Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor miért én vagyok a...

Ilyenkor miért én vagyok a paraszt, bunkó gazdi, a kutyám meg egy életveszélyes "dög"?

Figyelt kérdés

Póráz nélkül sétáltatom a kutyám, BH vizsgás - atombombát robbantának mellette sem mozdulna el a lábamtól. Ennek megfelelően ahol lehet póráz nélkül sétálunk, de szigorúan láb mellett. Eddig csak normális kutyásokkal találkoztam, akik nem engedték csak úgy oda a kutyájukat se szó, se beszéd. A kutyámról tudni kell, hogy elég paraszt tud lenni idegen kutyákkal, mivel alapból nagyon domináns és helyrerakja azokat a kutyákat, akiknél úgy véli nem tartsák tiszteletbe - értsd lenyomja őket és alkalmanként figyelmeztetésként odacsattog. Tehát nem egy vadállat, számomra ez egy normális kutyakommunikáció, hogy tudatja a másik kutyával, hogy ezt nem kéne - a normálisabbjai megértik. Persze én is kontrollálom.


Ma ismét nyugiban sétálunk, kutya láb mellett póráz nélkül. Egyszer csak hátulról hallom: "Nézd, ott egy kutyus, menjél játszani!" Mire megfordultam, egy jack russel ért oda, vehemensen ráugrott a kutyámra hátulról . A kutyám utálja ezt, DE NAGYON és már morogva nyomta le a kutyát, odacsattogva neki. NEm bántotta, de a jack russel vinnyogva rohant a gazdájához. A gazdi azonnal nekem esett, hogy minek sétáltatok egy ilyen életveszélyes "dögöt". Persze én normális hangnemben közöltem vele a kutyások etikettjének alapvető pontját: Miszerint idegen kutyához nem engedjük oda kérdés nélkül a kutyáknak... erre mégjobban kikelt magából és hatalmas szitkozódások közepette ordított tovább. Én leszarva arrébb álltam a kutyámmal. De továbbra is ordított utánam, hogy legközelebb a pasijával jár erre, és meglát minket a kutyával, majd a pasija jól elintézi a kutyát... hát no comment.


2015. ápr. 29. 21:32
1 2 3
 21/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Mindig az a "hibás", akinek a kutyája szabadon van, de kontrollált. Anno beszólt egy pasi, hogy jó lenne megkötni a kutyát. Mondtam, nyugi, NEM fog odamenni...de kössem meg, mert a kutyája balhés. Mondtam oké, az enyém nem balhés, nem megy oda...de hogy nem biztos, hogy meg tudja tartani :O idióta

Amikor kis kutyák őrjöngenek flexin, s beszólnak a póráz hiánya miatt, fel se fogják, hogy az övék pórázon is köcsög, a mienk meg szabadon is jól nevelt, fegyelmezett :D


Ma pl. kutyám tőlem 10-15 méterre szimatolva ment a zöldben, én a járdán. Felőlem odafutott mögé ugatva egy kis fehér szobaizé, majd visszafordult, nem volt komoly, kutyám rá se pillantva ment szimatolni tovább :D aztán a kutya gondolt egyet és rástartolt hátulról kutyámra...nem vártam ki a végét, nagyon kiáltottam, amit kutyám fel se vett, a kis kutya visszarohant gazdihoz. Megjegyeztem, hogy ha megharapja a kutyám lábát, tuti felrúgom...és hogy egy antiszoci kutya egyszer ezért keresztben lenyeli :P


Nekem a dominancia nem egyenlő azzal, hogy azonnal helyrerakja a pofátlan kutyákat vki. Lehet morogni, vicsorogni, elfordulni, stb...konfliktust kerülni ;)

Így tanítom a kutyám, pedig domináns!

Mellesleg ha hagynám intézkedni, több év munkám menne kárba...és még engem vennének elő a csúnya nagy "vérebbel"...köszi, ebből nem kérek

2015. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%
Erről az jut eszembe, mikor szegény öregemet (aki akkor még nem volt öreg) végigkergette a fél lakótelepen valami vértacskoid, én se tudtam rendesen elzavarni, annyira harcias volt, és aztán még a gazdája (idős b...atlan p...a) volt felháborodva, hogy miért nincs egy ekkora kutyán póráz meg szájkosár... O.o Az enyémen, amelyik percek óta menekül az övé elől. Azóta sem tértem magamhoz, pedig vagy nyolc éve volt... :D
2015. máj. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%

A normális emberek nem állnak le kiabálni az úton.

A jack russeles hülye volt, ne is foglalkozz vele.

2015. máj. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

... vértacskoid xD

Sírok :,D

2015. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!