Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya etetése? (Kérdésed túl...

Kutya etetése? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy kutyabarát, sose volt kutyám.


Most átmenetileg egy olyan családi házban lakunk ami a családunké és több egymástól teljesen független lakás van kialakítva benne közös udvarral. Unokatesómnak van egy németjuhász kutyája. Úgy veszem észre, hogy nem viszik túlzásba az állat etetését és nem a megfelelő ételeket adják neki.


Sajnálom nagyon az állatot, vettem neki már száraztápot, illetve olyan ételeket amik még nem romlottak, de mi már nem eszünk meg odaadom neki.


Szeretnék venni csirkefarhátat, mert emlékszem, hogy nagymamám régen mikor még élt és volt náluk kutya, azzal is etette.


Viszont nem tudom, hogy kéne odaadnom. Mama úgy emlékszem megfőzte. Ebben szeretnék tanácsot kérni.


2015. ápr. 21. 11:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
38%
Csirét adhatod neki főzve és nyersen is (disznóhúst tilos nyersen, de csirkét lehet).
2015. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszi ha megfőzöm, hogy főzzem meg? Bocsi tök amatőr kérdés. Gondolom vízben, de ízesítsem valamivel?
2015. ápr. 21. 11:57
 3/30 anonim ***** válasza:
Ne, semmivel. Kutya gyomrának az a jó ha nem cseszi szét a fűszer. Ha még (szintén ízesítetlen) főtt rizzsel is összekevernéd, az örömünnep lenne neki :)
2015. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Ja igen, ezeket legjobb este odaadni neki, amikor már biztos, hogy az aznap nem lesz több séta, játék, ugrálás.
2015. ápr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Akkor megvan az esti program, rizses csirkét kap a kutya! Annyira jó látni, hogy milyen hálás, már átszokott arra, hogy a mi ajtónk előtt aludjon.


Kicsit sajnálom, hogy mi lesz vele ha elköltözünk:(

2015. ápr. 21. 12:03
 6/30 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet csak úgy etetni más kutyáját. Beszéld meg velük, h mivel etetik. A száraztápos etetés egyébként elég, hetente-kéthetente egyszer kaphat mást is, pl csirkét (csont nélkül!!!!) a táphoz keverve, vagy virslit, sajtot, esetleg zöldségeket is. Vagy kipróbálhatják a BARF etetést.
2015. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy előbb az unokatesóddal kéne beszélni...

Amúgy csirkét nyersen is adhatsz neki.

2015. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy nem etetik megfeleloen? Unokatesodekkal beszeltel mar? Mert pl regen a takaritononk meg volt gyozodve arrol, hogy a kutyank nem eszik megfeleloen, pedig csaka arrol volt szo, hogy nem tomjuk tele mindenfele nasival, hanem naponta 1x eszik minosegi tapot.
2015. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
2%
Én a csirkét is megfőzném, a szalmonella kivédése miatt! Fűszerek nélkül lehet főzni csak egy kis sóval: csirke, rizs, krumpli, tészta, főtt zöldség, karfiol, kevés főtt tengeri, kevés főtt borsó, főtt tojás, néha szárazkenyér fogtisztítónak.
2015. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%
Utoslo: dehogy kell megfozni, a kutyanak a legjobb etel a nyers hus. A tobbi meg, amit felsoroltal, tok felesleges.
2015. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!