Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor miért én vagyok a...

Ilyenkor miért én vagyok a paraszt, bunkó gazdi, a kutyám meg egy életveszélyes "dög"?

Figyelt kérdés

Póráz nélkül sétáltatom a kutyám, BH vizsgás - atombombát robbantának mellette sem mozdulna el a lábamtól. Ennek megfelelően ahol lehet póráz nélkül sétálunk, de szigorúan láb mellett. Eddig csak normális kutyásokkal találkoztam, akik nem engedték csak úgy oda a kutyájukat se szó, se beszéd. A kutyámról tudni kell, hogy elég paraszt tud lenni idegen kutyákkal, mivel alapból nagyon domináns és helyrerakja azokat a kutyákat, akiknél úgy véli nem tartsák tiszteletbe - értsd lenyomja őket és alkalmanként figyelmeztetésként odacsattog. Tehát nem egy vadállat, számomra ez egy normális kutyakommunikáció, hogy tudatja a másik kutyával, hogy ezt nem kéne - a normálisabbjai megértik. Persze én is kontrollálom.


Ma ismét nyugiban sétálunk, kutya láb mellett póráz nélkül. Egyszer csak hátulról hallom: "Nézd, ott egy kutyus, menjél játszani!" Mire megfordultam, egy jack russel ért oda, vehemensen ráugrott a kutyámra hátulról . A kutyám utálja ezt, DE NAGYON és már morogva nyomta le a kutyát, odacsattogva neki. NEm bántotta, de a jack russel vinnyogva rohant a gazdájához. A gazdi azonnal nekem esett, hogy minek sétáltatok egy ilyen életveszélyes "dögöt". Persze én normális hangnemben közöltem vele a kutyások etikettjének alapvető pontját: Miszerint idegen kutyához nem engedjük oda kérdés nélkül a kutyáknak... erre mégjobban kikelt magából és hatalmas szitkozódások közepette ordított tovább. Én leszarva arrébb álltam a kutyámmal. De továbbra is ordított utánam, hogy legközelebb a pasijával jár erre, és meglát minket a kutyával, majd a pasija jól elintézi a kutyát... hát no comment.


2015. ápr. 29. 21:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk hátulról ráengedni a kutyát ismeretlenül,elég tudatlanság a gazda részéről.Mondjuk egyeseknek a póráz nélküliség egyenlő azzal,hogy a kutya rendben van és cukimukin viselkedik.A nő szerintem csak megijedt,azėrt ordított.Mert amúgy benne van,hogy a kutyák helyre teszik egymást.Amíg ez csak figyelmeztetés,elmegy,de sok gazda megijed tőle.
2015. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Hülye volt a nő, ennyi. Rengeteg ilyen rohangál a világban, és soha nem fogják felfogni, hogy nem lehet a kutyát ráengedni a másikra.


Amikor velem legutóbb ilyen történt, az egy kis parkban volt, mi pórázon voltunk. Persze amikor szóltam a nőnek, hogy ezt nem kéne, akkor azt vágta a fejemhez, hogy sz.r gazda vagyok, amiért nem engedem el a kutyáimat játszani a zsebkendőnyi parkban a főút mellett. De behívni nem tudta a kutyáját, szóval csak ment tovább, és úgy tett, mint aki hívja.


Valamiért sokan képzelik azt, hogy minden kutyának szeretnie kell egymást, és ha a te kutyád nem ilyen, akkor rossz gazda vagy. Nem tudom, honnan indult ez az elgondolás, de a kitalálója tuti nem volt normális.

2015. ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%

Én pont ma gondolkodtam azon, hogy soha többé nem viszem le a kutyámat a futtatóra.

Van egy öreg boxer, egy idős hölggyel szokott lejárni. Először nem is esett le, hogy egy boxerrel állok szemben, ugyanis a kutyát egyszerűbb volt átugrani mint megkerülni. Bejönnek a futattóba, gazdi első szava a kutyához: Menjünk kakálni! A kutya áll és néz maga elé, majd megint elhangzik a mondat: menjünk kakálni! 50x elhangzik ez a mondat, mire a kutya tényleg elindul kakálni. Szegény kutya tiszta frusztrált, hogy nem mehet játszani, de kakálnia se kell... ezért inkább áll. Az én kutyám hívná játszani, de a gazdi meg csak őrjöng fölötte, hogy menjen kakálni, ezért inkább nem is mozdul.

Ma bejött egy westie a futtatóba, gazdi elengedi, az enyém megy hozzá játszani, a másik kutya megmorogja, erre az agyas gazdi elkezdi rángatni az én kutyám nyakörvét. Dühösen fogta a kutyát, majd kimentek a futattóból.

Azt, hogy én labdáztatom az összes kutyát a téren, már teljesen normális, mert a gazdinak könnyebb trécselni a padon, mint eldobni 3x azt a francos labdát. Persze ezek azok, akik általában úgy jönnek le, hogy szerintük a kutya utálja a labdákat.

2015. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%
Te meg azzal lehetnel tisztaba h szabaly van ra h kutyat porazon kell vinni. Abban igazad van h hulyeseg volt oda engednie a kutyat. Es nehez elhinni vannak ilyen buta emberek. Viszont ha tudod h igy reagal a kutyad mert dominanas akk miert viszed porqz nelkul? Nem hinnem annyira biztonsagos igy setalni. Remelem nem fogunk ossze futni seta kozben. Nem egy ilyen gazdival volt dolgom mint te. En biztos nem engednem oda a kutyam de ha velem tortenik ez nem uztad volna meg ennyivel. Milyen fajta kutyad van?
2015. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
59%

'de ha velem tortenik ez nem uztad volna meg ennyivel.'


Jajj, de bírom az ilyen netes arcoskodást. Most biztos jól beijedt a kérdező, közben meg valami 50 kilós, ragyás, szemüveges kis geek vagy. Mi történt volna veled? Helyreteszik a kutyádat? Húú, mekkora tragédia, szaladj anyucihoz, sírd ki magad.

2015. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%
Maradjunk annyiban h tudtam volna hova kell menni ez ugyben... Nem jott ossze a leiras. Nagyom elhitted. 186cm magas vagyok es 82kg.. De te biztos jobbam tudod hogy milyen vagyok. Kepzeld nem rajta volna helyre a kutyam mert nem hagyom. Pedig nem kell feltenem a kutyusom mert nem pici. Csak nem akarom hogy mas kutyajanak baja esek az enyemnek meg foleg nem akarom. Ennyi. Irni se tudok normalis ugy felhuztal te netgengszter....
2015. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Jó én meg 196 cm magas vagyok nő létemre. Egyébként a kutyám akkor paraszt csak, hogy odaengedik szó nélkül a másik kutyát, ha felügyelem közben egy morrantást nem hallat. Ha tudni akarod howawartom van.
2015. ápr. 30. 20:38
 18/24 A kérdező kommentje:
Attól amúgy melyik kutyának esik baja, ha az enyém lenyomja a földre és lemorogja? NEm mintha egy életveszélyes vadállat volna, aki minden szembejövő kutyát kinyír. Az enyém nem megy oda se szó, se beszéd, akkor tiszteljen meg más is azzal, hogy nem engedi oda ismeretlen kutyákhoz a sajátját - amúgy a nő kutyája is póráz nélkül volt... na puff. Miért az én kutyám szívja meg? Elég nagy az a park, meg a járda is.
2015. ápr. 30. 20:41
 19/24 anonim ***** válasza:

'Irni se tudok normalis ugy felhuztal te netgengszter....'


Szerintem járj el dühkezelési tréningre, ha egy névtelen komment ennyire felhúz. Nagynak lehet, hogy nagy vagy, tudom, tiszta izom is, hiszen a neten mindenki az, csa aztán kilépek a való életbe, és elhízott, dagadt, szuszogó, cigiző emberekkel van tele az utca. De tudjuk, te nem ilyen vagy, ha téged valaki meglát, még a sz.r is vigyázzba áll benne.

2015. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
61%

Elég lehangoló ahogy itt ilyen lekezelő stílusban okoskodtok egymásnak.


Egy könnyű, kényelmes pórázt kell tenni a kutyára és folyamatosan ébernek kell lenni és még az akciózás előtt elküldeni a másik kutyát/gazdit.

2015. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!