Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám...

Hogy szoktassam le a kutyám arról. Hogy rágja a kezem?

Figyelt kérdés
Hiába adok a szájába játékot,szólok rá,vagy éppen csapok egyet a popójára(nyugi nem verem agyon,csak figyelmeztetésnek odasózok egy picit:D) nem hagyja abba a rágást,csak a kezem kell neki,és nagyon fáj,mert tűhegyesek a kis fogai. 3 hónapos,de még most kellene leszoktatnom. Segítsetek!
2010. febr. 20. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
ha 3 hónapos, akkor jön a foga! majd magától leszokik, nekünk a lábunkat, fülünket rágta. mégis leszokott, és egyszer sem csaptunk a fenekére.
2010. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy ti nem csaptatok rá a fenekére,de valószínű,hogy titeket nem harapdált meg úgy,hogy vérzett a kezetek,és az arcomba is belekapott már nem egyszer. Remélem tényleg leszokik magától erről..
2010. febr. 20. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:

amikor erőssen harap, nyüszíts, mint a kölyökkutyák, ezzel figyelmezteted, hogy fáj, ahogy harap, akkor visszavesz... úgy ahogy a kölykök játszanak, ha az egyik jobban megharapja a másikat, úgy hogy neki fáj, az felnyüszít, akkor a másik visszavesz..

az a lényeg, hogy megértessd vele, hogy fájdalmat okoz, hiszen ő nem akar rosszat, csak játszani... adj neki sok rágókát, préselt bőr ilyeneket, amivel a fogát koptatja, meg egy két játéka is legyen, amit tud harapdálni!

2010. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez az, ami nekem is nagy problema volt. Komolyan belekapott az arcomba is, meg az egesz hazat szetragta. En ugy szoktattam le rola, hogy mivel mar megtanitottam neki az alapokat, a fuj, nem szabad parancsszoval rakiabaltam. akkor elengedte, mert komolyan ugy van, ha sikitol o tudja hogy faj neked, es abba hadja. na es mikor elengedte, adtam neki rago csontot. nagyon orult neki, persze eloszor enis megszoritottam a pofijat, de azzal nementem semmire, csak az volt benne, hogy meg jobba utanam kapott. De lassan leszokott rola, es lelehet szoktatni, nem muszaj varni vele!
2010. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem az nagyon nem jött be h kiáltsak fel mintha fájna..csak nézett és harapott jobban.

Popóra ütést soha nem szabad, azt a kutya játéknak veszi!

Hangosan mondani h NEM SZABAD! esetleg kicsi orrkoppintás vagy nyakhúzás(ahogy az anyja is tenné), de popira..sz*rt se érsz el vele.

2010. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A fúj nem szabad kiáltásra még morog is rám:D Ha nyüszögök szintén csak morog,és még jobban harap..:S Reménytelen eset:D Na jó azért nem,csak kinövi majd...
2010. febr. 20. 17:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem szabad hagyni, akkor sem, ha a foga jön. A tarkójánál kell elkapni a bőrt, és rendesen megrázni, az anyakutya is ezt szokta csinálni a csintalan kölyökkel. Közben határozottan mondani kell, "Nem szabad!"

Semmiképpen sem nyüszögj, az alárendeltséget jelez, márpedig a kiskutyának meg kell tanulnia, hogy te vagy a falkavezér! Légy nagyon határozott, ne hagyd a harapást, ne hunyászkodj meg!

Ha a rázás nem jön be, akkor oda kell csapni. De nem a fenekére, az egy jól táplált kutyának meg sem kottyan. Az orrára kell csapni, arra érzékeny. Nem agyonütni, csak hogy megérezze, és hangsúlyosan mondani a "Nem szabad!"ot.

Van még egy módszer, nekem bejött a macskánál, kutyán még nem teszteltem. Amikor harapott az apró, tűhegyes fogaival, beledugtam az ujjamat a szájába, ő meg nem tudta becsukni a száját. Amikor hátra húzódott, nem hagytam, és még beljebb nyomtam az ujjam. Aztán kihúztam, a macska krákogott, rázogatta a fejét, és aznap már nem harapott. Lehet, a kutyánál is bejön, nekem ott az orra csapás volt hatásos, úgy meghunyászkodott, hogy csuda :).

2010. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Nem növi ki.

A fenekéreütés meg csak az embergyereknél hatásos. Kutyának kutyául kell megmondani a dolgokat.

Ahogy az anyukája tenné: Morogj rá és szorítsd le a nyakát a földre. Azt érteni fogja.

Ha még meg is jutalmazod azzal, hogy odaadsz egy játékot neki, mikor a kezed rágja, csak erősíted benne a tudatot, hogy jól csinálja.

2010. febr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hat harom modszert ismerek

1 modszer:amikor erosen harap nyuszits mint o

2 modszer:hogy ha nem mukodik az elozo akor te is harapd meg erosen a fulet pl nagy szoritsd meg a tarkojat

3modszer:csakpj ra szid le es hagyd ott hogy tanulja meg hogy nem szabad mert az neked faj:)sok sikert

2010. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!