Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez fog kötődni?

Kihez fog kötődni?

Figyelt kérdés
Hamarosan egy új családtag lesz nálunk. Egy kiskutya. Alaszkai malamut. A nyáron hoznánk el mikor még nem kezdődik el a suli szóval sokat tudnák énis meg tesómis vele lenni. Hogy megszokjon minket meg a környezetet. Nagyszüleimmel lakunk együtt és ezelöt már volt kutyánk (kicsi voltam még akkor) és papámhoz nagyon kötődött. Persze velünk is elvolt csak ugye papám egész nap otthon van aztán hozzá szokot. Apám szerint megint ez lenne mert mi de. suliba vagyunk és papám meg itthon. Mivel időseb vagyok ezért sokkal többet tudok vele foglalkozni. Szerintetek megint csak papámhoz fog kötődni igazán? Hogyan tudnék ezen segiteni? 15/l előre is köszi.

2015. máj. 2. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz fog kötődni, aki eteti, sétáltatja, foglalkozik vele. Ha ez a személy a papád lesz, akkor hozzá fog kötődni. Ha te, akkor meg hozzád.
2015. máj. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Legtöbbet én akarom. De mindig felváltva lesz. Mivel szeretek futni járni jo lesz majd kutyával is.
2015. máj. 2. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy papád mennyit foglalkozik vele, illetve mennyi részt vállal az etetéséből. Ha ti délelőtt suliban lesztek, addig is kell valakinek enni adni neki, amíg kicsi.

Amikor otthon vagy, foglalkozz vele sokat, és hozzád is kötődni fog, pláne ha már nyáron kialakul a kötődés, amikor egész nap vele tudsz lenni.

De azért papádra szerintem ne légy féltékeny, ha ő is foglalkozik a kutyával, biztos ő is szeretni fogja.

2015. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem ökölszabály, hogy ahhoz kötődik leginkább, aki sétáltatja, foglalkozik vele, bár általában így van. A kutyáknak is vannak személyes preferenciáik, ezt így előre nem lehet megjósolni teljes bizonyossággal. De szerintem nem is lényeg, a lényeg, hogy mindenkinek engedelmeskedjen.

Azt azért remélem tudod, hogy a malamutnak kevés az, amennyit te futsz. Ha elmúlik egy éves, érdemes vele elkezdeni komolyabban sportolni, pl. biciklizés, súlyhúzás.

2015. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nemis vagyok féltékeny papámra mert még ott van tesóm is szüleim is. Mindanjian nagyon várjuk már és tisztában vagyunk hogy milyen felelőséggel jár egy nagytestű kutya nevelése/tartása. Az elöző kutyánk is nagy testű volt. Tudom mit vállalok énis.

Nagy kertünk is van ott akarom igazábol az ilyen "alap szabályokat" betanitani. Aztán jöhet a többi mert igen a malamut nagytestű.

2015. máj. 2. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Van rá esély hogy a papádhoz kötődjön, mivel ő mindig vele van, de minél többet foglalkozol vele tartalmasan, annál jobban fog kötődni hozzád.
2015. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyszüleimnél is volt egy kutya, aki mindig is hozzám kötődött a legjobban. Pedig sosem laktam ott, naponta pár órát töltöttem vele, de azt tartalmasan: sétálás, játék, tanítás. Mára már nagyon idős, nagypapám meghalt, nagymamám időnként látogat haza az idősek otthonából, a kutya már nem ismeri meg, vagy legalábbis nem örül neki jobban, mint egy idegennek. Édesanyám foglalkozik vele, mert én az ország másik végében tanultam és kezdtem el dolgozni, sajnos az ottani albérletbe nem tudom elvinni. De amikor havonta néhány napra meglátogatom, akkor a fellegekben jár a kutya a boldogságtól. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy ahhoz kötődik, aki állandóan vele van, viszont az sem lenne jó, ha téged szeretne a legjobban, mert lehet, hogy el kell költöznöd, otthagyni a kutyát és bűntudatod lesz, mint nekem.
2015. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tervezem a költözést szoval jah. Szeretnék mindenkép több időt vele lenni. És köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 2. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!