Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-4 hónapos pici puli, urgál,...

3-4 hónapos pici puli, urgál, harap stb. hogy szoktathatom le?

Figyelt kérdés
3 hónapos. 1 hónapja van nálunk azthiszem... bemegyek a kaapun, és jön és urgál mindenkire.. ráadásul nekem, senkinek másnak a családban, tépked és harap. felugrik, elkapja a gatyám és tépi szét. van olyan h pl. kiszaladtam, mert csengettekés kb metámadott... morgott, harapott.. de ezt csk velem teszi. mikkel tudnám leszoktatni? valamint hogy tudom rászoktatni, h egy helyre (hátra pl a kertben egy helyre) "végezze a dolgát"? esteleg oldalakat is linkelhettek. kiösziiiii:))
2010. febr. 21. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak játszik :)) Látja, hogy kapkodsz, és azt hiszi, hogy partner vagy a játékban.

Erősebben rá kell szólni, és majd leszokik róla, ne félj!

A másik kérdésedre - ÉN úgy tudom, hogy a kutyát nem nagyon lehet arra megtanítani, hogy csak egy helyre végezze a dolgát. De lehet, hogy kapsz majd más választ is erre.

2010. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kösziiiiiiiiii:)
2010. febr. 21. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbálgatja hogy meddig mehet el + egy kis terelő ösztön + nem tudja még hogy mit szabad. Most mindenkinek ezt csinálja vagy csak neked? Nem lehet hogy te kényezteted, megengedsz neki mindent? Ha így van ha nem, lény vele szigorú, ennek korán elejét kell venni. Ha rosszal csinál akkor szólj rá, ha fájdalmat okoz akkor kiálts mintha fájna, esetleg pöcköld meg, vagy egyszerűen csak kelj fel és hagyd ott. Több módszer van, ki kell próbálni hogy nála melyik válik be!

Kedves első, a kerttisztaságnál sokkal nehezebb dolgokra is meg lehet tanítani a kutyát. Elméletileg a legtöbb kutya egy helyre kakil, ami általában jó. De ez csak nagyobb korban alakul ki. De ha te meg akarod tanítani akkor figyeld mikor vécézik (ébredéskor, evés után általában) és olyankor szólj rá ha nem megfelelő helyen végzi majd vidd a kijelölt helyre! Ha ott csinálja akkor nagyon dicsérd meg! Egy darab kakit odarakhatsz hogy jelezd a helyet neki. Ez sokáig tarthat de szerintem meg lehet csinálni.

2010. febr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudod leszoktatni ha ilyenkor hátat fordítanak neki és nem szolnak hozzá,és ezt minden alkalommal csengetésnél úgyszintén nefoglalkozz vele és használd a marad szót ha szót fogad jutalmazd falatkákkal.Legjobb ha gyakorlod valamelyik haveroddal ezt a csengetéses dolgot.
2010. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne fuss, ne rántsad fel a kezed, ne ingereld. Szólj rá hogy NEM, majd amit írták fordíts hátat és állj tovább. Az hogy egy helyre szarjon irták küld oda mikor dolga van. De lehet magától megtanulja. Pl: nagyimnál a kutyus magától kiválasztotta a legeldugottabb sarkot :). Idomítás nélkül :P
2010. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!