Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az öcsémet megharapta egyik...

Az öcsémet megharapta egyik ismerős bullakármije, majd amikor segíteni akartam a tesómnak a kutya nekem támadt, miért?

Figyelt kérdés

Öcsémnek most varrják a lábát, én megúsztam, mert valahogy elkaptam a kutya grabancát meg a hátán a bőrt, s úgy lógattam a levegőben amíg a gazdája megkötötte. Mázli, hogy még kicsi a kutya (9 hónapos) mert egy kifejlett izomkutyát nem bírtam volna tartani.


Ismerjük a kutyát 2 hónapos kora óta, egy erdőben találtuk kikötve, lefogyva. Haver befogadta, ivartalanítva lett, oviba jártak meg suliba mert itt nem nagyon akartak haverkodni a kutyával, mert valami pitbull keverék aztán féltek tőle.


Most suli után találkoztunk, öcsém a haver és akutya meg én. Leültünk a fűbe dumálni, a kutya mellettünk feküdt. Haverom elment sört venni, mi meg bambultunk. A kutya egyszer csak felült, körbe nézett és csak úgy bele harapott az öcsém lábába, aki ráadásul a kutyának háttal feküdt a fűben.


Én meg rá üvöltöttem, hogy hagyja abba, oda másztam az öcsémhez, meg akartam ütni, rúgni vagy fojtani a kutyát, de ahogy látta, hogy felé mozdulok nekem ugrott, s valahogy ekkor kaptam el.


Végig ficánkolt meg morgott, s amikor megláttaa rohanó gazdáját szűkölni és csóválni kezdett.


Ez mi a franc miatt történhetett? Otthon egy házi nyuszival meg macskával alszik a kutya. Meg egy 6 éves kisgyerek is a család tagja aki eddig bármit tehetett a kutyával. Értem azt, neki dőlt oda feküdt a a kutya mellé a kosárba stb stb stb.


Mi is vigyáztunk már rá, soha nem bántott senkit és semmit.


2015. ápr. 21. 15:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
9%
Engem egy ilyen bullakármi majdnem felkent a falra 5 évesen. Már kifejlett volt, de emlékeszem, hogy kicsinek se volt normális. Ezek a keverék-agyontenyésztett izék 90%-a idegbeteg vadállat. Előbb vagy utóbb előjön a hajlam. Kerüljétek.
2015. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%
Értelek én, csak számomra irreális, amit írsz, és ha valóban így lenne, akkor eljárás indulna, mert gondolom amikor öcséddel elkezdtek foglalkozni a sürgősségin, akkor bizony megkérdezték, ugyan mi harapta meg, mert amit varrni kell, az már nem egy cica karmolásnak fest. Nekem itt annyiban bűzlik a sztori, hogy öcséd lábát most varrják, te meg tökéletes nyugalomban (tükrözi a jól, alaposan megfogalmazott kérdés) kérdezel a GYIK-on. Adott esetben az embert az ideg rángatja, nem tudja merre van az előre, és legeslegutolsó gondolata a gyakorikérdésekponthu. Bár nem vagyok "izomkutya" rajongó, kis fajtáért vagyok oda, ez nekem mégis egy kutya típus besarazásának, bemocskolásának tűnik. Kutyaovi/kutyasuli és az ivartalanítás ellenére egy fenevad maradt. Na...
2015. ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

Ezt találtam, ami leginkább ráillik a kutyára:


"Idiopatikus agresszió


Rendszeresen visszatérő agresszív magatartás, ami váratlanul lép fel, nem kapcsolódik semmilyen kiváltó ingerhez, fizikai vagy pszichikai állapothoz. Leggyakrabban springer és cocker spánielek, valamint berni pásztorkutyák esetében figyelhető meg. Az ilyen állat minden ok nélkül kezd dühöngeni, támadni, harapni, ezért ezt a formát „dühöngési szindrómának” is nevezik. A betegségnek nem ismerjük az okát. A diagnózis felállítása során el kell különíteni a neurológiai problémáktól (veszettség), ami minden esetben állatorvosi vizsgálatot kíván.


Igyekezni kell megfékezni az állatot a váratlanul fellépő rohamok során és törekedni kell a környezet állandó védelmére. A kutyát biztonságosan izolálni kell és ha szükséges, folyamatosan ajánlott a szájkosár használata is. Megpróbálkozhatunk szorongásoldó kezeléssel, de sokszor az eutanázia az egyetlen megoldás."

2015. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hát ja, nyugodt vagyok. Kaptam nyugtatót a nővérektől. Öcsém is megmarad, nem kicsi öcsiről van szó, 24 éves nagy ember, beszéltem vele mielőtt bevitték, elpoénkodta az egészet.


Jegyzőkönyvet vettek ez egyértelmű. Haverom a rendőrségen van, a kutyával nem tudom mi van. És hamarosan nekem is meg a tesómnak is el kell mondanunk, hogy mi történt. Két emberrel akik látták a dolgot már beszéltek a rendőrök.

2015. ápr. 21. 15:34
 5/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi. Majd az állatorvos biztos megmondja, hogy ez vagy sem. De én ilyet mégeéletemben nem tapasztaltam, nagyon félelmetes és sokkoló volt.
2015. ápr. 21. 15:37
 6/24 anonim ***** válasza:
38%
TE figyelj,ha kórházban vagytok az öcséddel,te be vagy nyugtatózva,tesód lábát most stoppolják be,akkor se fér meg nekem se hogy a gyakorin kérdezgetsz...vagy ennyire telefonban végződik a kezed?
2015. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként a kutyaiskola sem csodaszer. Van amikor ugyanúgy rossz marad az állat. Ez az idiopatikus agresszió pedig szerintem ráillik.
2015. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
Miért kellett a rendőrség? Ha valakit kutya harap meg, főleg ismerősé, akkor elkérik az oltási könyvét. A kutyát az otthonában két hét karanténra kötelezik.
2015. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát innen távolból isten meg nem mondja neked, hogy mi történt. Valószínűleg volt rá oka a kutyának, csak ti nem láttátok, mittudomén, gazdi után akart menni, nem engedtétek, és zokon vette, vagy meglátott egy macskát, amitől bepörgött és beleharapott az első dologba, ami az arca elé került, mert nem tanult önkontrollt, vagy valami, lehet ennek "normális" oka is. Meg lehet persze vizsgáltatni a kutyát állatorvossal, hogy idegileg oké-e, meg ha jó suliba járnak, akkor a kiképzőket érdemes megkérdezni, hogy ez mi lehetett.

Az mindenesetre marhaság, hogy ez ilyen fajta; nem, egyáltalán nem ilyen, sőt, a pitbullokat kifejezetten úgy tenyésztették, hogy ne harapjanak embert.

2015. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!