Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya alkalmasabb...

Melyik kutya alkalmasabb személyvédelemre? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kétfajta kutya között szeretnék dönteni, Amerikai Staffordshire Terrier, illetve a Dobermann!


A választás arra fog esni amelyik jobb személvédelemre, tudom, hogy mind a kettő jó erre a célra, de azért mégis. Melyiket ajánlanátok?! Házban lenne tartva, minden igényt kielégítve.



2015. ápr. 22. 08:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"A staff amúgy szerintem pont nincs is nagyon betiltva, kevered a pittel. "


Nem keverem. Nemetorszagban engedelyhez kotott a tartasa, importja tilos.

Svajcban nehany kantonban tilos tartani, a maradekban engedelyhez kotott.

Daniaban szinten engedely kell hozza.

2015. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Sok jó választ kaptam, közben a témától is eltértünk egy kicsit, de nem baj.

A választás meg van, Dobermann lesz, csak egy kis megerősítés kellett hozzá nekem. Valóban úgy van, hogy pár sorral feljebb írták, az Amstaff is megvéd ha bántanak, ilyesmit olvastam Én is, bár melyik kutya nem?! Nyilván az Amstaff nagyon bátor, és a fájdalomküszöbe is hatalmas, ezért is olvashattam félre valamit. A Dobermann meg mint írták is, direkt ilyen célra lett kitenyésztve. Igen, tisztában vagyok vele, hogy jó idegrendszerű kutya kell, és az nem 20-30.000Ft lesz. Esetleg ha még tudnátok mondani olyan kennelt ahol ilyen kutyát lehet venni, azzal sok időt spórolnátok nekem is. Persze ha csak tudtok, és nem igényel időt, köszönöm.

2015. ápr. 22. 10:03
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Dobermann, egyértelműen.


Szerintem sem való az amstaff személyvédelemre.Jelezni jelezheti az idegent a kapunál, de van pár másik kutyafajta személyvédelemre. Ott vannak a Kaukázusi juhászkutyák, Közép-Ázsiai, Rottweiler,stb.

Egyébként a mi amstaffunk is nagyon emberközpontú, függetlenül attól, hogy kiskorában ütötték-verték..soha nem harapott meg senkit, és mindig barátságosan megy oda az idegenekhez. :)

2015. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom ki honnan veszi de a dobermann egy nagyon embercentrikus kutya. Nem szabad összetéveszteni a szaporítoktól vett gyenge idegrendszerű dobikkal!


A dobermann jó választás de vagy kintről hozzál vagy keressél itthon valóban jó kennelt . Nézd meg a de la scyta kennelt ott valóban jó idegrendszerű kutyákkal találkozhatsz !

2015. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%
Ja, a dobi is embercentrikus meg lelkis, persze, de nem úgy, mint egy staff, aki konkrétan imádattal fordul minden ember felé. A dobi inkább haverkodós így érzésre, a haverodat meg azért gond nélkül pofánvered, ha hülye :))
2015. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Ügyet Lenke ***** válasza:
2015. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha jó dobit szeretnél, keresd meg őt:

[link]

(amúgy a HDK elnöke is, valamint tenyésztő, kiképző)

2015. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

'Nem tudom ki honnan veszi de a dobermann egy nagyon embercentrikus kutya.'


Persze, a saját imádott gazdájával tényleg az.

Amúgy rengeteg kutya van aki nem véd meg, sőt a többség nem tudna hatékonyan megvédeni. Van amelyik egyszerűen túl barátságos, meg olyan is van amelyik próbálkozik, de az is lehet csak fél vagy más téves okból agresszív. Én a dobermannt ajánlom. A harci kutyáknál megijednek a nevétől, csak azt felejtik el, hogy nem emberek hanem kutyák elleni agresszióra szelektálták őket.

2015. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
olyan helyről vegyél kölyköt, ahol dolgoznak a kutyát, és a vizsgák, eredmények, nemcsak papiron léteznek!!!! A dobermann egyáltalán nem barátságos idegenekkel, hanem közömbös. és ez az elvárás vele szemben. Rendkivül tanulékony, és intelligens kutya.
2015. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
48%

Dobermann:

Ez a "fajta" nem csak mint éber jelzőkutya, hanem mint őrző-védő feladatokra kiválóan alkalmas munkakutya- és házikutya került be a köztudatba, a XX. század elejétől pedig rendőrkutyaként is széles körben elterjedt. A dobermann tenyésztés célja egy középnagy, erőteljes, izmos felépítésű kutya létrehozása, amely tömegessége mellett igen elegáns és nemes felépítésben testesül meg. A dobermann napjainkban kísérő-, védő- és munkakutyaként alkalmazható, de a családi környezethez is kitűnően alkalmazkodik.


Amerikai staffordshire terrier:

Az amerikai staffordshire terrier őszinte, barátságos, egyszerű, kedves, mozgékony és szilaj kutya. Figyelmes, nagyon bátor, kitartó és nem kíméli magát. Nagyon hűséges a családjához, és általában eléggé engedelmes is. A kan kissé domináns viselkedésű lehet. Ez a kutya általában jól kijön a gyerekekkel, és meglehetősen sokat el is tűr tőlük. A fajtársaival való találkozás viszont gondokat okozhat. A kan különösen határozottan igyekszik bebizonyítani fölényét, de e tekintetben igen sok múlik a kutya szocializációján és nevelésén. A megfelelően nevelt amerikai staffordshire terrier hűen őrzi a lakást és a gazdája tulajdonát, de nem viselkedik barátságtalanul az idegenekkel szemben. Ha azonban a család tagjai veszélybe kerülnek, habozás nélkül a segítségükre siet. A macskákkal és egyéb háziállatokkal megfelelő szocializáció esetén jól megfér.


Amerikai pit bull terrier:

Hihetetlenül bátor és elszánt. Viadalokra tenyésztették ki, azokban az országokban, ahol nincs betiltva, őrző-védőnek is használják. Bár sokak szerint agresszív, kevés foglalkozással kiküszöbölhetők a kellemetlen viselkedészavarok. Sok foglalkozást nem igényel, de azért azt szereti, ha szelíden megsimogatják a hasát. Gyermekszerető, hűséges és odaadó, feltéve, ha jól bánnak vele. Tanulékony, figyelmes, szófogadó és mindent megtesz a gazdájáért.

2015. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!