Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elfelejteni a...

Hogyan tudnám elfelejteni a kutyatámadást? (többi lent)

Figyelt kérdés
február közepén sétáltunk az utcán a viszonylag nagytestű ivaros,kan kutyámmal amikor kinyitódott egy kapu és egy óriás németjuhász és egy kicsit tacskó rohant neki az én kutyámnak.szerencse hogy az én kutyám nem támadott vissza így nem lett nagy verekedés .Így a kutyám elé álltam nem lett senkinek semmi baja csak mindenki nagyon megijedt.De én azóta nem merek sétáltatni hogy tudnám az ilyeneket elkerulni?

2015. ápr. 19. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ezeken túl kell lendülni. Fiatal vagy még? Egy kicsit erősíteni kell az önbizalmadat.

Ha tudnád, hogy én a mudi kanomról hányszor szedtem már le a pár házzal arrébb lakó, szabadon kószáló óriásuszkárt...Ha tehetné, megölné az összes többi kutyát az a dög, komolyan...

Határozottsággal, önbizalommal kell elindulni sétáltatni. Hogy ha egy xxl pitbull szalad ki, te azt is elzavarod.

Én lány létemre leordítom a támadót a kutyámról mindig. Ha csak jajveszékelnék ott, a kutyám már nem élne.

Azt jól teszed, hogy elé állsz. Én is így szoktam, csak valn, amikor a támadó kerül..Esetleg néhány alkalomra kérj meg valakit, hogy menjen veled. És pásztázd az utcát! Neked kell hamarabb észrevenned, és másfelé menned, ha agresszív kutya van kint!

A hirtelen esetekre meg ordítsd le a fejét annak a dögnek!


Amúgy a gazdával is elbeszélgetnék...

2015. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán nem véletlen,hogy külföldön az állatos boltokban is forgalmazzák a PAPRIKASPRAYt. Gyors,olcsó,halk,hatékony,mind az agresszív ebek és agresszív gazdáik ellen is! Tapasztalat! :)


Fontos!!! Idehaza,jogilag nem lehetne nálad az utcán,de gondolom fontos neked az életed és a kutyusodé is,ugye? CSAK PAPRIKA (pepper,OC,bors)sprayt vegyél,ebekre ez hat jobban nem a CS (könnygáz).


[link]



SOHA NE HAGYD OTTHON,SOHA!!!!

2015. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


[link]


Ez a legjobb fajta.

2015. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szió! Én is hasonló kép jártam. Engem is az akkori öreg kis díjnyertes Bichon Frisé kutyámmal egy Németjuhász támadott meg közel 13 évesen...mivel akkori kislány fejjel nem tudtam ezt lereagálni,nagyon megijedtem és mikor láttam,h. fut a park másik végéből egyenesen felém az állítólag kutya iskoláztatott eb,reflex szerűen felkaptam a sajátomat. Majd sokkot kapva,érezve,h. elmúlt a veszély sírva haza sétáltam..az adrenalintól csak haza felé tűnt fel,h. a karomból hiányzik egy kis darab és ömlik belőlem a vér,de én baromi büszke voltam magamra,hogy megvédtem a kutyámat. Apukám 2 óra nyomozás után előkerítette a kutya gazdáját először engem hibáztatott aztán bevallotta,hogy a kutya támadott már emberre és kutyára is egyaránt. 3 éjszakán keresztül vérzett a karom,hiába kaptam orvosi ellátást is.



Csak annyit tudok mondani,h. a legrosszabb,amit adott esettben tehetsz,ha agresszióra agresszióval válaszolsz (kiabálás,bármilyen ütő mozdulat,rúgás),pánikolni sem szabad,mert azt megérzik az állatok. Szimplán légy magabiztos,majd egy határozott mozdulattal ki kell zökkenteni a meglévő helyzetből a kutyát. Nézz vagy olvass sok Cesar Milan videót/könyvet.Nagyon jó tanácsokat add! :)

2015. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves valaszokat! a kerdesekre valaszolva en is meg fiatal vagyok 12 eves lany ,meg azt szeretnem mondani hogy en ugy tudom a fress napba lehet paprika sprayt kapni
2015. ápr. 19. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!