Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az öcsémet megharapta egyik...

Az öcsémet megharapta egyik ismerős bullakármije, majd amikor segíteni akartam a tesómnak a kutya nekem támadt, miért?

Figyelt kérdés

Öcsémnek most varrják a lábát, én megúsztam, mert valahogy elkaptam a kutya grabancát meg a hátán a bőrt, s úgy lógattam a levegőben amíg a gazdája megkötötte. Mázli, hogy még kicsi a kutya (9 hónapos) mert egy kifejlett izomkutyát nem bírtam volna tartani.


Ismerjük a kutyát 2 hónapos kora óta, egy erdőben találtuk kikötve, lefogyva. Haver befogadta, ivartalanítva lett, oviba jártak meg suliba mert itt nem nagyon akartak haverkodni a kutyával, mert valami pitbull keverék aztán féltek tőle.


Most suli után találkoztunk, öcsém a haver és akutya meg én. Leültünk a fűbe dumálni, a kutya mellettünk feküdt. Haverom elment sört venni, mi meg bambultunk. A kutya egyszer csak felült, körbe nézett és csak úgy bele harapott az öcsém lábába, aki ráadásul a kutyának háttal feküdt a fűben.


Én meg rá üvöltöttem, hogy hagyja abba, oda másztam az öcsémhez, meg akartam ütni, rúgni vagy fojtani a kutyát, de ahogy látta, hogy felé mozdulok nekem ugrott, s valahogy ekkor kaptam el.


Végig ficánkolt meg morgott, s amikor megláttaa rohanó gazdáját szűkölni és csóválni kezdett.


Ez mi a franc miatt történhetett? Otthon egy házi nyuszival meg macskával alszik a kutya. Meg egy 6 éves kisgyerek is a család tagja aki eddig bármit tehetett a kutyával. Értem azt, neki dőlt oda feküdt a a kutya mellé a kosárba stb stb stb.


Mi is vigyáztunk már rá, soha nem bántott senkit és semmit.


2015. ápr. 21. 15:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
Jahogy pitbullos lejáratás megy? Szuper. A komoly kérdésekre meg már nem fogunk válaszolni, mert azt hisszük, megint ez a retardált figyelemk**va harcikutyázik. Isteni -.-'
2015. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
benyugtatózva nem írnál ilyen összetetten... ;)
2015. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el. Sok kutyával volt már dolgom, vigyáztam napokig shar-pei kanra is(ha már "harcikutyázunk"), de soha nem támadt meg egyik sem. Főleg nem ok nélkül.

Itt valami bűzlik.

Főleg, ha ismeritek a kutyát 2 hónapos korától.

Én kaukázusit ismerek 2 hónapos korától, 2 hetente lát csak, mégsem bánt, és bemehetek tőle a gazdái nélkül is!!!


Ha tényleg igaz, amit írtál, akkor valamit nagyon elnéztetek a kutyával kapcsolatban. Lehet, hogy fájdalma van pl? A beteg kutya sok mindenre képes.

2015. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
26%
Ez tuti kamu, olyan nincs, hogy benyugtatózva, telefonról értelmes, kerek, egész mondatokat írjon az ember minimális mennyiségű helyesírási hibával. Mondd, nincs jobb dolgod, mint hergelni itt a népeket?
2015. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Itt valamit nem írtatok le. Nem lehet, hogy kötekedtetek a kutyával? 7 hónapja gazdánál, nyugodt környezetben van a kutya..és még így is kiszámíthatatlan? Ilyen nincs.

Oké, ha az első időkben meg-meg ijed egy hirtelen mozdulattól (ha bánthatták előző "gazdái"), de ha egy olyan helyre kerül, ahol érzi a szeretetet, a törődést, és nem utolsó sorban érzi, hogy itt soha nem fogják bántani, akkor biztos, hogy megváltozik a viselkedése jó irányba. Az pedig, hogy járt kutyaoviba, és iskolába, megint egy plusz pont a javára, mert a kutyák nagy része ott megtanul viselkedni. Kérdés, hogy otthon a gazdái folytatták-e a kiképzést, betartották-e a szabályokat?

Akár azt is el tudom képzelni, hogy túlságosan beszabályozták a kutyát, aki épp most akart kitörni, de még ekkor sem harapna "csak úgy" ekkorát a kutya, max elszökik tőletek, vagy morog-odakap, de nem akkorát, hogy össze kelljen varrni.

Lehet idegileg instabil a kutya, de az nem így jön ki..


A kutya gazdája mit mond az esetre? (már ha egyáltalán megtörtént)..

2015. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a gazdája pont nem volt ott, amikor állítólag ok nélkül, egyszerűen csak nektek támadt a kutyája. Egy pitbull attól még nem fenevad, főleg ha soha nem bántották, nem nevelték támadásra, suliba járt, és normális gazdája van. Viszont ha oka van rá, például vadul játszanak vele, cukkolják stb. akkor lehet, hogy erősebben reagálja le, hogy hagyjátok békén. Nyakamat rá, hogy itt csak magyarázod a bizonyítványodat. Gazdi elment, ti meg felhúztátok a kutyát, az meg odakapott. Ennyi.
2015. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A rendőrök azért jöttek ki, mert valaki kihívta és a kórházban is ez volt az első kérdés. Mellesleg nekem is pitem van, csak az övé bulakarmilyen keverék, az enyém is az.

[link]

[link]

Ők az enyémek, szóval semmi bajom a fajtával.


És külföldön sem élek, Pesti vagyok.


Öcsém hét öltést kapott, jól van. Én meg azért gyakoriztam mert valamivel le kellett foglaljam magam, ki kellett beszéljem, kérdezzem, akármi. Anyu meg apu sík idegek voltak, a haverom szüleivel kiabáltak a kórház udvarán, én meg nem volt kivel beszéljek, s ezt a kalandot nem tudtam magamban tartani.


A kutyát elvitték megfigyelésre a helyi állatorvoshoz, haveromat meg megbírságolták 100.000 forintra, felelőtlen kutyatartás vagy mi miatt. Még nem tudtam beszélni vele, csak amiket a szüleink kiabálásából hallottam.


És még egyszer mondom, mi csak bambultunk, a tesóm meg háttal volt a kutyának. Ezt azok is megerősítették, akik látták.


Kérdezték teszünk e feljelentést, de nem, elég ez most, csak a kutyát kezeljék ki ha ilyen idegbeteg tüneteket produkál.

2015. ápr. 21. 18:52
 18/24 A kérdező kommentje:
A gazdája igazából ott volt, kb 30 méterre állt tőlünk a büfé előtt.
2015. ápr. 21. 18:55
 19/24 A kérdező kommentje:

És kimondta, hogy be vagyok nyugtatózva? Kaptam egy xanaxot ami arra volt jó, hogy szépen lecsillapodtam, leállt a heves szívdobogás, abba tudtam hagyni a sírást és csak dumálni akartam, de nem kómába estem tőle.


Próbáltam hívni a barátnőm, de a beszéd tényleg nehezemre esett, írva jobban át tudtam gondolni, hogy miket beszélek. Szóval igen, hozzám nőtt a telefon, mert abban a néhány percben ez volt a lehető legjobb pótcselekvés, úgyhogy végig gyakoriztam, és cseteltem az időt.

2015. ápr. 21. 19:05
 20/24 anonim ***** válasza:
Még mindig tartom, hogy lehet, hogy beteg a kutya. PL agydaganat okoz ilyet...vagy más súlyos betegség.
2015. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!