :)

2010. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk már két befogadott kutyánk is volt illetve egyik megvan még:D és mindekettő nagyon hűséges volt:) szóval szerintem nagy rá az esély:D
2011. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én előző kutyám utcáról volt. El akarták vinni a sintérek. "Hősnek" emlegettek a környéken, de ez nálam alap, hogyha egy kóbor kutya vagy harap vagy nem, segítek Nekik, mindig etetem őket.

Na hát nagyon hűséges kutya volt, Isten nyugtassa szegénykémet, csak annyi baj volt vele hogy szeretett kimenni a faluba, és már sokan utálták. De ezen amikor sikerült enyhítenem, agyvérzése lett, és el kellett altatni:'(

Küzdöttünk érte! Az ilyen kutyák nagyon meghálálják a gondoskodást, pont azért mert azelőtt nem volt senki, aki mellett lehetne, és ha valaki szereti, Ők a legboldogabbak a világon! Csak nevelni kell!

2011. febr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Füles válasza:
szerintem az attól is függ, hogy milyen helyről szökött el, vagy rakták ki. ha elszökött, akkor valószínüleg nagyon rosszul tarthatták, lehet még verték is, de nem biztos. az is lehet h csak pl szilveszterkor megijedt a tűzijátéktól s amiatt szökött el. először próbálj meg közeledni hozzá, és ha hagyja, hogy megsimogasd, és nem menekül előled, akkor lehet van esélyed :)
2011. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hozzád szokik én is befogadtam már koborkutyákat rendbe hoztam öket elajándékoztam és azota valahol élnek szerető gazdájukkal! Szerintem jó ötlet!
2011. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van, amelyik igen, és van amelyik nem. Volt olyan amelyik velem maradt, majd kerestem neki gazdát, és azóta is náluk van. Volt olyan, hogy befogadtam, folyton elszökött, de hozzám jött vissza, hetente egyszer. Akármit csináltam nem tudtam bent tartani, még a kerítést is elrágta, pedig egy kis tacsi volt. Ha nem tudott szökni vonyított kifelé. Minden héten egyszer visszajött. Aztán egyszer csak nem jött, kb 1 hónapja nem látom.
2011. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fu, ahol régen laktam barátnőmék mindig minden kutyát befogadtak, akiket a sok k*csög kirakott... Amúgy pont kb egy vagy két hete város tanya részéről hazáig a városba követett egy kutya, eleinte menekültünk előle biciklin, azt hittük megharap, de aztán a végére már szépen jött mellettünk, nem is ment el ha szóltam neki, előtte berohangált az útra, stb.. Aztán szépen felhívtuk a menhelyet, hogy vigyék el:S Velem kedves volt, rám hallgatott, valószínűleg mert én szóltam mindig utána mikor elment, de nem akartam hogy elüssék.. Nem morgott, nem harapott, vége felé bizalmasabb volt, mert nem bántottuk. Látszott, hogy gazdája volt, de nem tudom mit kellett volna tegyek, szerintem legközelebb gondolja meg jobban, hogy kiengedi-e a kutyáját, ha ilyen kis barátságos hogy mindenkit követ..
2011. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!