Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim ugatása zavarja a...

Kutyáim ugatása zavarja a szomszédot. Mit tehet / tehetünk ellene?

Figyelt kérdés
Mi egy sarok családi házban lakunk,2 éve. Van 2 berni pásztor kutyánk. Kb.egy hónapja közepén elválasztottuk az udvart így a kutyák be lettek zárva egy kb.70*30 méteres területre kizárólag csak éjszakára meg amikor nem vagyunk itthon. Na a szomszédnak ebből van problémája,mert így a kutyák csak arra, az utca felé tudnak ugatni. A szomszéd állítása szerint a kutyák a telek sarkában ugatnak ami szemben van az ő hálószobajukkal( kb. 30 éves ablak van,uh.gondolom nem szigetel semmit) Sőt még az is a baja,hogy amiért a hátsó udvaron vannak a kutyáink azért ugat a telekszomszedja kutyája ( hát az a kutya ugat ha kell ha nem ha kint vunk az udvaron) Én nem mondom,hogy nem ugatnak, de nem egy ideges ugatós fajták, hogy brahiból ugassanak egész éjjel. Mondta hogy zavarja még a további 3 szomszédot is (ő megkérdezte) De könyörgöm eddig is oda ugattak a kutyák csak akkor még a 3.szomszéddal is szembe voltak... Persze tudom ez egy minimum 30 éves lakóközösség...összetanak a fiatal gyütt-mentek ellen. Egyébként nekik Sosem volt kutyájuk és a mi házunk is évekig lakatlan volt, előtte meg öregek lakták szintén kutya nélkül, igy tudom,hogy furcsa lehet a kutya. De akkor se értem, hogy a mai világban ez így megy???? Feljelentem és kész? A kérdésem az lenne, hogy hol találok erre vonatkozó törvényt, rendeletet?
2015. ápr. 26. 21:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
65%
Az a dolga, hogy ugasson felfogást pedig tessék elfelejteni. Az a dolga, hogy ugasson Ukrajnában, vagy Bulgáriában. Viszont min az Euban élünk. Dániában családtag és kanapén alszik a kutya. Angliában kihívják a rendőrt, és ott a helyszínen taknyosra bírságol, ha ugat a kutya. Egyébként ott se értik az udvari kutyatartást.
2015. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
38%

Pár éven keresztül én sem tudtam aludni a saját kutyánktól. Ha nem tudja kialudni magát az ember rémes.

Kérdés, hogy tényleg nem hagyja aludni a kutyátok a szomszédot, vagy csak kötözködik? (Kötözködős szomszédunk is volt).

Szerintem annyit csinálhatsz, hogy máshová zárod estére a kutyát. Utána vagy megnyugszik a szomszédod, vagy beleköt valami másba. Ha valami másba köt bele, akkor utána tuti nem venném figyelembe mit mond, csak kötözködik, de nincs valós indok.

Vagy javasold neki, hogy húzzanak fel valami falat (néhány deszkát vagy nádat vagy bármit), hogy szigeteljen, ha annyira zavarja őket (az már az ő gondjuk).

Arra azért vigyáznék, nehogy megmérgezze.

2015. ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
... Ő nem hiszem, hogy egy behemót szőrös berni pásztor a 23 fokos lakásba lenne való. A szomszédban van kötözködés is,mert már 2 éve amikor megvettük a kutyákat sopánkodtak,hogy ha itt kutyák lesznek mi lesz... Nyáron nem tudnak aludni... Meg mérgezni tuti nem meri l,mert ő lenne az egyetlen gyanúsított.
2015. ápr. 26. 22:52
 14/27 anonim ***** válasza:
56%

Én rövidre zárnám a dolgot azzal, hogy éjszakára +mikor nem vagytok itthon bevinném a kutyákat. Akkor is, ha bent melegük van. Ha jól vannak nevelve semmit kárt nem fognak csinálni. Ha meg van valaki otthon, akkor meg lehetnek kint.


Én a sajátomat sosem hagynám kint, mert rengeteg szemét ember van, elég egyetlen barom aki megmérgezi őket.

2015. ápr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt a probléma, azzal a különbséggel, hogy nappal ugattak, ha jött postás, illetve az utcán közlekedők megálltak, és nézegették őket. Ráadásul az utcában minden háznál van kutya, igy normálisnak volt mondható, ha a láncugatásba bekapcsolódtak. és annak ellenére is szóltak, hogy éjszaka csend volt, mert bent alszanak a házban. Ugyhogy a békesség érdekében lecseréltettem az utcafronti keritást, egy teljesen zárt deszkakeritésre, igy senki nem lát ki, és be sem. A postásnál nyilván ugyanugy megy a cirkusz, de már csendben vannak egész nap, mert nem látnak ki a járókelőkre, és a kutyasétáltatókra.
2015. ápr. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%
Ėn négy évig nem aludtam ugató kutya miatt.Az meg különösen zavaró,hogy ha egy bariton üvölt a nappaliban.Nyilván van bizonyos mennyiség,amit toleálni kell,de nem mindent.Ha zavarja,neked kell gondoskodni arról,hogy a kutyáid ne zajongjanak.Jõl lefárasztott kutya nem ugat sokat.em tudom,mennyit viszed ki őket,de a kerti kutyákat is ki kell vinni lemozgatni,meg ingerekhez juttatni.Mondom ezt két kutya gazdájaként.És igen,a jegyzőnél tehet bejelentést,ha többen vannak,komolyan is veszik és kaphatsz emiatt bírságot.
2015. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%

Durva amúgy, hogy egy közösség egy tagjának a kutyatartási joga felülírja más tagoknak a nyugodt pihenéshez való jogát. (a saját otthonában)


HISZEN A KUTYA AZZZÉÉÉÉ VAN, HOGY UGASSONNNNN

2015. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Kerdezo mutatsz kepet a kutyusaidrol? Imadom a bernipasztorokat :)
2015. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
37%

Látom aki ide jár válaszolni nagyon képbe van mindenről....

-"Jõl lefárasztott kutya nem ugat sokat.em tudom,mennyit viszed ki őket,de a kerti kutyákat is ki kell vinni lemozgatni,meg ingerekhez juttatni"


>gondolom a tieid macskának vannak nevelve, hogy nem ugat, mert az enyém akkor is elmegy megugatni Pl: a postást ha úgy le van fárasztva, hogy állni is alig bír....


-"Durva amúgy, hogy egy közösség egy tagjának a kutyatartási joga felülírja más tagoknak a nyugodt pihenéshez való jogát"


>Vidéken általában szoktak állatot tartani. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor húzzon a panelbe, ott nem ugat a kutya (ha igen ott jogos a felháborodás)


-"Az a dolga, hogy ugasson felfogást pedig tessék elfelejteni"


>Áhh értem, szóval akkor innentől úgy fogom nevelni a kutyámat, hogy nyávogjon....rendben főnök.

Általában egy kutya szokott ugatni....ez természetes dolog nála.


-"Dániában családtag és kanapén alszik a kutya. Angliában kihívják a rendőrt, és ott a helyszínen taknyosra bírságol, ha ugat a kutya."


>Ez még mindig Magyarország, és az angolok egyébként is mindent túlzásba visznek. Hidd el jobb a kutyának 2000m2-n mint egy 100-150m2-es házban.....Csak kicsit van több területe...de tényleg...egy picit


-"Egyébként ott se értik az udvari kutyatartást."


>Mert hülyék azért....Ha esze lenne egynek is akkor látná, hogy a kutya jobban elvan egy hatalmas kertben mint négy fal között.


Na igen....szóval mától a kutya nem ugathat mi? Akkor aki ezt állítja az mától fogja be a száját élete végéig, és ne szóljon egy szót sem.


Le lehet pontozni, csak bebizonyítjátok, hogy milye okosak vagytok!!hajrá! Itt már mindenkit fel lehetne jelenteni ebben az országban....

És általában az ilyen hatalmas tudósok egy ölebbel élnek a hetedik emeleten, és nem tudják mi az hogy "nagytestű kutya", de azt hiszik, hogy mindent tudnak a kutyákról....(ne ti legyetek, de van ilyen)


Kedves kérdező, igyekezz valahogy ingerszegényebb környezetet teremteni nekik éjszakára, hogy nyugodtan legyenek, és ne hisztizzen a szomszéd. De én úgy gondolom, hogy vidéken/kertvárosi részen mindig van kutyaugatás. Figyeld, hogy mennyit ugat a kutyád, mert ha csak keveset, akkor a vén bolond ki akar veled cseszni, hogy a bolhából elefántot csinál...

2015. ápr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
57%

19 es fordítva ülsz a lovon!



-"Durva amúgy, hogy egy közösség egy tagjának a kutyatartási joga felülírja más tagoknak a nyugodt pihenéshez való jogát"


>Vidéken általában szoktak állatot tartani. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor húzzon a panelbe, ott nem ugat a kutya (ha igen ott jogos a felháborodás)


>>> Majd pont te fogod megmondani, hogy ki hova húzzon!

Úgy tartsd az állatodat, hogy másnak ne okozzon kellemetlenséget!



-"Az a dolga, hogy ugasson felfogást pedig tessék elfelejteni"


>Áhh értem, szóval akkor innentől úgy fogom nevelni a kutyámat, hogy nyávogjon....rendben főnök.

Általában egy kutya szokott ugatni....ez természetes dolog nála.

>>> Pontosan, neveld úgy a kutyádat, hogy indokolatlanul ne ugasson. Vagy még jobb, ha beviszed a hálóba, és ott senkit nem zavar, hogy ugat!



-"Dániában családtag és kanapén alszik a kutya. Angliában kihívják a rendőrt, és ott a helyszínen taknyosra bírságol, ha ugat a kutya."


>Ez még mindig Magyarország, és az angolok egyébként is mindent túlzásba visznek. Hidd el jobb a kutyának 2000m2-n mint egy 100-150m2-es házban.....Csak kicsit van több területe...de tényleg...egy picit


>>> A nagyobb terület jobb, de ez is gazda, mozgás, és gondoskodás kérdése inkább. A kutya nem fog magától rohangálni a 20 000 m2 es területen.



-"Egyébként ott se értik az udvari kutyatartást."

>Mert hülyék azért....Ha esze lenne egynek is akkor látná, hogy a kutya jobban elvan egy hatalmas kertben mint négy fal között.


Na igen....szóval mától a kutya nem ugathat mi? Akkor aki ezt állítja az mától fogja be a száját élete végéig, és ne szóljon egy szót sem.

>>> A kutya ugasson, de indokolatlanul, és ne zavarja a szomszédságot. Te se üvöltözöl az utcán éjszaka, te is elítéled az éjszakai randalírozókat. Akkor ez az elvárás a felelős kutyatartótól is.



Itt már mindenkit fel lehetne jelenteni ebben az országban....

>>> Pontosan, aki lesz.rja a közösséget, azt a közösség által erre a célra fentartott szervezetek, a közösség érdekében meg büntetnek!

Ha nem tetszik lehet kiköltözni tanyára, és ott ugathat a kutyád egész éjszaka. Bár ha beviszed a hálóba ott is!

2015. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!