Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden labrador ilyen lassan...

Minden labrador ilyen lassan fut vagy csak az enyém lusta?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1,5 hónapja van nálunk a labi, most 4 hónapos. Ajándékba kaptuk és nem tudtuk hogy megtartsuk-e, szóval csak most (24-e) vittük el oltásra és azóta naponta kétszer van sétáltatva 2-2 órán át. Nagyon ügyesen jön pórázon és szabadon is, nem megy el, ha megállok, ő is megáll, viszont akárhányszor próbálok vele futni, egyszerűen nem akar jönni. Mármint elkezd futni, de olyan gyorsasággal, ami mondjuk nekem egy ütemesebb tempójú sétának felel meg. Most 11 kg, esetleg lehet ez emiatt? Vagy minden labi ilyen kis nyugis?:D Lehet hülye a kérdésem, de például még a kis francia bulldogunk is gyorsabban szaladt nála ennyi idősen, pedig neki születése óta lábfájdalmai vannak..

2015. ápr. 27. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Maga a fajtara nem jellemzo h lassan futna. Az en labradorom majdnem gyorsabbam fut mint a vizslam. Baratnom labradora is gyorsan fut es szeret is. Pedig o picit dagi..
2015. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A labik általában nyugodt kutyák, a 4 hónapos kutya szerintem nagyon fiatal a futtatáshoz, izületek csontok még fejlődnek.Ne nagyon erőltesd.Az én labim is szép nyugodtan üget, holott már 4 éves, de ha macskát lát....rettenetesbe kapcsol, akkor nagyon gyors tud lenni.
2015. ápr. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lassú szó semmiképp nem juna eszembe a labradoromról, még így nyolc évesen is nagyon messze van attól :)
2015. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem német juhászom van, de a mi állatorvosunk 4 hónaposan napi kétszer 15-20 perces sétát javasolt, a többi időben szellemi fárasztást. Azt mondta, nagyon vigyázzunk az ízületeire, tartsuk soványan, ne terheljük túl, és zöldkagyló-kivonatot is adtunk neki, kúraszerűen. (Ötödíziglen szűrt, nagyon jó felmenőkkel rendelkező törzskönyvezett kutya)

Most 11 hónapos, de még most is csak napi kétszer 1-1 órás séta, épp most voltunk orvosnál, minden rendben, de azt javasolta, ennyi elég, még növendék, ne terheljük túl ).

Szóval nem sok az a kétszer 2 óra egy 4 hónapos labinak? Nem terhelitek túl? A te állatorvosod mit mond?

2015. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Orvoshoz legközelebb 10.-én viszem, majd rákérdezek.

Azért sétáltattam többet, mert csak hétvégén vagyok otthon, hétköznap sajnos senki nem viszi le. (Szüleim dolgoznak, kistesómat meg nem engedik el egyedül vele). A leírásba elfelejtettem beleírni. Labis ismerősök mondták, hogy rengeteget kell sétáltatni, majd igényli.

És ha a 1,5km-re lévő nagy rétre elviszem labdázni, játszadozni aztán visszasétálunk, az is sok lenne neki?

2015. ápr. 28. 14:28
 6/6 A kérdező kommentje:

javítás: nem viszi el*.

Az előbbi válaszomat úgy is értelmezhető, mintha panelban laknánk, nem kertes házban.

2015. ápr. 28. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!