Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy kutyus, ami jó lenne?

Nagy kutyus, ami jó lenne?

Figyelt kérdés

Családi házban lakok, nagy udvarral és hatalmas kerttel. Naponta 5-10 km-t futok és reggel is lenne időm sétáltatni munka előtt és napközben lenne , aki figyel rá. Nem kell gyerekbarátnak lennie. Nagy kutyust szeretnék (min. 1 méter magas), legyen szép, áramvonalas teste, hosszú lábai , de nem vizslát , labradort, spánielt és ne legyen hosszú szőre.

Köszi !


2015. máj. 2. 20:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha lakásban lehetne legalább télen, és van már némi kutyás tapasztalatod: doberman, rodéziai ridgeback, magyar agár, dalmata.

De ezek egyike se kinti kutya, és nem kezdőknek való. Bár szerencsésebb lenne jellem, mint küllem alapján választani kutyát.

2015. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

1 méter magas kutya nemigen van, csak az ír farkas jut eszembe, pláne ami futásra is alkalmas.

Rövid szőrű kutyát remélem alapvetően a lakásban fogsz tartani télen, és csak futni, sétálni viszed majd ki.

Mivel nincs egy kimondott fajta, amire vágysz, szerintem nézz körül a menhelyeken. Nem tudom, merre laksz, a szentendrei menhelyen pl. ismerek egy ilyen kutyát, ami megfelelne ennek a leírásnak, kivéve természetesen az 1 m magasságot.

2015. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm ! De félreírtam az 1 métert! Bocsánat! azt akartam, h min. 1 méter magasra felérjen (betanítás miatt) , nem vagyok kezdő - 2 kutyusom volt eddig , mindkettő 15 év felett pusztult el. Lett nekik kialakítva egy fűtött , száraz hely, ahová télen és estére szoktuk őket becsukni.

de azt hiszem menhely lesz, mert nem kell feltétlen kölyök kutya

2015. máj. 3. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!