Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal?

Mit tegyek a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Tehát. Van a családnak egy kan kutyusa, vizsla keverék. Most 6 éves.

Én lennék az, aki ráérne vele játszani, sétáltatni stb. Csakhogy: ezt meg is tettem, amíg pár éve meg nem harapott. Biztos csináltam neki valamit, ami fájt. Nem tudom. Nem haragszom rá, semmi. Akkor sokáig nem mertem még megsimogatni sem, de aztán visszatért a bizalom, szépen lassacskán. De utána még többször odakapott. Nem mondom, hogy fájt, de nyomott hagytak bennem, és azóta nem vagyok vele eleget, ha meg igen, akkor csak kint vagyok az udvaron, még megsimogatni is csak keveset simogatom. A bizalom újra nem fog visszatérni, nem mostanában volt, de tudom, hogy már nem.

Én nagyon sajnálom szegényt. Itt ülök, látom, de nem megyek vele se sétálni, se játszani. Ez így nem jó se nekem, se Neki. Én szeretnék egy "társat", akivel jót lehet játszani, de ugyanakkor tudom, hogy ez így Neki is nagyon rossz.

Mit lehetne tenni? Vagy semmit? Menhelyre egyáltalán nincs szívem beadni, ne is mondjátok. Azért annál itt sokkalta jobb Neki. :)

Elég elkeserítő, nem tudok mit tenni, higgyétek el, szívesen játszanék vele, de egyszerűen nem megy.


Esetleg lehet valami megoldás? 14/L


2010. febr. 22. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Csak egyre szeretnélek kérni,ne hagyd el és ne vidd el sehova.

Szeresd ahogy tudod, nem kell mindig vele foglalkozni. Csak ha elmész mellette simogasd meg a fejét.És akkor már tudja hogy olyannak van körülvéve akik szeretik. És akk nem csinál ilyet.

2010. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha fájt valamilye és többször is akkor talán orvoshoz kellett volna, kéne vinnd, de én észszerűbbnek tartom hogy nem tart téged főnökének és ha nem tetszik neki valami akkor odakap. Vagy pedig egyszerűen csak nem tudja hogy neked fáj, mert nem tanítottátok meg neki.
2010. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

buta vagy, amikor odakapott, akkor rá kellett volna ütnöd a pofájára, és azt mondani: nem szabad. at mondod, nem fájt a harapása. ő csak játékból harapott. meg kellett volna tanítani rá, hogy ezt nem szabad.

az enyém is kapkodott, mindig mondtam, hogy nem szabad, és mostmár megtanulta.

lehet, hogy még nem késő. a kutyák maguktól nem tudnak semmit, neked kell megtanítanod rá.

2010. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a könyvet! *****

Segíteni fog.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszoló írta, hogy orvoshoz kellet volna vinni. Nem tudom mire értetted, biztos félreérthetően fogalmaztam. Azt, hogy fájt neki, úgy értettem, hogy amikor megharapott, azt azért csinálta. Megnyomtam a hasán valamit, vagy nem tudom.


Tehát. Nem játékból harap. Kicsit meg is lett verve (na nem brutálisan.:)).

Talán az lehet a baj, hogy nem tudja, hogy én vagyok a főnök, de azt ugye kiskorába kellet volna megtanítani. És amikor ő kicsi volt, akkor még én is eléggé. Tehát még nem "főnökösködtem".

Azt a linket amit küldtél köszönöm, majd holnap elolvasom.


Ja és első: nyugi, ilyenről szó sincs, szeretm én Őt, csak rossz ez a helyzet.

Végülis jön a jóidő talán, majd megpróbálom "összenevelni" (:D) magunkat.


Aranyos kutya, csak hát a bizalom kéne megint...(:

2010. febr. 22. 17:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyának magas a fájdalom küszöbe. Játék közben nem okozhatsz neki akkorra fájdalmat hogy harapjon úgy hogy közben észre sem veszed. Arra gondoltam hogy valami baja ami rendszeres, fáj neki valamilye amit nem mutat. Olyankor szoktak harapni a kutyák. De ha mással nem csinálja akkor tényleg nem ez a baj csak számításba kell venni.
2010. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Vannak kutyák, akiknek van érzékeny pontjuk.

Az én kutyám pl. diszpláziás, és nem szereti, ha a hátsó fertálya van birizgálva. Ezt tiszteletben tartom, ott nem simogatom, mert nem esik neki jól.

Lehet, hogy a te kutyádnak is van ilyen pontja, pl. a hasán egy daganat, vagy ha ez a hátán van, akkor pl. gerincbántalom.

Ilyenekre gondolt az a válaszoló, aki az állatorvost írta.


Olvasd el a könyvet, amit belinkeltek, sokat fog segíteni, hogy a kutya elfogadjon főnöknek.

Vagy esetleg eljárhatnátok kutyaiskolába is, ha van lehetőséged. Neked segítene újra építeni a bizalmat, megtanulnád, hogyan kell "kutyául beszélni", a kutyának kellemes fizikai és szellemi munkát jelentene.

2010. febr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
83%
Vidd el kutyiskolába.
2010. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

én vennék egy másikat mellé akivel eljárkálhatsz, nem rontod el a nevelését, előre felkészülsz, olvasol addig, ő meg elvan a kertben.

Akiírta h félelemben élne szegéyn ha rávernél az orrára: túlzásba viszitek már lassan ezt a dolgot, ha rákoppintassz az orrára és rászólsz erélyesen nem tartanának itt szegény kérdező, sztem jobb lenne a vizslának. én is koppintottam orron a kutyáimat mikor kellett, nincs velük gond és egyáltalán nem félnek tőlem, ez hülyeség.

2010. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
83%

Ja, és akkor már két elrontott kutya lesz otthon?

Ha a gyereked neveletlen, nem baj, csinálunk másikat?

2010. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!