Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat kipakolják. Mire...

Kutyámat kipakolják. Mire számithatok?

Figyelt kérdés
mikorra gyogyul meg? mennyit éreznek ebböl a kutyák ha felébrednek altatásbol? és mire kell nagyon vigyázni?
2010. febr. 22. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
kipakolják??
2010. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kipakolják??? az mih?
2010. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanítják, gondolom én....
2010. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ébredés után egy pár órán át kába lesz. Ez egyszerre mulatságos és rémisztő. Nem kell megijedni a csálé, botladozó járástól, a félig csukott szemektől!

Ha van lépcső, ilyesmi, arra kell esetleg figyelni, hogy ne üsse meg magát.

A műtét napján ne kapjon enni (se előtte, se utána), mert jó eséllyel kihányja. Inni is csak akkor adj neki, ha már teljesen magához tért a műtét után, mert félre nyelhet!

Ha nem tudsz non-stop vele lenni, kérj az orvostól egy gallért (tölcsért), hogy ne nyalja ki a sebét.

2-3 napig lehet, hogy étvágytalan, levert lesz, ez természetes, azért mégis csak egy hasi műtétről van szó. Nem kel tukmálni étellel, sem babusgatni, mert azzal csak hozzájárulsz, hogy elhagyja magát.

Egy, maximum 2 hét alatt teljesen fel fog épülni.

A műtét után 1-2 hét múlva a varratokat ki kell szedni. Ha tudod, nyugodtan kiszedheted otthon, ha nem vagy biztos a dologban, akkor vidd vissza az állatorvoshoz.

Érdemes a sebet napi 1-2 alkalommal bekenni valamilyen fertőtlenítővel, ezzel elősegíted a sebgyógyulást (betadine, cink-oxid spray, aluminium spray, bepanthen kenőcs).

2010. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöma válaszokat, föleg az utolsot:)

márciusban lesz a mütét, és nagyon féltem, hogy mi lesz esetleg szövödmény, hogy felébred e , lesz e esetleg vérzés, fájdaklom... aggodom nagyon mert nagyon szeretem

2010. febr. 23. 09:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Csakis kizárólag olyan orvoshoz vidd ,akiről tudod, hogy altatógépet használ a műtét során és nem injekciót. Ez nagyon fontos!!
2010. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
itt atz állatorvos nagyon jol felszerelt, 3 mütö is van, léáttam már többször hogy mélyaltatott kutyákat cipelnek ki onnan. a doki pedig nagy hirü, kaposvár de azért aggodom.
2010. febr. 23. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyusomat is ivartalanítva van. A műtét utáni ébredéskor hányhat, de akkor még úgyis megfigyelésre pár órát bent tartják (legalábbis az én dokim nem adta ki elsőre). Kába lesz, lehet morogni fog. Enni ne adj neki, csak este, vagy másnap, vizet ha teljesen magához tért. Jómagam békén hagytam, nem babusgattam, hagytam had tegye ami jól esik neki (alvás). Másnap már játszani akart. A kötésre figyelj, és ha nem tudsz állandóan vele maradni, kérj tölcsért a dokitól.

Nagyon gyorsan fel fog épülni:)

2010. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!