Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim ugatása zavarja a...

Kutyáim ugatása zavarja a szomszédot. Mit tehet / tehetünk ellene?

Figyelt kérdés
Mi egy sarok családi házban lakunk,2 éve. Van 2 berni pásztor kutyánk. Kb.egy hónapja közepén elválasztottuk az udvart így a kutyák be lettek zárva egy kb.70*30 méteres területre kizárólag csak éjszakára meg amikor nem vagyunk itthon. Na a szomszédnak ebből van problémája,mert így a kutyák csak arra, az utca felé tudnak ugatni. A szomszéd állítása szerint a kutyák a telek sarkában ugatnak ami szemben van az ő hálószobajukkal( kb. 30 éves ablak van,uh.gondolom nem szigetel semmit) Sőt még az is a baja,hogy amiért a hátsó udvaron vannak a kutyáink azért ugat a telekszomszedja kutyája ( hát az a kutya ugat ha kell ha nem ha kint vunk az udvaron) Én nem mondom,hogy nem ugatnak, de nem egy ideges ugatós fajták, hogy brahiból ugassanak egész éjjel. Mondta hogy zavarja még a további 3 szomszédot is (ő megkérdezte) De könyörgöm eddig is oda ugattak a kutyák csak akkor még a 3.szomszéddal is szembe voltak... Persze tudom ez egy minimum 30 éves lakóközösség...összetanak a fiatal gyütt-mentek ellen. Egyébként nekik Sosem volt kutyájuk és a mi házunk is évekig lakatlan volt, előtte meg öregek lakták szintén kutya nélkül, igy tudom,hogy furcsa lehet a kutya. De akkor se értem, hogy a mai világban ez így megy???? Feljelentem és kész? A kérdésem az lenne, hogy hol találok erre vonatkozó törvényt, rendeletet?
2015. ápr. 26. 21:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

#21 Te ülsz fordítva a lovon.....Nem nagyon tudod mit hordassz itt össze de mindegy.


-"Majd pont te fogod megmondani, hogy ki hova húzzon!

Úgy tartsd az állatodat, hogy másnak ne okozzon kellemetlenséget! "


>Igen pont én...fáj? Lehet esetleg azért mert te is vergődsz ha valakinél kutya van ugye? A vidéki élatbe a kutya is beletartozik, a kutyával meg némi ugatás is jár együtt. Nem mondta senki, hogy ugatnia kell ha kell ha nem (akkor nincs megnevelve sehogy) de valamennyit ugatni fog, mert igenis kutya, és ugat ha inger éri. Akinek ez nem tetszik az meg igenis takarodjon fel a hetedikre, mert a vidéki élet nem neki való...


-"Pontosan, neveld úgy a kutyádat, hogy indokolatlanul ne ugasson. Vagy még jobb, ha beviszed a hálóba, és ott senkit nem zavar, hogy ugat! "


>Az én kutyám indokolatlanul nem ugat, de még így is akad olyan hülye, akinek ez nem tetszik, csak mert van kutya. Egy border colliet, meg nem lehet a hálóba tartani...ez hülyeség...jaa meg a németjuhászt se....szóóóval...


-"A kutya nem fog magától rohangálni a 20 000 m2 es területen. "


>igen, de ha többen vannak, egymással is játszanak, amit házban már nm tehetnek meg, mert tönkretesznek mindent....egy nagy mozgásigényű kutyát (mint itt a border) állatkínzás házban tartani....ez mindeg rohan....kergetőznek egész nap.....ezt nem tudja házban megtenni...és ez nem értik meg a nagy Angolok sem...


-" Pontosan, aki lesz.rja a közösséget, azt a közösség által erre a célra fentartott szervezetek, a közösség érdekében meg büntetnek! "


>Van ilyen...de elfelejtetted a másik oldalt....azt a büdös paraszt szomszédot (vagy valakit) aki csak azért jelentget, mert nem tetszik, hogy van kutyád....ha jólnevelt, ha nem....azért lehet itt kitalálni dolgokat, és szoktak is...ha meg nincs szerencséd meg is mérgezik.


-"Ha nem tetszik lehet kiköltözni tanyára, és ott ugathat a kutyád egész éjszaka. Bár ha beviszed a hálóba ott is!"


>Mint már írtam, a kutyáim jólneveltek, de nem fogom bevinni, nem vagyok állatkínzó.


Nomeg meg szeretném említeni, hogy az idő alatt míg ezt leírtam, legalább 6-8 kutya ugatott a szomszédságban, ha nem több. És én sem jelentgetek fel mindenkit miatta. Erre írtam, hogy ha nem tetszik, panelbe kell lakni.....

2015. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
27%

Ááá köszi nem kell panel. Hála az égnek vannak más megoldások:

1. Feljelentés

2. Gazdi orrának szilánkosra törése

3. A kutya átalakítása, nem ugatós kutyává...

2015. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Na akkor törd szilánkosra az összes hülye orrát...én meg elnézek mindent ami körülöttem van, és majd meglátjuk kinek lesz jobb...mert biztos van amiért téged is fel lehetne jelenteni...és valaki meg fogja bosszulni....ennyi.

Én a szomszédnak elnézem h neveletlen a kutyája, hogy a kakasnak be nem áll a csőre, hogy néha büdös van, de nem szól egy szót sem mikor égetek tűzgyujtási tilalomban, vagy petárdázok. Ha feljelentene megbosszulnám...és rajtad is meg fogják...de semmi baj az kell neked látom ;)

2015. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Meg az el is felejtettem ideírni, hogy nem nagyon lehet feljelentgetni itt senkit...vagyis mindent lehet csak nem érsz el vele semmit. Tudod felénk mennyi idiótán nevelt kutya van? Meg merem kockáztati, hogy 20km-es körzetben a miénk a legfegyelmezettebb, mert az összes többi láncon, meg sose sétál, mikor meg igen akkor baj van, meg mindenkit megtámad, ugyt, meg nem normális. Ha érne valamit a feljelentés, akkor az ilyentől elvennék a kutyát, de minimum megcsesznék a száját. Én inkább nem vagyok velük rosszba, nem akarok úgy élni, hogy egymás vérét szívjuk. A tied a tipikus falusi gondolkodás...nem érdemes feljelenteni hidd el....hülyeség...de te tudod. Mint írtam rá fogsz egyszer b*szni, de az hálistennek nem az én gondom....
2015. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Kösz hogy aggódsz értem, aranyos vagy ;)


Pont most ismerted be, hogy a környéked tele van elhanyagolt, neveletlen vakogó szarkupacokkal... Na ez a nagymagyar valóság...

Pont ezért kell az embernek legalább a saját környékén rendet csinálni.


Nekem is van kutyám, és megvan nevelve. Ha Ő ugat, akkor tényleg ki kell menni, mert van valami!

2015. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Sok szemszögből meg lett közelítve a probléma. A tény az,hogy a szomszéd egy vén b..zi akinek soha nem volt kutyája és ba...a a csőrét,hogy nem lakatlan a ház. Az tény,hogy nem járnak kutya iskolába a kutyák,de nem neveletlen,idegbeteg ugatós fajták. Én nem csodálkozom azon,hogy a mai kifordult világban a lakásban kell pl.berni pásztort tartani,mert ha nem akkor az állatkínzás és szar a gazdi. Na mindegy.
2015. ápr. 27. 20:55
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem írtam eddig sem, hogy nincs tele a környék hülyéves, csak ti (meg sokan mások) mindenkit fel akartok jelenteni, én meg szarok rá. Nem ér meg annyi vitát, inkább bezárom az ablakot, mintsem vitába szálljak a szomszédsággal, mivel az én érdekeimet nézve sem lenne jó. Megbűntetnék akkor talán nagyobb lenne a csend, de én is fel lennék jelentve minden apró szerért, mert ismerem a gondolkodást "ilyen köcsög vótál, akkor kapd be" jelmondattal.....nem hiányzik az nekem. De a kutyára visszatérve meg teljesen ugatásmentes kutyát nem lehet nevelni, ez csak képzelődés... a miénk sem ugat sokat, de nem tellik el úgy nap, hogy ne vakkanjon meg egyszer-egyszer....meg fajtafűggő is, az előző kutyánk, soha nem ugatott a postáson kívül senkit. A mostaniak a cigányokat is utálják (hozzáteszem jól teszik). Jobb is így, mer nem mer bejönni....de ettől feljelenthetek sokmindenkit...csak minek???
2015. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!