Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor puli mellett?

Komondor puli mellett?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 9 hónapos szuka pulim van ( még nincs ivartalanítva, de majd ki szeretnénk.)

Gondolkoztuk már, hogy hozunk mellé mégegy kutyát, de először nem tudtuk, hogy mit. A lényeg, hogy csak kinti tartásra lenne. A feltételek között volt, hogy lehessen tanítani ( alap engedelmesség stb..) De azért a betőrökkel szemben ne legyen túl játékos. Nézegettük a komondort, és lenne pár kérdésem róla:

Hány gazdát fogad el?

Ha egy gazdát elfogad falkavezérnek, akkor a többi családtagra veszéley lehet-e? ( Itt főként arra gondolok, hogy ha a már egy adott személyt elfogadott falkavezérnek, akkor próbálkozik-e a többi családtagnál, hogy ő fentebb kerülhessen a ranglétrán a többi családtagnál?

A szuka pulival jól kijönne-e vagy esetleg bántaná?

Mivel a puli kutyaiskolába jár, ezért természetesen ő is lenne hordva. Arra lennék még kíváncsi, hogy jól tanítható-e? Illetve, hogy érdemes-e elvinni kutyaiskolába?

Minden személyes tapasztalatot szívesen elolvasok.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 21. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

A komondor és a puli ősi párosítás. A komondort azonban nem minden suliban vállalják.

Ha házőrzőnek szeretnéd akkor inkább háznál képzés, és egész más szocializáció kell neki.

A család a mindene, ha jól van nevelve akkor választ magának egy Gazdát, de minden családtagnak szót fogad.

Ha nincs agyontenyésztve egy határozott gazda mellett egyszerre tud a gyerekek pajtása és testőre lenni.

2015. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a jó komondor hűséges a gazdájához, és annak családjához is, soha nem bántana embert ok nélkül, az idegeneket bizalmatlankodással szemléli, de figyeli a gazdája reakcióját is.

Mindenképpen suliba kell hordani, főleg ha örzővédőzni is akarnátok vele. És szerintem nagyon cuki lenne együtt a két rasztakutya :))) (de ez ugye nem szempont csak egy megjegyzés)

2015. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy megjegyzés az előttem szólóhoz: komondorral őrző-védőzni tilos. A természetes ösztöneit teszi tönkre, túlvadulhat, nem erre való!

Egyébként normális nevelés mellett jó családi kutya és egyben házőrző is. Alap dolgokra nyilván meg lehet tanítani, de alapvetően elég önálló, ösztönösen végzi feladatát (hacsak el nem rontják).

2015. ápr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:D
2015. ápr. 21. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egész családot elfogadja, nem egygazdás fajta.

Jól kijönne a pulival, nekem agárral együtt van, semmi gond nincs.

Iskola csak szocializáció és alap dolgok miatt, őrző-védő felejtős.

2015. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én 2 kutyaiskolában is láttam nem egy komondort örző-védőzni. Akkor miért mennek velük ÖV-re, ha nem oda valóak?
2015. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert nem tudják az emberek, hogy nem szabad.

Olvass utána a pásztorkutyáknak ezzel kapcsolatban.

2015. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok iskolában látni labradort, golden retrievert és vizslát is őrző-védőztetni...
2015. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!