Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy Bichon frise...

Szerintetek egy Bichon frise kiskutya megoldás lenne? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy fél éves golden-vizsla keverék kutyánk, ám gyosan nő, és nagyon felugrik, ami miatt én félek tőle. Ám a szoba kutyákkal semmi bajom, mert azok a térdemig sem érnek fel :). Arra gondoltam, hogy beszélek a szüleimmel, hogy vegyünk egy bichon frise-t, hogy azzal hátha könyebb lenne megszeretnem, és megszoknom a nagy kutyánkat.Egyébként 13 éves vagyok, és családi házunk van. Nektek mi erről a véleményetek?
2010. febr. 22. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy neveljétek meg az egyszem kutyátokat. Ahol egy állatot sem tudnak jól tartani oda minek kell egy második is? Ne aggódj a kicsi kutyák is lehetnek problémásak, még harapni is tudnak, és nem az a megoldás hogy akkor arrébb rakod őket... A kutya nem egy tárgy, hanem élőlény, nem lehet másikkal helyettesíteni. Ha őt nem tudjátok megnevelni akkor a másikat sem fogjátok tudni és attól hogy lesz még egy kutya attól még ő ugyanúgy ugrálni fog és rossz lesz neki ( a kutya sem élvezi hogy neveletlen és nem tudja ki a főnök) Két kutya nem leveszi a válladról a gondot, hanem dupla gond, idő és pénz. Arról nem is beszélve hogy egy fajtatiszta kutya sokba kerül! Nem lehet rajta spórolni, és megvenni a szaporítótól 10 ezerért mert azt ti is meg a kutya is megszívjátok! És nem te hanem a szüleid fizetik és tartanak el téged is.
2010. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom, hogy a bichon is fel tud ugrani a mellkasomig. Ez azért van, mert rosszul van nevelve. Neveljétek meg a kutyátokat és csak utána legyen másik, mert két neveletlennel tényleg nem fogtok bírni.
2010. febr. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem hogy nagyon rosszul állsz hozzá a dologhoz. A kutya nem pulover amit kidobunk ha mégse tetszik. Semmiképp nem javaslok még egy kutyát, elöször a meglévővel foglalkozz és neveld meg. Kérj segítséget vagy kutyakiképzőtöl vagy gyakorlott kutyatulajdonostól.
2010. febr. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsi kutya nem fogja megoldani a problémádat.

Az egész családnak meg kell tanulnia helyesen nevelni a kutyát, meg kell tanítani neki, hogy ne ugráljon fel.

Ha kapsz egy egyest matekból, azt sem hagyod abba és veszel fel egy másik tantárgyat helyette...

A kutya egy felelősséggel járó, érző lény. Vannak szépségei, előnyei, és járnak vele nehézségek is, ugyanúgy, ahogy egy kisbabának is.

Ha valami nem megy, akkor azt rendbe kell hozni, nem elhárítani a problémát.

A kicsi kutya is ugyanúgy tud ugrálni, harapni.

Amíg az első kutyát nem rakjátok rendbe, semmiképp se legyen második kutya.

Ajánlom a könyvet, olvasd el! *****

Illetve, ha van lehetőséged, járjatok el kutyaiskolába.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Másik kutya mikor még 1et nem tudtok megnevelni?

Semmiképp nem! Nekem nem frisém van hanem havanesém de mondhatni hogy több a gond vele mint 1 naggyal...Mivel ezeknek hosszú szőrük van fésülni kell őket naponta, fürdetni a megfelelő samponnal, állatorvoshoz vinni és igen, sokat tanítani. És ezek a kis szörmókok is tudnak ugrani és harapni, van mikor nagyobbat harapnak és ugranak fel mint 1 nagy! NEveld meg a sajátodat előszőr aztán talán...egy kutya iskola meglehetősen jó megoldás lenne mind kettőtöknek. Ám meg ha félsz a kutyáktól akkor minek kellet NAGY?

2010. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Ténleg nem értem az ilyeneket: fóbiás és hazavoisznek egy nagy kutyát. A kis kutya lehet megoldás, atöbbiek nem ismertek ilyen esetet vszeg, én igen: barátnőm súlyos kutyafóbiás volt, a kicsi, nyugis kutyákat szokta meg először, végül a kedvenc fajtája az újfounlandi lett.

És egy bichont könnyebb is nevelni mint egy vizslát.

Én megpróbálnék új gazdát keresni a nagy kutyának ha ennyire félsz tőle, és egy kiskutyát vennék. Nem jó félelemben élni a saját házadban, h ki se mersz menni nyugodtan az udvarra akár 15 éven át, viszont ha a kicsi kutyát megszokod boldog éveknek néz elébe a család, sok mókázással, közösen az udvaron is.

2010. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A többeikre hallgat, csak rám nem. Gondolom látja rajtam a félelmet.A szüleim és a tesóm is imádja a kutyát.És énis szeretem, csak a félelem :S...

Azért lett nagy kutya, mert anyuék ugy gondolták, hogy a golden okos kutya, a vizsla pedig remek házörző.Nem akartak ők ezzel semmi rosszat nekem.

2010. febr. 23. 15:23
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
No akkor a szüleidnek is kell némi tanulás. A vizsla vadászkutya, barátságos, emberszerető, egy normális vizsla szereti az embereket és legfeljebb csak azért ugat hogy simogassák meg. Képletesen szólva még a széfet is megmutatná a betörőnek. Egy fél éves kutya pedig nem nagy, még ezekben a fajtákban sem, tehát neked tényleg valami bajod van.
2010. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a golden is az! Ebből a párosításból csakis emberimádó kutyák születhetnek hacsak nincs valami idegi bajuk. Amúgy mindkét fajta nagyon okos és nem túl domináns.
2010. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkoztok egyáltalán azzal a kutyával vagycssak kivan vágva a kertbe? Két ilyen aktív fajta keverékének napi több óra fárasztásra, munkára van szüksége, enélkül csak egy hiperaktív örült marad ...
2010. febr. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!