Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy amstaff kutyám ....

Real1998 kérdése:

Van egy amstaff kutyám . Agresszív nagyon?

Figyelt kérdés
9 hónapos amstaff kutyám .. agresszív nagyon? ezekből a jelekből hogy mindenkit ugat neki akar menni mindenkinek.. két kutyám van 11 éves német juhász félek hogy ha minél nagyobb lesz neki fog menni... sétáltattam tegnap is és egy ember jött felénk és annak is neki akart menni.. és még csak 9 hónapos mi lesz ha nagyobb lesz.. múltkor sétáltatás közben egyik udvarrol ki szaladt egy felnőtt nagy testű rottweiler vissza akartam fordulni de akkor már ott volt és az amstaff kutyám le vitte a földre a rotit és úgy kellet leszednem róla .. és még a másik embernek állt feljebb 9 hónapos rendikűl erős kutya ha egy felnőtt kutyát levert ... mit csináljak hogy ne legyen ennyire agresszív
2015. ápr. 25. 15:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
nyugi, utananeztem. altatjatok magatokat.
2015. ápr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem két ismerősömnek van staffija, és mindkét kutya olyan szelíd emberekkel, hogy idegenek megsimogathatják az utcán.


Kérdező, vidd el a kutyát suliba, mert ez az állapot így tarthatatlan.


" és még a másik embernek állt feljebb"

Mit csodálkozol ezen és főleg miért?

2015. ápr. 26. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 compactegon ***** válasza:

aki harci kutyázik, az egyszerűen tájékozatlan, nem kell vele foglalkozni...

kérdező, a kutyád (hím egyébként?) pont a kamaszkorban van. ilyenkor majdnem az összes meghülyül, nem egyszerű.

a LÉNYEG: ne légy bizonytalan sosem, mert a kutya csak azt érzi, hogy valamitől parázol. ilyenkor könnyen átragad rá a feszültség, ezek a kutyák amúgy is nagyon ki vannak hegyezve a gazdi érzelmi ingadozásaira. ha nem mutatsz határozottságot, nem fog javulni a helyzet, sőt... ne üsd meg egyszer sem, csak légy vele határozott MINDIG. a világ legjobb kutyái, ha úgy tartják őket, ahogy egy KUTYÁT kell.

2015. ápr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
12/13!! megyek az utcán és az egyik háznál ki van nyitva a kapu és kiszalad a kutya elakartam onnan menni de a kutya már akkor ott volt és az én kutyám le vitte a földre ... és még a másik gazda volt felháborodva tán be kellene csukni a kaput...
2015. ápr. 26. 08:46
 15/15 the kinologist ***** válasza:
Üdv kérdező! Tapasztalatból írok. Nekem is volt, van pár Amstaffom. Eljött az idő, amikor kezd arcoskodni a kutyád. Ez nem meglepő! Ezekhez a kutyákhoz következetes gondolkodás és határozott kéz kell. Hosszú lesz az út, de nem kell pánikba esni! A lényeg,hogy az akcióját követően a reakciód hatátozott és gyors legyen. Ha rutinosabb leszel, már a kutya akcióját meg tudod előzni, de ehhez idő kell. A kutyával annyi a baj,hogy a területét /postás/, az utcán meg téged és magát védi, azért van az agresszió! Mielőtt viszed sétálni otthon fáraszd le. Az utcán folytó nyakörv és egy erős póráz. Szocializálni már máshogy nem lehet! Nem kell sajnálni. Az elején lessz hiszti, de nem baj. A nemkívánt akciónál AZONNAL egy határozott rántás és a tiltó szó /amit használni akarsz/. Ajánlanám figyelmedbe Jean Fennel kutyapszichológia könyvét. Bár több benne a juhászkutya, de Tanulságos lehet több szempontban a gazdiknak a nevelés terén.
2015. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!