Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nevelése 8-9hónaposan....

Kutya nevelése 8-9hónaposan. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy Stafford kan "kölyköm".Hogy tudnám egy kis fegyelemre bírni a kutyát? Jutalomért mindent megcsinál, de azt is csak akkor ha lássa a kezemben. A szomszéd bácsi foglalkozott kutya nevelésel és ő szerinte nincs még késő fegyelmezni a kutyát.

Beszereztem neki egy fojtós nyakörvet, és bízok benne hogy azzal kicsit komolyabban fogja venni a dolgot. Ma kezdtem a nevelést, a ül parancsra már hallgat.

A kérdésem behívást ilyen korban hogyan lehet/ne tanítani neki?

Még egy kérdés, ha a kutyával gorombán bánok, a kutya ugy fog hozzám is viszonyulni? Ez fontos lenne!

Nem kérnék szidást az okosoktól, hogy nem most kellene gondolkodni, TUDOM! hanem inkább írjonak egy-két jó ötletet! Köszönöm!


2015. ápr. 23. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Sosem késő, de legjobb lenne, ha elvinnéd egy rendes kutyasuliba, hiszen úgy látom, hogy az alapokkal sem vagy tisztában a kutyanevelést illetően, úgy meg garantálom, hogy nem fog menni.

A fojtó nem rossz ötlet egy erőteljes kutyánál, de használni is tudod, vagy úgy gondoltad, hogy rárakod a kutyára aztán működik magától, mert fojtja és a kutyának rossz és majd nem csinálja? Mert el kell keserítselek, nem fogja érdekelni, sőt, meg fogja szokni, aztán jöhet a szöges, ha hatni akarsz rá. Szóval inkább rakd azt félre egy kicsit, és keress egy jóféle, modernebb felfogású kutyaiskolát, ahol elmondanak neked az alapoktól kezdve mindent, a mozgatás fontosságát, a nevelés lényegét, a tanítás hogyanját, az alapvető szabályokat, amiket érdemes betartanod, ha jól működő kutyát akarsz, satöbbi. Megéri, hidd el :)

2015. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ha még nem lennél elég elszánt: a kutyád kamasz, és még egy darabig az lesz, majd olyan 2-3 éves kora körülre fog beállni normálisra, ha addig jól neveled. De inkább 3. Ez az az időszak, amikor a legtöben dobálják ki a kutyáikat, mert "kezelhetetlenek", ilyenkor kifejezetten nehéz velük az élet, folyton próbálkoznak, hogy meddig mehetnek el, nem hallgatnak semmire, a képedbe röhögnek, pofátlankodnak, megpróbálnak agresszívkedni más kutyákkal - nyilván nem mindet csinálja minden kutya, de bármi megeshet. Szóval már csak ezért is jó lenne, ha szakmai segítséggel csinálnád, hogy ne add fel félúton.
2015. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kutya sulit hanyagolnám, mivel mivel már nem szeretnék + ba költeni annyit, meg nincs a közelünkben kutyasuli! Elég sürűn van olyan érzésem hogy elverem, mint egy rosz gyereket, mikor mennénk sétálni és előbb kiengedem a kennelből, elszalad és mikor odaérnék hogy majd megfogom akkor ujra elszalad! De nincs szivem bántani szegényt.

Megpróbálkozok magam tanítani, fegyelmezni. Egy pár tanácsot írhatnál hogy mennyire szigorítsak, rángassam, vagy kiabáljak vele! :)

2015. ápr. 23. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Sem rángatni, sem kiabálni nem kell vele. Ezzel csak azt mutatod neki, hogy ideges vagy, ami az állatvilágban a gyengeség jele. Nekem pl. sokadik kutyám egy pit-staffi jellegű kutya, mégis bepróbálkozott nálam a hülyeségeivel. Ha annak idején nem jártam volna kutyasuliba, nem lett volna tapasztalatom kutyák terén, fogalmam nem lett volna, hogy hogyan kezeljem. Tehát nem hülyeségből írják a kutyaiskolát, tényleg fontos lenne. Ha az nem is, egy házhoz hívható kiképzőt kéne hívni pár alkalomra, ami nem akkora kiadás, de mutat egy irányvonalat, ami alapján már tudod egyedül is normálisan nevelni a kutyát. Ha minden jól megy, még 13-14 évig veled lesz a kutya, szerintem nem mindegy, hogy ezt az időt hogy töltitek...
2015. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mozgasd sokat, vidd naponta sétálni, kutyák közé, labdázni, akármi, csak pörögjetek együtt, ne unatkozzon. Köss utána hámban valami kisebb súlyt, pl. motorgumit, és azzal is sétáltasd egy 10-20 percet, fél órát, amennyit bír. Egy éves kora után kezdd el sportszerűen mozgatni, nézz utána addig, hogy mit szeretnél vele kezdeni, bőven van miből válogatni.

Ha kerti kutya, vidd be a lakásba, legyen veled. Ha kell, eleinte legyen rajta egész nap póráz, hogy könnyebben tudd neki megtanítani a szabályokat.

Várd el tőle a normális viselkedést, de ne durvulj; mutasd meg neki, hogy mi a helyes, dicsérd meg, ha jól viselkedik, és korrigáld a viselkedését, ha rosszat csinál.

Fizikai fájdalommal meg se próbáld fegyelmezni a kutyát, egyrészt van annak jobb módja is, másrészt ő úgyis jobban bírja, nagyon magas a fájdalomküszöbe, csak téged fog hülyének nézni.

Olvass sokat a kutyanevelésről (Cesar Millant, Jan Fennellt), nézz Dog Whisperert angolul, úgy általában igyekezz minél több általános ismeretet összeszedni a kutyákról, az is segíteni fog.

Konkrét tanácsokat azért nem mondok, mert nem vagyok ott, nem látom se a kutyát, se téged, hogy hogyan viszonyultok egymáshoz, mit kéne másképp csinálni, márpedig minden kutya egyedi bánásmódot igényel.

2015. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Legalább annyi időre érdemes lenne elmenni kutyaiskolába vele, míg neked meg nem tanítják, hogyan bánj vele (behívás, helyes pórázkezelés, stb.)

Másik opció egy házhoz hívott profi kiképző, de szerintem az drágább, mint a kutyasuli.

Ilyen fajtáknál (de általában minden kutyánál) azért nem árt bekalkulálni egy alap tanfolyam árát legalább, ha egyedül nem boldogul az ember.

2015. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!